Cios dla Roberta Lewandowskiego. To wielka niesprawiedliwość

Robert Lewandowski - Złota Piłka

Robert Lewandowski - Złota Piłka

Robert Lewandowski w tym roku miał szansę sięgnąć po jedno z ważniejszych wyróżnień w świecie piłki nożnej — Złotą Piłkę. Plebiscyt, ze względu na pandemię koronawirusa na świecie, został jednak odwołany.

Robert Lewandowski jest dowodem na to, że życie prywatne i kariera mogą iść w parze. Na boisku osiąga imponujące wyniki, gdy ma chwilę wolnego, spędza czas z żoną Anią i córkami Klarą oraz Laurą. Lewandowscy niedawno wybrali się na wakacje, czego dowodem są urocze zdjęcia, które obiegły sieć.

Robert Lewandowski miał szansę na Złotą Piłkę 2020. Dlaczego jej nie dostał?

Polski piłkarz ma za sobą doskonały sezon. Osiągał imponujące wyniki, które mogły sprawić, że to w jego ręce trafi jedno z ważniejszych wyróżnień w świecie piłki nożnej — Złota Piłka. Tak się jednak nie stanie. Przez pandemię koronawirusa na świecie France Football postanowiło odwołać plebiscyt.

O tym, że Robert Lewandowski był jednym z kandydatów do zwycięstwa, nie ma wątpliwości zagraniczna prasa. Hiszpańska Marca podaje, że zasłużył na to wyróżnienie:

Polski mistrz Bundesligi z Bayernem, lider klasyfikacji na Złotego Buta z 34 bramkami, kamień węgielny bawarskiej drużyny, która ma fenomenalny sezon. Bayern ciągle gra w Lidze Mistrzów i ze względu na doskonałe wyniki z ostatnich miesięcy piłkarz jest jednym z głównych kandydatów do jej wygrania – podkreślają dziennikarze.

Podobne zdanie na ten temat ma niemiecki Bild. Tabloid uważa, że odwołanie plebiscytu jest złą wiadomością dla gwiazdy Bayernu Monachium:

Po znakomitym sezonie (mistrzostwo, zdobycie pucharu Niemiec, wywalczenie korony króla strzelców Bundesligi, dobre perspektywy w Lidze Mistrzów) Polak miałby realną szansę na zdobycie po raz pierwszy w karierze Złotej Piłki – podaje magazyn.

Portal goal.com z kolei przyznał prestiżową nagrodę Lewandowskiemu, umieszczając go na szczycie zestawienia. Podkreślono, że w 2020 roku sportowiec był w fenomenalnej formie:

Żaden gracz nie może czuć się bardziej przybity decyzją France Football niż Robert Lewandowski. Reprezentant z Polski był w niesamowitej formie w 2020 roku. Dał siłę Bayernowi, by ten wywalczył krajowy dublet. Jednocześnie pomógł drużynie stać się faworytem do wygrania Ligi Mistrzów. W wieku 31 lat może już nie mieć lepszej szansy na zdobycie najważniejszej nagrody indywidualnej — podaje portal.

Plebiscyt Złotej Piłki — historia

Złota Piłka to nagroda, która była przyznawana nieprzerwanie od 1956 roku przez France Football. Trafia w ręce najlepszego piłkarza na świecie. Tym razem postanowiono odwołać plebiscyt. Powodem jest fakt, że nie wszystkie ligi zostały dokończone ze względu na pandemię koronawirusa.

Wyróżnienie sześć razy trafiło w ręce Lionela Messiego. Cristiano Ronaldo zdobył je aż pięć razy.


Robert Lewandowski na treningu

Robert Lewandowski na treningu

Robert Lewandowski – samochód

Robert Lewandowski – samochód

Robert Lewandowski

Robert Lewandowski

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×