Nie żyje wybitny polski aktor. Grał niemal do końca swoich dni. Miał 99 lat

Robert Rogalski nie żyje

Robert Rogalski nie żyje

Robert Rogalski, wspaniały polski aktor nie żyje. Zmarł w wieku 99 lat. Grał niemal do końca swoich dni. Świat filmu pogrążony w żałobie.

Robert Rogalski nie żyje. Zmarł 4 lipca w wieku 99 lat. Informacje o jego odejściu przekazał portal FilmPolski.p. Był najstarszym czynnym zawodowo aktorem. Nie podano oficjalnej przyczyny śmierci artysty.

Robert Rogalski nie żyje

Robert Rogalski miał 99 lat i był najstarszym czynnym zawodowo polskim aktorem. Po ukończeniu warszawskiej PWST w Warszawie, czyli od 1948 roku występował na deskach teatrów. Był znany z ról, które odgrywał w Ateneum, Teatrze Ziemi Mazowieckiej i Ochoty.

Na dużym ekranie po raz pierwszy zadebiutował w 1962 roku w filmie Na białym szlaku, w którym zagrał Eskimosa Kari. 15 grudnia obchodziłby swoje 100. urodziny.

4 lipca w wieku 99 lat zmarł Robert Rogalski, w ostatnich latach najstarszy grający aktor polski.
W swojej karierze zagrał wiele ról drugoplanowych, m.in. w serialu „Dom”, „Pokłosiu”, „Mieście 44”, „Wołyniu” i „Klerze”. Po raz ostatni pojawił się na ekranie w ubiegłym roku w „Kurierze” – czytamy we wpisie na Facebooku.

4 lipca w wieku 99 lat zmarł Robert Rogalski, w ostatnich latach najstarszy grający aktor polski.W swojej karierze…

Opublikowany przez Filmpolski.pl Niedziela, 5 lipca 2020

Był synem polskiego podoficera. Ukończył szkołę powszechną i gimnazjum w Siedlcach. Niestety naukę w liceum przerwała mu wojna. W czasie okupacji pracował jako pomocnik murarza w pobliżu siedleckiej kolei, a potem likwidację tamtejszego getta. Widział transporty ludzi wjeżdżające do Treblinki. Te doświadczenia spowodowały, że niektóre z jego ról były bardzo przejmujące.

Wspominał go Maciej Stuhr, który miał okazję współpracować z nim na planie zdjęciowym Pokłosia.

Robert Rogalski, który wyjawia przed bohaterami sekrety z czasów wojny, sam pracował na rampie podczas likwidacji getta w Siedlcach. Nie grał, tylko sobie coś przypominał. Zaproponował Władkowi kilka tekstów – dziś powiedziałbym, że kluczowych dla pewnych scen – mówił Maciej Stuhr portalowi Onet.

Z całego kraju płyną wyrazy współczucia dla przyjaciół i rodziny.


Robert Rogalski nie żyje

Robert Rogalski nie żyje

Robert Rogalski nie żyje

Robert Rogalski nie żyje

Robert Rogalski nie żyje

Robert Rogalski nie żyje

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×