Szukaj

Opactwo Westminster chciało uczcić rocznicę Kate i Williama. Nie obyło się bez zabawnej wpadki

książę William i księżna Kate

książę William i księżna Kate

Książę William i księżna Kate świętują 10. rocznicę ślubu. Gratulacje z okazji ich jubileuszu nie mają końca. Ten ważny dzień postanowiło wspomnieć także Opactwo Westminster, w którym para się pobrała. Nie obyło się jednak bez wpadki.

Ślub księcia William i księżnej Kate był jednym z najważniejszych medialnych wydarzeń ostatniego dziesięciolecia. Małżonkowie przed przysięgą długo się ze sobą spotykali, a zaręczyny ogłosili na kilka miesięcy przed ceremonią. Szczęśliwą nowinę podano do wiadomości publicznej 16 listopada 2010 roku. Od tamtej pory trwały gorączkowe przygotowania do spektakularnej uroczystości, która odbyła się 29 kwietnia 2011 roku.

W całej Wielkiej Brytanii był to dzień wolny od pracy. Wszystko po to, by jak najwięcej osób mogło zobaczyć ten historyczny moment. Książę William jest bowiem drugi w kolejce do tronu i prawdopodobnie razem z żoną dostąpią zaszczytu przejęcia władzy w Zjednoczonym Królestwie.

Ceremonia była transmitowana na całym świecie. Szacuje się, że przed telewizorami w tym dniu zasiadło nawet 2 miliardy widzów. Natomiast na ulicach Londynu ponad milion osób oglądało przejazd młodych małżonków. Pod samym Pałacem Buckingham tuż po ceremonii miało zgromadzić się ponad 500 tys. fanów rodziny królewskiej.

Wpadka ze ślubem księżnej Kate i księcia Williama

Lista gości był naprawdę imponująca i obejmowała 1900 osób. Wśród nich była oczywiście rodzina i przyjaciele, ale także przedstawiciele rządu, członkowie innych rodzin królewskich, dyplomaci, a także gwiazdy znane z pierwszych stron gazet, czy pracownicy dworu. Wydarzenie było dopracowane w każdym szczególe i wszystko tego dnia poszło zgodnie z planem.

Dzisiaj szczęśliwi małżonkowie przyjmują życzenia i gratulacje z okazji 10. rocznicy ślubu. Przez wspólnie spędzone lata stali się ulubieńcami Brytyjczyków. Kate i William ważne święto uczcili piękną sesją zdjęciową, którą opublikowali na swoim kanale w social mediach. Ten dzień postanowiło przypomnieć również Opactwo Westminster, w którym zakochani powiedzieli sobie tak. Niestety nie obyło się bez małej wpadki.

Ślub księcia i księżnej Cambridge, który wzięli w opactwie, dziesięć lat temu był radosnym wydarzeniem, obchodzonym w Wielkiej Brytanii, Wspólnocie Narodów i na całym świecie – napisano na Twitterze.

Wpis został opatrzony hasztagiem #RoyalWeddingMemories (wspomnienie królewskiego ślubu). Wszystko byłoby dobrze, gdyby nie fakt, że post pojawił się w sieci dzień wcześniej niż rocznica ślubu księcia Williama i księżnej Kate. Internauci szybko wychwycili wpadkę i upomnieli Opactwo w komentarzach.

  • Jutro jest 29., a nie dzisiaj.
  • Ktoś tu się pomylił. Rocznica jest jutro.
  • Księżna Kate i Książę William jutro mają swoje święto.

Błąd we wpisie dodatkowo uwypukliła informacja o specjalnej mszy świętej, która ma zostać odprawiona z okazji jubileuszu małżonków. Wpadka była dosyć niefortunna, ale przecież nic nie stoi na przeszkodzie, żeby Kate i William świętowali aż przez dwa dni. W końcu to przyszła para królewska.


Książę William i księżna Kate uczcili 10. rocznicę ślubu

Książę William i księżna Kate uczcili 10. rocznicę ślubu

Książę William i księżna Kate uczcili 10. rocznicę ślubu

Książę William i księżna Kate uczcili 10. rocznicę ślubu

Ślub księcia Williama i księżnej Kate

Ślub księcia Williama i księżnej Kate

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×