Rodzice Adamowicza we wzruszającym wywiadzie. W dniu finału WOŚP zdradzili, że ich wnuczka nadal nie otrząsnęła się po śmierci ojca

Rodzice Pawła Adamowicza

Rodzice Pawła Adamowicza

Paweł Adamowicz zginął dwa lata temu podczas Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Rodzice prezydenta Miasta Gdańska zwrócili się z ważnym apelem. Ich słowa chwytają za serce.

Paweł Adamowicz przez wiele lat pełnił funkcję Prezydenta Miasta Gdańska. Był samorządowcem, który chętnie spotykał się z mieszkańcami. Brał udział w mniejszych i większych wydarzeniach ważnych dla lokalnej społeczności. Od obowiązków nie wymigiwał się podczas Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w 2019 roku. Najpierw był wolontariuszem, później wziął udział w koncercie.

Nikt nie spodziewał się, że będzie to ostatnie wydarzenie, w którym weźmie udział. Na scenę wbiegł Stefan W., który nożem śmiertelnie ugodził prezydenta. Mimo wielogodzinnych prób ratowania jego życia zmarł. Cały kraj był w szoku.

Rodzice Pawła Adamowicza zwrócili się z prośbą do internautów. Z jaką?

Adamowicz pozostawił pogrążonych w żałobie bliskich: żonę Magdalenę, córki Teresę i Antoninę. Rodzice prezydenta Gdańska i jego brat, Piotr Adamowicz, gościli w niedzielnym wydaniu Dzień Dobry TVN. Na antenie podkreślali, że mimo upływu czasu, nie da się zapomnieć tych tragicznych wydarzeń sprzed lat:

Tego się nie da zapomnieć. To było straszne. Jeszcze ta końcówka, on tak ładnie mówił – powiedziała Teresa Adamowicz, mama Pawła Adamowicza.

Ojciec zamordowanego prezydenta dodał, że jego starsza wnuczka nie może pogodzić się z tą sytuacją:

Ta starsza wnuczka do tej pory jeszcze się nie może ostrząsnąć. Była bardzo mocno poruszona tą sprawą. Musiałem wiec włożyć więcej czułości w obcowaniu z nią. To łagodziło te bóle. Powiedziała: „Dziadek ty musisz żyć, bo nie ma tatusia, a ty jesteś tatusiem tatusia” –  mówili Teresa i Ryszard Adamowiczowie.

Piotr Adamowicz zdradził, że pogodzenie się z sytuacją, że jego brat został zamordowany, zajęło mu kilkanaście miesięcy:

Przez następnie miesiące, jak słyszałem jakąkolwiek karetkę pogotowia, to automatyczne skojarzenie było takie, że to karetka, w której jedzie Paweł, a ja z żoną za nią. W tej chwili tego odruchu już nie ma. To jest proces, ale jak mówię, to zabrało mi kilkanaście miesięcy.

Mimo tragicznych wydarzeń sprzed lat rodzina zmarłego samorządowca wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Magdalena utworzyła wirtualną puszkę i przekazała obraz na licytację. Piotr Adamowicz pokazał filmik, na którym jego rodzice zachęcają, by wspomóc szczytny cel:

Z radością spieszymy z pomocą dla chorych, dla których zbiera Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Zachęcamy do udziału w tej zbiórce na cele tak szlachetne i tak dobre. Szczęść Boże wszystkim!

❤️Już dziś 29. finał WOŚP ❤️Rodzice przesyłają do Was kilka słów!Do zobaczenia na ulicach Gdańska!Pamiętajcie, nieważne do czyjej puszki wrzucicie, wszyscy zbieramy na jeden, wspólny cel! #WOŚP

Posted by Piotr Adamowicz on Sunday, January 31, 2021

Trzeba przyznać, że wideo jest niezwykle poruszające.


Rodzice Pawła Adamowicza

Rodzice Pawła Adamowicza

Magdalena Adamowicz, Antonina Adamowicz, Piotr Adamowicz, Ryszard Adamowicz - msza święta w intencji prezydenta Pawła Adamowicza w Bazylice Mariackiej

Magdalena Adamowicz, Antonina Adamowicz, Piotr Adamowicz, Ryszard Adamowicz - msza święta w intencji prezydenta Pawła Adamowicza w Bazylice Mariackiej

Magdalena Adamowicz, Antonina Adamowicz - msza święta w intencji prezydenta Pawła Adamowicza w Bazylice Mariackiej

Magdalena Adamowicz, Antonina Adamowicz - msza święta w intencji prezydenta Pawła Adamowicza w Bazylice Mariackiej

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×