Profesor Romuald Dębski nie żyje. Zmarł wybitny lekarz

Romuald Dębski nie żyje

Romuald Dębski nie żyje

Romuald Dębski nie żyje

Profesor Romuald Dębski nie żyje. Zmarł wybitny ginekolog. Miał 62 lata. Dokładna przyczyna śmierci nie została podana do wiadomości publicznej.

11 grudnia do mediów trafiła informacja o nieszczęśliwym wypadku profesora Romualda Dębskiego, który trafił do szpitala w ciężkim stanie. Kierownik Kliniki Położnictwa i Ginekologii CMKP Szpitala Bielańskiego w Warszawie przez prawie dwa tygodnie walczył o życie, o czym poinformowała jego żona w oficjalnym oświadczeniu.

O śmierci Romualda Dębskiego poinformował 20 grudnia Szpital Praski:

Z głębokim żalem żegnamy prof. Romualda Dębskiego wybitnego ginekologa, humanistę, przyjaciela naszego Szpitala – czytamy na oficjalnym profilu lecznicy na Facebooku.

Z głębokim żalem żegnamy prof. Romualda Dębskiego wybitnego ginekologa, humanistę, przyjaciela naszego Szpitala.

Opublikowany przez Szpital Praski w Warszawie Środa, 19 grudnia 2018

Kim był Romuald Dębski?

Romuald Dębski był kierownikiem Kliniki Położnictwa i Ginekologii Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego w Szpitalu Bielańskim w Warszawie. Specjalizował się w położnictwie, ginekologii, perinatologii i endokrynologii ginekologicznej i rozrodczości. W 1982 roku ukończył studia medyczne na kierunku lekarskim w Akademii Medycznej w Warszawie.

Na swoim koncie miał kilka specjalizacji, w tym w zakresie położnictwa i ginekologii, perinatologii i endokrynologii ginekologicznej i rozrodczości. Był także członkiem towarzystw naukowych, w tym m.in.: Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego, Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego oraz Polskiego Towarzystwa Menopauzy i Andropauzy. Romuald Dębski był autorem i współtwórcą ponad 100 publikacji naukowych.

W plebiscycie Idealna Klinika magazynu Medical Tribune to jego oddział w Szpitalu Bielańskim uznano w 2018 roku za najlepszy w Polsce. Przeprowadzano tam między innymi najbardziej skomplikowane operacje kardiologiczne na świecie.

Nie żyje ikona światowego kina. Walczyła o Oscary i zarabiała miliony. Przegrała walkę z chorobą

Nie żyje piękna 34-letnia wokalistka. Była muzą Gorana Bregovicia

Kazimierz Kutz nie żyje. Zmarł legendarny polski reżyser. Od lat walczył z ciężąką chorobą


Romuald Dębski

Romuald Dębski

Romuald Dębski

Romuald Dębski

Romuald Dębski

Romuald Dębski

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×