Nowa piosenka Roksany Węgiel brzmi jak mega hit Duy Lipy. Producenci: „To jedna z naszych inspiracji”

Dua Lipa, Roksana Węgiel

Dua Lipa, Roksana Węgiel

Roksana Węgiel nagrał plagiat hitu Duy Lipy? Twórcy piosenki promującej serial Nie z tej ziemi potwierdzają inspirację przebojem brytyjskiej gwiazdy. Porównajcie oba utwory.

Roksana Węgiel ma zaledwie 15 lat, a już odnosiła gigantyczny sukces na polskiej scenie muzycznej. Każdy jej singiel jest hitem. Teledyski notują rekordowe wyświetlenia na YouTubie, a płyty sprzedają się w bardzo wysokich nakładach. Roxie w ciągu kilkunastu miesięcy udało się osiągnąć to, na co latami pracowały najpopularniejsze piosenkarki w kraju.

Dotychczas wszystkie piosenki Roksany zbierały same zachwyty. Ochów i achów nie brakuje i tym razem. Pod adresem utworu Nie z tej ziemi pojawiło się wiele komplementów, ale nie tylko. W komentarzach na YouTubie można przeczytać posądzenia o plagiat.

Roksana Węgiel nagrała plagiat hitu Duy Lipy?

Roksana i Piotr Nazaruk, lider grupy TGD, połączyli siły i stworzyli kawałek, który ma szansę stać się hitem wakacji. Piosenka promująca serial Nie z tej ziemi, w ciągu 48 godzin trafiła na listę najczęściej słuchanych w internecie. Obecnie jest w pierwszej 20. hitów dnia na YouTubie. Szybko wpadający w ucho refren i chwytliwy bit podbijają popularność utworu, który już po pierwszym przesłuchaniu kojarzy się z jednym z największych przebojów brytyjskiej wokalistki, starszej o dekadę od Roxie, Duy Lipy.

Słuchacze sugerują, że Roksana Węgiel nagrała polską wersję piosenki Physical. Przypuszczenia zdaje się potwierdzać komentarz twórców.

To jedna z inspiracji – opowiedział zespół Małe TGD, pytany o podobieństwo do hitu Duy Lipy.

Internauci nie szczędzili gorzkich słów pod adresem autorów muzyki. Zarzucili im „pójście na łatwiznę” i „brak kreatywności”. O wiele bardziej łaskawie potraktowali samą Roksanę, którą wychwalają pod niebiosa za „piękną interpretację”, „świetny wokal” i „nowe brzmienie”. Nastolatka z Jasła po raz kolejny udowodniła, że wygrana na Eurowizji Junior 2018 nie była kwestią przypadku.

Wygląda na to, że producenci osiągnęli swój cel – nagrali numer, w którym czuć inspirację wielkim przebojem. No i jest hit, o którym się mówi, a to przecież o to w tym wszystkim chodzi 🙂

Dua Lipa – Physical:


Roksana Węgiel bez makijażu

Roksana Węgiel bez makijażu

Dua Lipa

Dua Lipa

Roksana Węgiel

Roksana Węgiel

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×