Szukaj

Wojna trwa! Telewizja Polska pozywa Roberta Makłowicza: „Udział w spocie wizerunkowym powinien być przez niego potraktowany jako zaszczyt”

TVP odpowiada Robertowi Makłowiczowi

TVP odpowiada Robertowi Makłowiczowi

TVP pozywa Roberta Makłowicza

Robert Makłowicz od lat związany był z telewizją publiczną. Prowadził tam program kulinarny Makłowicz w podróży. Jednak jego współpraca z TVP zakończyła się, a wszystko przez  spot wizerunkowy z udziałem kucharza, w którym jego wypowiedź miała zostać zmanipulowana.

Zobacz: Robert Makłowicz zwolniony z TVP! A wszystko przez poglądy polityczne? „Po prawie dwudziestu latach me programy niebawem znikną z anteny telewizji publicznej”

Dziennikarz nie pozostawił sprawy bez głośnego komentarza na Facebooku. Bardzo szybko odpowiedziała także stacja, w której pracował. TVP stwierdziło, że Makłowicz powinien być dumny z wystąpienia w spocie wizerunkowym telewizji.

TVP nie może tolerować sytuacji, w której autor finansowanego i promowanego przez nią przez lata programu burzy zasady lojalności i współpracy.Atak, którego dopuścił się pan Robert Makłowicz na swoich kolegów i koleżanki jednoznacznie przekreśla dwie dekady budowania wzajemnych relacji, jednocześnie wpisuje się w ogólny atak na media publiczne i spór polityczny, którego TVP nie jest stroną.Ze względu na wieloletnie relacje wciąż otrzymywał od spółki szanse na stworzenie autorskiego programu, który przystawałby do współczesnych wymogów. Jego udział w spocie wizerunkowym powinien być przez niego potraktowany jako zaszczyt, a nie pretekst do szkalowania dobrego imienia Telewizji Polskiej. Pan Robert Makłowicz nie szukał dialogu ze swoim wieloletnim pracodawcą, a jedynie szybkiego rozgłosu w innych mediach – czytamy w oświadczeniu TVP

Jak się okazuje, wbrew wszystkim plotkom, Robert nie prowadzi na razie żadnych rozmów z konkurencyjną stacją i nie zamierza przenieść swojego programu o gotowaniu do Polsatu.

Pierwsze słyszę. Na razie nie otrzymałem żadnych propozycji w tym zakresie, ani od Polsatu, ani od innego nadawcy – powiedział dla Wirtualnemedia.pl

Telewizja Polska nie odpuszcza i zapowiedziała proces, w którym Makłowicz będzie oskarżony o ochronę dóbr osobistych i TVP i zaatakowania współpracowników spółki. Będzie żądała publicznych przeprosin i odszkodowania adekwatnego do poniesionych strat wizerunkowych.

Zobacz: Robert Makłowicz ujawnia kulisy pracy w TVP! „Przez 20 lat trzymałem się z dala od polityki”

Robert Makłowicz o zwolnieniu z TVP na Facebooku

Robert Makłowicz o zwolnieniu z TVP

Robert Makłowicz

Robert Makłowicz pozwany przez TVP


Robert Makłowicz o zwolnieniu z TVP na Facebooku

Robert Makłowicz o zwolnieniu z TVP na Facebooku

Robert Makłowicz - WOŚP 2017

Robert Makłowicz - WOŚP 2017

Robert Makłowicz - Targi Książki

Robert Makłowicz - Targi Książki

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×