Szukaj

Ryszard Kotys nie żyje. Ukochana żona była dla niego największym wsparciem. Aktor nigdy nie ukrywał, że był od niej uzależniony

Ryszard Kotys

Ryszard Kotys

Ryszard Kotys nie żyje. Ta informacja wstrząsnęła światem filmu. Aktor od niemal 40 lat tworzył bardzo udane małżeństwo z dużo młodszą Kamilą. Jak go wspierała?

Ryszard Kotys była aktorem z ogromnym doświadczeniem. Ma wręcz imponującą filmografię. Zagrał w ponad 40 serialach i 150 filmach fabularnych. Widzowie pokochali go jednak za rolę w sitcomie Świat Według Kiepskich. Wcielał się tam w postać Mariana Paździocha, który był najbardziej nielubianym sąsiadem w kamienicy, ale tak naprawdę najlepszym przyjacielem głównego bohatera, czyli Ferdynanda Kiepskiego, w którego wciela się Andrzej Grabowski. Czwartkowe popołudnie jest bardzo smutne dla wszystkich fanów jego talentu. Media obiegła informacja o śmierci serialowego Paździocha. Pożegnanie zamieściła na swoim profilu stacja Polsat.

Paździochu nasz kochany. Dziękujemy za wszystkie cudowne lata w Świecie według Kiepskich. Żegnamy Cię i mówimy: Do zobaczenia na małym ekranie w lepszym świecie, w Świecie wg Kiepskich.

Dwa lata temu aktor na jakiś czas zrezygnował z udziału w serialu, ponieważ zachorował na zapalenie płuc. Wtedy udało mu się wygrać z chorobą, ale nie cieszył się już tak świetną kondycją. Jego stan zdrowia cały czas się pogarszał.

Ryszard Kotys był uzależniony od swojej żony. Dlaczego?

Śmierć Ryszarda Kotysa wstrząsnęła całym show-biznesem i wszystkimi fanami. W sieci pojawiło się mnóstwo kondolencji i wspomnień z nim związanych. Andrzej Grabowski pożegnał go, publikując ich wspólne zdjęcie z planu serialu Świat Według Kiepskich.

Aktor, oprócz sławy, mógł pochwalić się także udanym życiem rodzinnym. Przez niemal 40 lat był mężem młodszej od siebie Kamili Sammler. Dzieliło ich aż 26 lat, ale to nie stanowiło przeszkody w tym, by udało im się zbudować trwałą relację. Żona była dla niego wielkim wsparciem. Kotys w zabawny sposób komentował to, że jest od niej wręcz uzależniony.

Jestem od mojej żony po prostu uzależniony, bo tylko ona ma prawo jazdy – mówił w wywiadzie dla tygodnika Rewia.

Jego pierwsze małżeństwo było nieudane. Z Barbarą Wojtkowską, z którą doczekał się syna, rozwiódł się po niemal 20 latach. Na jednym z festiwali teatralnych poznał swoją drugą żonę, w wywiadach wspominał, że była to miłość od pierwszego wejrzenia. Małżonkowie wychowywali razem syna Eryka, a troskliwa partnerka do ostatnich chwil opiekowała się nim w chorobie.

Oprócz miłości łączyła ich przede wszystkim wielka przyjaźń, która była podstawą ich udanego związku.

Małżeństwo jest także przyjaźnią. Łatwiej się przyjaźnić z dojrzałym mężczyzną – mówiła Kamila Sammler w jednym z wywiadów.

Aktor zmarł w wieku 88 lat po ciężkiej chorobie.

 


Ryszard Kotys nie żyje

Ryszard Kotys nie żyje

Andrzej Grabowski pożegnał Ryszarda Kotysa

Andrzej Grabowski pożegnał Ryszarda Kotysa

Ryszard Kotys rezygnuje z pracy na planie serialu

Ryszard Kotys rezygnuje z pracy na planie serialu "Świat według Kiepskich"

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×