Robert Pattinson i polski operator filmowy Piotr Sobociński świętują wspólny sukces. To niesamowite wyróżnienie

Robert Pattinson

Robert Pattinson

Robert Pattinson może się pochwalić wielkim sukcesem. 35-letni aktor dołączył do elitarnego grona. Taką  samą wiadomość otrzymał również polski operator filmowy Piotr Sobociński. O czym mowa?

Robert Pattinson, to amerykański aktor, któremu ogromna popularność przyniosła rola w sadze filmów Zmierzch. Wcielił się tam w postać Edwarda Cullena i chociaż od premiery pierwszej części minęło już ponad dekadę, to nadal cieszy się wielką sympatią fanów. Za udział w filmowej historii o wampirach zebrał niebywałą ilość nagród – docenili go nie tylko fani, ale także krytycy.

Przystojny bywalec Hollywoodzkich czerwonych dywanów ma na swoim koncie również kilka innych ról, które ugruntowały jego pozycję w świecie filmu. W zupełnie nowej odsłonie pokazał się między innymi w filmie Woda dla słoni, gdzie zagrał młodego weterynarza polskiego pochodzenia. Jego filmową partnerką była wówczas Reese Whiterspoon i razem udało im się stworzyć przepiękną miłosną historię, która wycisnęła wiele łez.

35-latek ma na całym świecie liczne grono fanek, które z zapartym tchem obserwują wszystko, co aktualnie dzieje się w życiu ich ulubieńca. Pod koniec zeszłego roku mocno zaniepokoiła wiadomość o tym, że zmaga się z koronawirusem. Na szczęście z choroby wyszedł obronną ręką.

Robert Pattinson i Piotr Sobociński świętują wspólny sukces

Robert Pattinson cieszy się uznaniem fanów, a w jego zawodowym grafiku nie brakuje propozycji pracy. Każda kolejna rola, w którą decyduje się wcielić, spotyka się z uznaniem krytyków. Dzięki temu może liczyć na przychylne recenzje i liczne nominacje do prestiżowych nagród i wyróżnień. Teraz aktor może się pochwalić kolejnym zawodowym sukcesem. Amerykańska Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej, która każdego roku przyznaje najważniejsze nagrody w świecie filmu, właśnie ogłosiła listę nowych członków, których przyjęła w swoje szeregi. Wśród nich jest między innymi Robert Pattinson.

Tego zaszczytu w tym roku dostąpiło również dwóch Polaków. Akademia przyjęła w soje szeregi operatora filmowego Piotra Sobocińskiego juniora, a także producenta filmu Zimna Wojna  – Mirosława Makowskiego. Naszym rodakom bardzo gratulujemy.

Kim jest Piotr Sobociński?

Piotr Sobociński junior to polski operator filmowy. Jest synem aktorki Hanny Mikuć i Piotra Sobocińskiego, który również był operatorem filmowym. Jego ojciec jest laureatem Oscara za zdjęcia do filmu Trzy Kolory. On sam może się pochwalić zdobyciem trzech nagród Orła w kategorii najlepsze zdjęcia w latach 2015, 2017, 2018. Jest też laureatem Festiwalu Filmowego w Gdyni 2016 w kategorii najlepsze zdjęcia.


Robert Pattinson - amfAR Gala Los Angeles 2018

Robert Pattinson - amfAR Gala Los Angeles 2018

Piotr Sobociński - Gala Orły 2018

scena z: Piotr Sobociński, fot. Jacek Kurnikowski/AKPA

Festiwal filmowy w San Sebastian - Agata Buzek Robert Pattinson i Juliette Binoche

Festiwal filmowy w San Sebastian - Agata Buzek Robert Pattinson i Juliette Binoche

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×