Rupert Young nie żyje. Zmarł brat Willa Younga
Wirtualna Polska

Nie żyje brat gwiazdy „Idola”. Miał tylko 41 lat. Od dawna walczył z chorobą i silnym uzależnieniem

World Idol

World Idol

Wiadomość o tragicznej śmierci brata bliźniaka gwiazdy Idola wstrząsnęła mediami. Przed śmiercią udzielił wywiadu, w którym opowiedział o walce z uzależnieniem i depresją. Miał tylko 41 lat.

Wirtualna Polska

Program Idol był pierwszym muzycznym talent-show, na którego punkcie oszalał cały świat. Pomysł narodził się w Wielkiej Brytanii i to tam wyemitowano pierwsze odcinki widowiska (potem zawitało do Polski, aż wreszcie opanowało niemalże cały glob). Twórcą telewizyjnego hitu jest Simon Cowell, ojciec chrzestny dziesiątek artystów, którzy z większym bądź mniejszym sukcesem zaznaczyli swoją obecność na światowej scenie.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Wśród zwycięzców pierwszych edycji Idola, które zyskały niebywałą popularność, byli m.in. nasza Alicja Janosz (jej debiutancki album pokrył się złotem), Kelly Clarkson ze Stanów Zjednoczonych, Kurt Nilsen z Norwegii oraz Will Young z Wielkiej Brytanii (Kuba Wojewódzki nazwał go „śpiewającym Jasiem Fasolą”). Cała czwórka walczyła ze sobą o tytuł World Idol podczas konkursu w Londynie (wygrał Norweg, Polka była 8.).

Will Young – zwycięzca Idola i jego historia

Ostatni z wymienionych zaistniał na listach przebojem coverem Light my fire, który zresztą zaśpiewał również na finale polskiego Idola. Jego pierwsza płyta For Now On uplasowała się na szczycie listy UK Album Chart, pokrywając się podwójną platyną. Jeszcze większy sukces odniosły kolejne dwa krążki – Friday’s Child (pięciokrotna platyna) i Keep On (potrójna platyna na Wyspach i złoto w Irlandii). Dodatkową popularnością w brytyjskiej prasie cieszyło się życie prywatne Willa, który podczas finału Pop Idola wyznał, że jest gejem, a później aktywnie włączał się w walkę z LGBT. Aktywność wokalisty zaowocowała wydaniem biografii, po którą sięgnęło ponad 1,5 mln Brytyjczyków.

Popularność Younga zaczęła topnieć w ciągu ostatniej dekady. Single nie odnosiły już tak spektakularnych sukcesów, a płyty notowały coraz niższe pozycje na listach sprzedaży. Album 85% Proof (2015) kupiło tylko 60 tys. słuchaczy, a Lexicon z 2019 już o połowę mniej. Z czasem coraz rzadziej nazwisko piosenkarza przewijało się w tabloidach. Niestety, aż do dzisiaj.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Nie żyje brat Willa Younga. Koszmarna przeszłość Ruperta

Brytyjska prasa donosi o tragedii, do której doszło w rodzinie Younga. Brat bliźniak 41-letniego artysty nie żyje. Daily Mail pisze o śmierci Ruperta Younga. Przyczyny zgonu nie zostały upublicznione. O nagłym odejściu poinformował rzecznik wokalisty w oficjalnym oświadczeniu.

Mogę potwierdzić, że niestety brat Willa zmarł. Pragniemy prosić o uszanowanie prywatności Willa i całej jego rodziny w tym trudnym i smutnym czasie – przekazał.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Kim był Rupert Young?

Wirtualna Polska

O samym Rupercie niewiele wiadomo. W czasach, gdy Will święcił triumfy na listach przebojów, media interesowały się życiem jego bliskich. Wówczas sporo miejsca poświęcono problemom, z jakimi zmagał się jego brat. Mężczyzna walczył z uzależnieniem od substancji psychoaktywnych i z depresją.

Bardzo ciężko jest mieć członka rodziny, który jest uzależniony – powiedział piosenkarz w wywiadzie dla programy Daily Report w 2008 roku.

Brat zwycięzcy Idola zdradził, że oglądał rozmowę z Willem w porannej telewizji po tym, jak spędził noc na samookaleczeniu i upijaniu się.

Wydawało mi się dziwne, że dwie osoby genetycznie takie same mogą zachowywać się na tak różne sposoby. Zdałem sobie sprawę, że coś poszło nie tak. Ale nie wiedziałem co, ani dlaczego, inni też tego nie wiedzieli – przyznał Rupert Young.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Internauci składają kondolencje Willowi i jego rodzinie. Strata brata w tak młodym wieku jest niewyobrażalną tragedią.


Rupert Young

Rupert Young

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska
Rupert Young

Rupert Young

Will Young i Kelly Clarkson

Will Young i Kelly Clarkson

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Wirtualna Polska

Może Cię zainteresować

×