Szukaj

Polska gwiazda przegrała walkę z koronawirusem. Był blisko Jarosława Kaczyńskiego

Ryszard Ronczewski

Ryszard Ronczewski

Ryszard Ronczewski nie żyje. Niestety przegrał walkę z koronawirusem. Wspomnienie aktora opublikowało kilka instytucji kultury, oraz prezydent Sopotu. 

Pandemia koronawirusa od marca pustoszy nasz kraj. Odkąd wprowadzono kwarantannę, życie Polaków diametralnie się zmieniło. Każdy musiał przyzwyczaić się do nowej rzeczywistości i reżimu sanitarnego. Kilkutygodniowy lockdown mocno naruszył światową gospodarkę, ale zahamował też liczbę chorych. Niestety jesień przyniosła to, czego wszyscy obawiali się najbardziej. Liczba chorych wzrasta lawinowo. Każdego dnia słyszymy o kilku tysiącach nowych przypadków zachorowań.

Polski rząd wprowadza coraz to nowe obostrzenia i stara się ograniczyć liczbę kolejnych przypadków. Niestety jak na razie każdy dzień to nowy rekord potwierdzonych zakażeń Covid-19. W największej grupie ryzyka znajdują się osoby starsze. To właśnie dla seniorów stanowi on śmiertelne zagrożenie. Kilka dni temu zadecydowano o ponownym wprowadzeniu godzin zakupów wyłącznie dla seniorów. Ma to ograniczyć kontakt osób starszych z nosicielami wirusa. Do mediów cały czas przedostają się także informacje, o kolejnych przypadkach zachorowań w show-biznesie. Niestety dzisiaj poinformowano o śmierci znanego aktora.

Ryszard Ronczewski nie żyje. Aktor przegrał walkę z koronawirusem

O śmierci Ryszarda Ronczewskiego poinformowało wiele instytucji. Pożegnalny wpis pojawił się między innymi na Facebooku Studio Metrage, które jest odpowiedzialne za produkcję nowego filmu Wojciecha Smarzowskiego. To podobno podczas pracy na planie do filmu W2 aktor miał zarazić się koronawirusem.

Dziś rano zmarł Ryszard Ronczewski, wybitny polski aktor, wspaniały, pogodny człowiek, aktywny zawodowo do końca swoich dni, ostatnio – na naszym planie, w najnowszym filmie Wojtka Smarzowskiego „W2”. Urodzony pod Wilnem, lata szkolne i okupacji spędził we Lwowie. Od 1945 roku mieszkał w Sopocie. Ukończył studia w Państwowej Wyższej Szkole Aktorskiej w Łodzi. Był m.in. aktorem Teatru Wybrzeże, kierownikiem Estrady Sopockiej i Międzynarodowego Festiwalu Piosenki w Sopocie, reżyserem i aktorem Teatru Muzycznego w Gdyni. Zagrał w ponad 200 filmach, m. in. w „Potopie”, Krzyżakach”, „Panu Wołodyowskim”, „Kanale”, „Faraonie”, „Pokłosiu”. Nie potrafimy pogodzić się z tą stratą. Jesteśmy pogrążeni w bólu. To ostatnie zdjęcie Pana Ryszarda, z planu w kościele w Starym Fordonie, wykonane przez Marcina Szpaka ze Studia Metrage.

Dziś rano zmarł Ryszard Ronczewski, wybitny polski aktor, wspaniały, pogodny człowiek, aktywny zawodowo do końca swoich…

Opublikowany przez Studio Metrage Sobota, 17 października 2020

Aktora pożegnał również prezydent Sopotu, który na swoim profilu zamieścił kilka słów pożegnania.

Odszedł wspaniały artysta, nasz przyjaciel, Sopocianin – Ryszard Ronczewski. (…) ikona sopockiej kultury i człowiek wielkiego serca. (…) wielki aktor, wspaniały przyjaciel, przewodnik, towarzysz, artysta wielkiego formatu, któremu nigdy nie była obojętna otaczająca rzeczywistość. Człowiek niepospolicie szlachetny i życzliwy. (…) Na zawsze zapisał się w naszych sercach.

Aktor zmarł w swoim domu w Sopocie w wieku 90 lat. Rodzinie i bliskim aktora składamy kondolencje.

Ryszard Ronczewski: kim był?

Ryszard Ronczewski to wybitny aktor filmowy i teatralny. Urodził się w 1930 roku w okolicach Wilna. Był absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Łodzi. Aktor ma na swoim koncie ponad 200 ról. Widzom najbardziej znany jest z takich filmów jak: Krzyżacy, Faraon, Szatan z siódmej klasy, Pokłosie, Zezowate szczęście, czy O takich dwóch co ukradli księżyc – gdzie miał okazję współpracować z braćmi Kaczyńskimi.


Ryszard Ronczewski

Ryszard Ronczewski

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×