Ronnie Spector nie żyje. Jej hit „Be my baby” zna każdy. Legenda przegrała krótką walkę z rakiem

Ronnie Spector nie żyje

Ronnie Spector nie żyje

Ronnie Spector nie żyje. Autorka wielkiego hitu Be my baby przegrała walkę z nowotworem. Informacje te potwierdziła jej rodzina. Gwiazda miała 78 lat. 

Ronnie Spector nie żyje. Artystka zaczynała karierę w latach 60. i z miejsca stała się jedną z największych gwiazd muzyki pop. Wielką popularność zawdzięcza takim utworom jak: Be My Baby, Baby I Love You i Walking in the Rain. Urodziła się na Manhattanie w 1943 roku a jej prawdziwe nazwisko to Veronica Yvette Bennett. Pierwsze kroki na scenie stawiała już w wieku 18 lat, występując ze swoja starszą siostrą i kuzynką. Była główną wokalistką grupy The Ronnets.

Formacja, którą stworzyła, występowała w popularnych nowojorskich klubach. Tam trzy dziewczyny o bujnych fryzurach i w mocnym makijażu dostrzegli amerykańscy producenci. Nie bały się wzbudzać wówczas kontrowersji.

Nie bałyśmy się być gorącymi. To była nasza sztuczka. Kiedy zobaczyłyśmy The Shirelles wchodzące na scenę w szerokich sukniach wieczorowych, poszłyśmy w przeciwnym kierunku i wcisnęliśmy nasze ciała w najciaśniejsze spódnice, jakie mogłyśmy znaleźć – napisała Ronnie w pamiętniku z 2004 roku.

Ronnie Spector nie żyje. Oświadczenie rodziny

Ronnie Spector według informacji, które przekazała jej rodzina, walczyła z chorobą nowotworową. Niestety rak postępował bardzo szybko i odebrał jej możliwość walki o zdrowie.

Odeszła po krótkiej walce z rakiem. Ronnie przeżyła swoje życie z błyskiem w oku, odważną postawą, nikczemnym poczuciem humoru i uśmiechem na twarzy.Była przepełniona miłością i wdzięcznością. Jej radosny dźwięk, figlarna natura i magiczna obecność będą żyć we wszystkich, którzy ją znali, słyszeli lub widzieli – napisała rodzina artystki.

W 1968 roku Ronnie wyszła za mąż za Phila Spectora, który był pionierem techniki nagrywania „ściany dźwięku”. Byli małżeństwem przez sześć lat i przed rozwodem adoptowali razem troje dzieci. Mężczyzna zmarł w więzieniu w 2021 roku, odsiadując wyrok za morderstwo. Spector po raz drugi wyszła za mąż za swojego menedżera, Jonathana Greenfielda. Doczekała się z nim dwóch synów.

Jedyny album grupy Presenting the Fabulous Ronettes Featuring Veronica został wydany w 1964 roku przez Philles Records. Pięć z 12 piosenek, które znalazły się na krążku, trafiło na amerykańską listę przebojów Billboard.

Największy hit grupy Be My Baby został wykorzystany w czołówce filmu Dirty Dancing i obrazie Martina Scorsese z 1973 Mean Streets. Gdy grupa była u szczytu kariery otwierała koncerty dla zespołów jak The Rollin Stones, Yardbirds i The Beatles. Ronnie odeszła mając 78 lat.

Poniżej przypominamy wielki hit Be My Baby, który można usłyszeć w czołówce filmu Dirty Dancing.

 


Ronnie Spector nie żyje

Ronnie Spector nie żyje

Ronnie Spector nie żyje

Ronnie Spector nie żyje

Ronnie Spector nie żyje

Ronnie Spector nie żyje

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×