Ryszard Marek Groński nie żyje. W Wigilię zmarł legendarny dziennikarz i kabareciarz

Ryszard Marek Groński śmierć, przyczyny

Ryszard Marek Groński śmierć, przyczyny

Ryszard Marek Groński nie żyje

Ryszard Marek Groński nie żyje. W Wigilię Bożego Narodzenia zmarł znany dziennikarz i satyryk. Dokładna przyczyna śmierci nie została podana do wiadomości publicznej. Miał 79 lat.

W Wigilię zmarł Ryszard Marek Groński, który zyskał ogromną popularność jako satyryk. Artysta współpracował z kabaretami: Szpak, Wagabunga, Pod Egidą. Przez lata był zaangażowany w działalność Teatru Syrena. Był autorem kultowych filmów, jak Lata dwudzieste, lata trzydzieste…, Misja specjalna i Kim jest człowiek. Jako dziennikarz aktywnie komentował wydarzenia polityczne w kraju i za granicą, często z przymrużeniem oka. Jego teksty były publikowane na łamach najpoczytniejszych tygodników, m.in. w NIE i Polityce.

O śmierci Ryszarda Marka Grońskiego poinformował dziennikarz Daniel Passent:

Był zbyt niezależny, żeby zostać czyimkolwiek pupilem, mimo że tkwił w środowisku artystycznym i mediach, był zbyt skromny, żeby zostać celebrytą, któremu władza przypina ordery. Należał do pokolenia „pancernych motyli” – Jonasza Kofty, Agnieszki Osieckiej, Wojciecha Młynarskiego, Krzysztofa Teodora Toeplitza. Byliśmy dobrymi kolegami z kabaretu, ze »Szpilek«, z „POLITYKI”, z kawiarni. Wielokrotnie do Niego telefonowałem, zawsze, żeby o coś zapytać – i zawsze znał odpowiedź. Kilka dni po odejściu Kazimierza Kutza to kolejna wyrwa w kulturze polskiej, której prawdziwa historia zostanie dopiero napisana – napisał na swoim profilu przyjaciel zmarłego artysty.

Wielu porównuje Ryszarda Marka Grońskiego do Agnieszki Osieckiej i Wojciecha Młynarskiego. Był ikoną i wzorem dla wielu tekściarzy i kabareciarzy.

Nie żyje wielka polska gwiazda. Grała w największych serialach. Talentem i urodą powaliła cały świat na kolana

Nie żyje ikona światowego kina. Walczyła o Oscary i zarabiała miliony. Przegrała walkę z chorobą

Nie żyje piękna 34-letnia wokalistka. Była muzą Gorana Bregovicia


scena z: Ryszard Marek Groński, SK:, , fot. Niemiec/AKPA

scena z: Ryszard Marek Groński, SK:, , fot. Niemiec/AKPA

bakula33

scena z: Nina Terentiew, Ryszard Marek Groñski SK: czerwiec 2004, kurtka skórzana czarna, promocja ksi¹¿ki Hanny Baku³y, bluzka z czerwonym wzorkiem, mina, ró¿owe buty, czarne spodnie fot. Warda/AKPA

paszporty171

scena z: Katarzyna Zieliñska, Ryszard Marek Groñski SK: , , , , , , , , , , , , , , , , , fot. Kurnikowski/AKPA

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×