Szukaj

Matylda Damięcka w żałobie. Pożegnała bliską osobę grafiką. Poruszyła najtwardsze serca

Matylda Damięcka w żałobie

Matylda Damięcka w żałobie

Matylda Damięcka przekazała za pomocą Instagrama wyjątkowo smutne informacje, cała rodzina aktorki pogrążyła się w głębokiej żałobie. Zmarł jej dziadek.

Matylda Damięcka zasłynęła w sieci z komentowania rzeczywistości przy pomocy poruszających grafik, w których odnosi się do bieżących wydarzeń z Polski i ze świata. Jej ostatnia ilustracja jest zdecydowanie bardziej osobista. Poinformowała w niej, że jej rodzina pogrążyła się w żałobie. Zmarł jej dziadek Edward Stankiewicz.

Matylda Damięcka poinformowała o śmierci dziadka

Matylda Damięcka wywodzi się z artystycznej rodziny, jest córką aktora, Macieja Damięckiego, w którego ślady podążył również jej starszy brat, Mateusz. W 2008 roku ukończyła Akademię Teatralną, ale już jako dziecko i nastolatka często pojawiła się na małym ekranie. Sama także ma na swoim koncie kilka ról, m.in. w serialu TVN Na Wspólnej, gdzie zyskała popularność, grając Karolinę Brzozowską. Ostatnio jednak bardziej jest znana z tego, że zajmuje się głównie tworzeniem autorskich grafik komputerowych.

Na jej profilu pojawiła się smutna informacja. Na najnowszej grafice widzimy narysowany ekran komórki i wiadomości. „Zadzwonię wieczorem” – brzmi pierwsza, a pod nią napis: „odczytana, wczoraj”. „Przepraszam. Przedłużyło mi się. Zaraz zadzwonię”. „Dziadku?” – brzmią kolejne, które są opatrzone dopiskiem: „dostarczono”. Do postu dodała także opis.

Nasz Edzio, Edulek jego serduszko się zatrzymało, a my wraz z nim. Edward Stankiewicz, inżynier konstruktor, dyplomata. Napisał książkę o krajach, których już nie ma, o kształcie, w jakim je poznał, o Afganistanie, Libii i Iraku. Nie zdążył jej wydać. Będzie nam cię brakować, a książkę przysięgam, wydamy.

joanna, parvina
mateusz, matylda, anitex
paulina, maciek, wojtek – napisała.

Dodała także informację, którą ukryła w hasztagach:

Jego serce przegrało walkę z tą nieistniejącą chorobą. Wszyscy aktywnie walczący sceptycy radzę łaskawie opuście moje instagramowe włości. Starałam się was tolerować i nie atakować tematyką covidową, ale chyba mi się chwilowo odechciało. Ot, taka niekonsekwentna tej całej tolerancji jestem.

Wynika z niej, że dziadek aktorki przegrał walkę z koronawirusem. W komentarzach pojawiły się kondolencje, w których internauci przekazują wyrazy współczucia dla Matyldy i jej najbliższych.

Kim był Edward Stankiewicz?

Edward Stankiewicz był ojcem Joanny Damięckiej, żony Macieja Damięckiego oraz dziadkiem Matyldy i Mateusza.


Matylda Damięcka przekazała informacje o śmierci dziadka

Matylda Damięcka przekazała informacje o śmierci dziadka

Matylda Damięcka w młodości

Matylda Damięcka w młodości

Przystojny Mateusz Damięcki i Paulina Andrzejewska zostali rodzicami

Przystojny Mateusz Damięcki i Paulina Andrzejewska zostali rodzicami

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×