Szukaj
NAJPOPULARNIEJSZE
Ale głos! Robert Lewandowski na weselu nagle chwycił za mikrofon i zaśpiewał wielki przebój! Nagranie trafiło do sieci [WIDEO]
Ale głos! Robert Lewandowski na weselu nagle chwycił za mikrofon i zaśpiewał wielki przebój! Nagranie trafiło do sieci [WIDEO]

Ale głos! Robert Lewandowski na weselu nagle chwycił za mikrofon i...

Ale głos! Robert Lewandowski na weselu nagle chwycił...

Melania Trump oszołomiła swoim wyglądem na spotkaniu z Putinem! W żółtej sukience wyglądała lepiej niż księżna Kate i Meghan Markle!
Melania Trump oszołomiła swoim wyglądem na spotkaniu z Putinem! W żółtej sukience wyglądała lepiej niż księżna Kate i Meghan Markle!

Melania Trump oszołomiła swoim wyglądem na spotkaniu z Putinem! W żółtej...

Melania Trump oszołomiła swoim wyglądem na spotkaniu z...

„Brad i Jen ponownie wzięli ślub”. Brukowiec opublikował sensacyjne zdjęcie, które ma być dowodem! Oto ono
„Brad i Jen ponownie wzięli ślub”. Brukowiec opublikował sensacyjne zdjęcie, które ma być dowodem! Oto ono

„Brad i Jen ponownie wzięli ślub”. Brukowiec opublikował sensacyjne zdjęcie, które...

„Brad i Jen ponownie wzięli ślub”. Brukowiec opublikował...

Dziś wtorek, 17.07.2018

W rodzinie królewskiej stanęła bardzo skromna choinka, ale nie to jest najdziwniejsze. Królowa Elżbieta II zaskoczyła czymś jeszcze! To tak można?

świąteczne tradycje rodziny królewskiejŚwiąteczne tradycje rodziny królewskiej wyszły na jaw

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas, również dla rodziny królewskiej. Nawet w tak wysokich kręgach zachowuje się pewne tradycje i rytuały – niektóre z nich sięgają średniowiecza! A jakie kultywuje współczesna rodzina królewska? Były kucharz królowej Elżbiety II wyjawił sekrety świątecznego stołu monarchini i jej najbliższych! To najlepszy dowód na to, że rodzina królewska jest taka sama jak my.

Święta obchodzą w Sandringham House, prywatnej rezydencji w Norfolk, a celebracja trwa dwa dni. Jeśli jednak wyobrażaliście sobie, że zamek wygląda jak zimowa kraina z bajki, nie mogliście się bardziej mylić:

Królowa nie jest rozrzutna, nie lubi przepychu, więc wystrój jest minimalny. Rodzina królewska ma ogromną choinkę i wielkie, srebrne sztuczne drzewko w jadalni, które liczy sobie już trzydzieści lat – opowiada Darren McGrady

Jeśli chodzi o tradycje, tu jest już bardzo szablonowo: herbata o piątej popołudniu, wyprawa do kościoła w świąteczny poranek… Inne zaś pokazują królewską rodzinę od strony, od której nigdy ich nie znaliśmy.

Tak jak większość rodzin, najbliżsi królowej Elżbiety II trzymają się zasady: ten sam posiłek co roku. Ale jaki to posiłek? Na świąteczny lunch rodzina królewska dostaje sałatkę z krewetkami lub homarem, pieczonego indyka i wiele bardzo tradycyjnych przystawek takich jak marchewki, brukselka, świąteczny pudding czy krem z brandy na deser. Później siadają i słuchają przemówienia królowej, które również należy do tradycji.

Wyjątkowym zwyczajem tego dnia jest obiad, podczas którego Jej Królewska Wysokość obsługuje… tych, którzy zwykle usługują jej! Nie uwierzycie, ale to jedna z jej ukochanych świątecznych tradycji.

Tuż przed Bożym Narodzeniem szef kuchni, który jest akurat na zianie, idzie do salonu i kroi żeberka lub indyka, albo szynkę, a gdy skończy, Jej Wysokość podaje mu szklankę whisky i wnoszą toast. To jedyna okazja w ciągu roku, gdy kucharz ma prawo przebywać w jadalni i napić się whiskey z rodziną królewską. To jego ulubiona tradycja – zdradza były szef kuchni rodziny królewskiej

Kolejnym dowodem na to, że rodzina królewska wcale tak bardzo się od nas nie różni jest fakt, że podobnie jak my, w święta obdarowują się prezentami i zajadają słodyczami, takimi jak słynne angielskie ciasto owocowe czy czekolada. To kolejna ukochana tradycja królowej:

Elżbieta II jest nałogową czekoladoholiczką. Szczególnie jeśli chodzi o gorzką czekoladę, więc w święta zawsze życzy sobie czegoś, co ją zawiera. Uwielbia też miętę – przekonuje McGready

Niektóre z tych tradycji są naprawdę urocze. Która przypadła wam do gustu?

To jest już jakaś obsesja! Brytyjczycy obstawiają nawet… Rodzina królewska nie ma ani chwili spokoju!

Google oszukuje czy wie więcej niż rodzina królewska by chciała? Pod jednym hasłem kryje się intrygujący hot newsŚledzisz życie rodziny królewskiej?

Komentarzy: 0


Dodaj komentarz
×