Rodzina królewska ma kilka dziwnych świątecznych tradycji! Zakaz sadzania dzieci przy wspólnym stole to tylko początek

rodzina królewska święta

rodzina królewska święta

Jakie tradycje świąteczne ma rodzina królewska?

Już niedługo Boże Narodzenie na dobre zagości w naszych domach. Niektórzy rozpoczęli już świąteczne przygotowania, a w sklepach od kilku tygodni witryny kuszą kolorowymi światełkami i bombkami. Poza dekoracjami, prezentami i rodzinną atmosferą, które są wspólnym elementem każdego roku, w każdym domu święta celebruje się w inny sposób. Jak obchodzone są święta w rodzinie królewskiej?Sandringham panuje kilka naprawdę dziwnych zwyczajów!

Rodzina królewska, która na co dzień kieruje się bardzo surowym protokołem, również w Boże Narodzenie nie zapomina o swoich małych „dziwactwach”. Pierwszą z dziwnych tradycji jest na pewno fakt, że dzieciom nie wolno siedzieć przy stole z dorosłymi. Milusińscy muszą zadowolić się własnym towarzystwem w innym pomieszczeniu.

Nie jest tajemnicą, że królowa Elżbieta II wysyła do swoich poddanych świąteczne kartki. By mieć czas na ich podpisanie, zaczyna robić to już w lipcu. Monarchini lubi mieć pewność, że wszystko jest dopięte na ostatni guzik. Dotyczy to również Wigilii – w rodzinie królewskiej pierwsza kolacja wigilijna, odbywająca się w Pałacu Buckingham, ma miejsce na tydzień przed faktyczną datą, co pozwala na świętowanie w większym gronie. Do Norflok jedzie powiem jedynie ścisły „wewnętrzny krąg”, który świętuje 24 grudnia po raz drugi.

Osobliwa jest także choinka. Drzewko liczy sobie już 30 lat i zawsze ubrane jest w dokładnie ten sam sposób. Mowa oczywiście o prywatnej choince rodziny, która stoi w salonie, w którym spożywana jest kolacja wigilijna. Na stole pojawiają się tradycyjne potrawy wywodzące się z brytyjskiej kuchni, jak pudding czy jagnięcina, ale nie brakuje też owoców morza i ulubionego, czekoladowego tortu królowej. Sama monarchini zaczyna zaś posiłek od szklanki ginu z cytryną. W ciągu tego dnia królowa wznosi też toast ze służbą:

Tuż przed Bożym Narodzeniem, szef kuchni, który jest akurat na zmianie, idzie do salonu i kroi żeberka, indyka lub szynkę, a gdy skończy, Jej Wysokość podaje mu szklankę whisky i wznoszą toast. To jedyna okazja w ciągu roku, gdy kucharz ma prawo przebywać w jadalni i napić się whisky z rodziną królewską. To od lat jej ulubiona tradycja – wyjawił były szef kuchni królowej

Chcielibyście przeżyć takie święta?

Miało być dostojnie, wyszło komicznie. Dlaczego rodzina królewska ryknęła śmiechem na oficjalnym portrecie z okazji urodzin księcia Karola?

Nie tylko Edyta Górniak wystąpi przed rodziną królewską! Oto pełna list gwiazd, które zaśpiewają w słynnej Royal Albert Hall

Kolejna kontrowersja z rodziną królewską w roli głównej. Meghan Markle nie będzie miała praw do własnego dziecka?!


Choinka w Pałacu Buckingham - życzenia od królowej Elżbiety II

Choinka w Pałacu Buckingham - życzenia od królowej Elżbiety II

Brytyjska rodzina królewska w drodze na mszę świętą (Kate, Meghan, Harry, Filip, Beatrycze)

Brytyjska rodzina królewska w drodze na mszę świętą (Kate, Meghan, Harry, Filip, Beatrycze)

Królowa Elżbieta podczas święta Royal Air Force

Królowa Elżbieta podczas święta Royal Air Force

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×