Szukaj

Rodzina Staraków wspiera walkę z koronawirusem. Kupuje respiratory do polskich szpitali. Kwota transakcji powala

Rodzina Staraków

Rodzina Staraków

Jerzy Starak, wraz z należącą do niego grupą Polpharma, zdobył się na bardzo szlachetny gest, który ma pomóc w walce z koronawirusem w Polsce. W jaki sposób rodzina Staraków wesprze polską służbę zdrowia? Ręce same składają się do braw.

Koronawirus w Polsce pojawił się na początku marca i w ciągu kilkunastu dni dotarł do każdego województwa. W naszym kraju mówi się aż o 684 osobach zakażonych, wśród których 8 osób poniosło śmierć. Polska służba zdrowia, a przede wszystkim lekarze, pielęgniarki i pracownicy szpitali codziennie toczą walkę o zdrowie, a nawet życie chorych.

Jerzy Starak wspiera walkę z koronawirusem. Zdobył się na piękny gest

W tej heroicznej walce medyków pomóc chce rodzina Staraków. Jerzy Starak, wraz z należącą do niego grupą Polpharma, największym polskim producentem leków, stawiają na systemową pomoc dla polskiej służby zdrowia. By efektywnie wesprzeć walkę z koronawirusem, sfinansowali zakup i przekażą służbom medycznym 100 respiratorów.

Respiratory, które należą obecnie do najpilniejszych potrzeb polskich szpitali, trafią do dyspozycji Ministerstwa Zdrowia i zostaną przekazane do wskazanych przez nie placówek. Jerzy Starak potwierdza także mobilizację fabryk i pełne zaangażowanie grupy Polpharma w zakresie zapewnienia polskiego bezpieczeństwa lekowego.

Zdrowie Polaków to dla nas sens całej pracy i działania. Dziś, gdy Polska i świat stoją przed wielkim wyzwaniem, nasza odpowiedź może być tylko jedna: odpowiedzialność i solidarność. Naszą pomoc kierujemy tam, gdzie jest to kluczowe — mimo wielkiego zapotrzebowania na świecie, udało nam się zakupić 100 najbardziej potrzebnych dziś urządzeń: respiratorów, które trafią do placówek w całym kraju. Jednocześnie, Polpharma za swój priorytet uznaje zapewnienie bezpieczeństwa lekowego Polaków – pozostajemy w tej kwestii w stałym kontakcie z rządem. W imieniu sektora biznesu chciałbym wyrazić ogromny szacunek, podziw i podziękowanie dla wszystkich tych, którzy walczą dziś o bezpieczeństwo pacjentów na pierwszej linii frontu: dla lekarzy, pielęgniarek, ratowników, farmaceutów i pracowników służb medycznych. Jesteście Państwo naszymi bohaterami. W tych trudnych czasach łączymy z Wami siły. Wraz z tysiącami pracowników grupy Polpharma, robimy co w naszej mocy, by Was wesprzeć – nasze fabryki pracują ze wzmożonym wysiłkiem, aby nikomu nie zabrakło potrzebnych leków. Zgodnie z mottem Polpharmy: „Ludzie pomagają Ludziom”. Wszystkie ręce na pokład! – mówi Jerzy Starak.

Jerzy Starak i żona Anna

Jerzy Starak i żona Anna

W ramach projektu realizowanego przez Polpharmę udało się już podpisać kontrakty i dokonać zapłaty na dostawę 90 respiratorów. Pierwsze 40 sztuk powinno być dostarczone do Polski w połowie kwietnia, kolejne 50 – pod koniec kwietnia. Sprzęt ma zatem trafić do szpitali w okresie, w którym spodziewane jest najwyższe zapotrzebowanie. Finalizowane są negocjacje dotyczące dostawy następnych 10 urządzeń – tak, aby pula przekazana szpitalom wskazanym przez Ministerstwo Zdrowia wynosiła w sumie 100 sztuk. Łączna kwota zakupu to ok. 7 mln zł.

We wsparcie służb medycznych i szpitali zaangażowały się także pozostałe spółki należące do Jerzego Staraka. Polpharma Biologics przekazała w zeszłym tygodniu sprzęt ochronny dla lekarzy Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku. Dzięki współpracy Polpharmy, Herbapolu Lublin oraz restauracji Belvedere przez najbliższe miesiące ponad 500 posiłków wraz z sokami i herbatami będzie codziennie dostarczanych do warszawskich szpitali oraz stacji pogotowia ratunkowego.

 


Jerzy Starak i żona Anna

Jerzy Starak i żona Anna

Afera z Janem Kulczykiem w programie

Afera z Janem Kulczykiem w programie "Państwo w Państwie"

Ile wynosi majątek Jerzego i Anny Staraków? 2,9 miliarda złotych

Ile wynosi majątek Jerzego i Anny Staraków? 2,9 miliarda złotych

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×