Małgorzata Rozenek nadaje w rocznicę wybuchu wojny: „Dzień jest szczególny z dwóch powodów”. Dziś walczy o swobody obywatelskie

Małgorzata Rozenek nadaje w rocznicę wybuchu wojny

Małgorzata Rozenek nadaje w rocznicę wybuchu wojny

Małgorzata Rozenek rozpoczęła ważną akcję. Wszystko w rocznicę rosyjskiej agresji na Ukrainę. Z tej okazji nagrała oświadczenie w formie wideo. 

Władimir Putin niemal od początku swojej prezydentury jest wrogo nastawiony do Ukrainy i Ukraińców. Zaczęło się od pomarańczowej rewolucji (2004-2005). Obywatele Ukrainy powstali wówczas przeciwko sfałszowaniu wyborów przez ludzi Wiktora Janukowycza – lidera rusofilskiej Partii Regionów. Jego nienawiść pogłębiły reformy Wiktora Juszczenki, a następnie Euromajdan, w wyniku którego Janukowycz opuścił Ukrainę i schronił się w Rosji.

Putin wykorzystał proeuropejskie demonstracje w Kijowie i innych miastach do nielegalnego zaanektowania ukraińskiego Krymu. Gdy Rosja ukradła sąsiadowi część terytorium, wspierani przez Kreml separatyści – pod dowództwem agenta FSB Igora Girkina vel Striełkowa – w 2014 roku rozpętali bunt w Donbasie i Ługańsku. Rosja sztucznie podtrzymywała rebelię, by destabilizować rząd w Kijowie.

24 lutego 2022 roku, czyli dokładnie rok temu, rosyjski reżim rozpoczął kolejny etap agresji przeciwko Ukrainie, czyli regularną inwazję. Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy przekonuje, że aż do wczoraj Rosja straciła blisko 150 tys. żołnierzy. Dla porównania – wojna afgańska kosztowała życie 15 tys. żołnierzy Armii Sowieckiej.

Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 23.02.23 орієнтовно склали / The total combat losses of the enemy from…

Posted by Генеральний штаб ЗСУ / General Staff of the Armed Forces of Ukraine on Wednesday, February 22, 2023

Małgorzata Rozenek nadaje w rocznicę wybuchu wojny

Dziś – z okazji pierwszej rocznicy rozpoczęcia inwazji Rosji na Ukrainę – Małgorzata Rozenek nagrała oświadczenie wideo. Jak podkreśliła, ten dzień jest dla niej ważny z dwóch powodów.

Dzisiejszy dzień jest szczególny z dwóch powodów. Pierwszy to taki, że obchodzimy bardzo smutną rocznicę rosyjskiej agresji na Ukrainę. Wydawało się na początku, że potrwa to kilka dni, że to tylko kilka tygodni, a teraz po roku Ukraina dzielnie i dumnie walczy o swoją niepodległość, ale nie tylko swoją, również naszą. I o tym trzeba pamiętać za każdym razem, kiedy śledzimy z zaniepokojeniem to wszystko, co się w Ukrainie dzieje. Slava Ukraini i Slava wszystkim bohaterom, którzy każdego dnia walczą o nasze wartości i chronią naszej demokracji – słusznie napisała.

Następnie opowiedziała o akcji, którą po raz kolejny rozpoczęła akurat w ten dzień. Gosia wraz ze współpracownikami będzie zbierała podpisy pod projektem, przywracającym refundację procedury in vitro.

A drugi powód, który czyni ten dzień wyjątkowym, to to, że kolejny raz ruszamy w Polskę, żeby zbierać podpisy pod obywatelskim projektem, przywracającym refundację procedury in vitro. Teraz Garwolin, później Siedlce, a później Mińsk Mazowiecki. Zaraz wrzucę wam grafikę, pokazującą, w którym miejscu dokładnie będziemy z wami rozmawiać, spotykać się, informować, edukować o tym, czym jest in vitro, jak ważne jest, żeby polskie rodziny, polskie pary, mogły leczyć się zgodnie z normalnymi standardami światowej i europejskiej medycyny. In vitro jest najskuteczniejsza metodą leczenia niepłodności. Ważne jest, żebyśmy my, polscy obywatele, mieli do tego dostęp, a refundacja ten dostęp gwarantuje – wytłumaczyła.

Popieracie inicjatywę zapoczątkowaną przez Gosię?


Małgorzata Rozenek nadaje w rocznicę wybuchu wojny

Małgorzata Rozenek nadaje w rocznicę wybuchu wojny

Małgorzata Rozenek nadaje w rocznicę wybuchu wojny

Małgorzata Rozenek nadaje w rocznicę wybuchu wojny

Małgorzata Rozenek nadaje w rocznicę wybuchu wojny

Małgorzata Rozenek nadaje w rocznicę wybuchu wojny

Komentarze

 • Gość Nela pisze:

  Gocha jak będą refundować in vitro to twoja fundacja nie będzie nikomu potrzebna. Nie up hasz już w niej wielu kosztów jak np. wynajęcie domu, w którym mieszkasz. Co do Ukrainy niech walczą o swoją demokrację, ale nie wciągają w te walkę nas i innych. Dzięki temu nad nami wisi widmo wojny. Można te wojnę potępić, przyjąć uchodzcow, ale nie wydzierać się głośno jak to robi Morawiecki i judzić na Rosję. Ona jest pamiętliwa, a Zelenski w każdej chwili może się z nią dogadać.

 • GośćEwa pisze:

  Ona jest bardzo ograniczona wstydu nie ma albo durna do potegi posmiewisko z siebie robi

 • gość pisze:

  Pani Rozenek niech siebie WYEDUKUJE, bo nie potrafi mówić poprawną polszczyzną. To zajmowanie się tym tematem przez tą panią jest tak nie prawdziwe z jej wizerunkiem. Mnóstwo ludzi ma dzieci poczęte tą metodą, ale pani Rozenek myśli, że jest najmądrzejsza. Ciekawa jestem ilu ludzi daje się nabrać na te jej udawane zajmowanie się in vitro, bo jej fundacja nie pomogła ani JEDNEJ osobie.🙃

 • Gość pisze:

  …ile zabiegów, ile kasy by móc się pokazywać….

 • Gość pisze:

  …pierdu, pierdu, sratatata…najważniejsza jest KASA…ciężkie czasy, rodzinę trzeba utrzymać, dom, psy i Radzia, który w te klocki jest kiepski…!!! …TRAGEDIA dla kobiety, która ma przy sobie PSEUDOCHŁOPA…ale co chciała i wybrała to ma, bo na bezrybiu i rak jest rybą, …CZAS wszystko weryfikuje zawsze z korzyścią dla facetów…każda DURNA myśli, że dziecko przywiąże faceta do niej na zawsze…haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa ….!!!!zawsze są INNE, młodsze, poiękniejsze, bez zobowiązań, itd….chłop to chłop i nic tego nigdy i przenigdyt nie zmieni…TAKIE JEST ŻYCIE..

 • Gość pisze:

  Fajnie ale czy lepiej wspomagać dzieci już urodzone a ciężko chore ?

 • bella pisze:

  i ten glos zardzewialy … finansuj ze swoich

 • Gość pisze:

  POwiedzmy szczerze, chodzi jej o finansowanie procedury a nie o prawo do zabiegu. Tylko kto chce w Polsce za to płacić z własnej kieszeni? Poza tym o rozum by powalczyłą bo pustak.

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×