Robert Lewandowski wskazał najlepszego sportowca roku. Wie też, kto powinien zostać nowym trenerem reprezentacji

Robert Lewandowski

Robert Lewandowski

Robert Lewandowski udzielił wywiadu. Powiedział, kto był jego faworytem w plebiscycie „Przeglądu Sportowego” i kto powinien zostać trenerem reprezentacji.

Robert Lewandowski uczestniczył w Gali Mistrzów Sportu 2022. Kibice uznali, że już po raz trzeci raz z rzędu przyznają mu ten tytuł. Kolejne miejsca zajęli w plebiscycie: Anita Włodarczyk (rzut młotem), Bartosz Zmarzlik (żużel), Dawid Tomala (chód), Wojciech Nowicki (rzut młotem), Maria Andrejczyk (rzut oszczepem), sztafeta mieszana 4×400 m – Karol Zalewski, Natalia Kaczmarek, Justyna Święty-Ersetic, Kajetan Duszyński, Dariusz Kowaluk, Iga Baumgart-Witan, Małgorzata Hołub-Kowalik (lekkoatletyka), czwórka podwójna – Agnieszka Kobus-Zawojska, Marta Wieliczko, Maria Sajdak, Katarzyna Zillmann (wioślarstwo), Karolina Naja i Anna Puławska (kajakarstwo), Tadeusz Michalik (zapasy).

Podczas imprezy wygłosił emocjonujące przemówienie, w którym gratulował innym sportowcom, dziękował kibicom i wypowiedział się na temat zakończenia kariery.

Na wstępie chcę pogratulować wszystkim nominowanym i zwycięzcom. […] Zawsze będąc za granicą, robię to, wspieram z dumą, jestem waszym kibicem. Dziękuję wam za te emocje i z wszystko, co robicie dla polskiego sportu. Zdaję sobie sprawę, ile wysiłku i wyrzeczeń nas to kosztuje – powiedział. Chciałbym podziękować polskim kibicom, którzy są najlepsi na świecie. Zawsze czuję ich wsparcie.

Następnie kontynuował:

Przede wszystkim chciałbym podziękować mojej żonie i dzieciom. One są dla mnie największym wsparciem. Dają mi siłę każdego dnia, żebym nie poddawał się, jak są ciężkie momenty, kiedy są sukcesy, żeby nie przestawał walczyć o swoje marzenia.

I niejako na zakończenie ogłosił:

Wielu kibiców i dziennikarzy pyta, ile jeszcze? Mam 33 lata. Nie powiem, że to mnie nie męczy, ale nie chcę kończyć, nie mam zamiaru kończyć.

Robert znacznie więcej na temat Gali Mistrzów Sportu i innych bieżących wydarzeń sportowych powiedział w wywiadzie dla dziennika Fakt.

Robert Lewandowski wybrał najlepszego sportowca roku

Dziennikarze Aldona Marciniak i Maciej Szmigielski zaczęli od poproszenia Roberta o komentarz w sprawie swojego zwycięstwa.

Kibicuję wszystkim naszym sportowcom, cieszę się z każdego sukcesu Polaków, a dla mnie ta nagroda ma szczególne znaczenie, ponieważ doceniany jestem za indywidualne osiągnięcia sportowe – powiedział.

Wskazał też, kto był jego faworytem w wyścigu o zaszczytny tytuł.

Każdy osiągnął wielki sukces, występ każdego był powodem do dumy i każdy sportowiec ma swoją wielką historię. Ale na mnie wielkie wrażenie wywarł Dawid Tomala. Przejść 50 kilometrów to jedno, ale wierzyć w siebie, potrafić się zrealizować, zdobyć złoto olimpijskie to jest imponujące. Gdy typowałem dla Przeglądu Sportowego mojego faworyta, kandydata do wygrania plebiscytu, wskazałem właśnie Dawida, bo pokazał, że wiarą, ciężką pracą, poświęceniem można osiągnąć najwyższy szczyt. I ten moment, gdy zdobywał złoty medal igrzysk, długo będę pamiętał – wyjaśnił.

Piłkarz wyznał też, z którego osiągnięcia z ubiegłego roku jest najbardziej dumny.

Na pewno sprawy prywatne są dla mnie ważniejsze od sportowych, a jeśli chodzi o osiągnięcia na boisku, to każdy gol, zwłaszcza w reprezentacji, jest dla mnie niesamowicie cenny. Ale jednak pobity rekord Gerarda Muellera ma szczególne znaczenie. Do mnie do końca to chyba nie dociera, ale gdy słyszę opinie ekspertów, że to było wydarzenie wręcz legendarne, wiem, że dokonałem czegoś naprawdę wielkiego – wytłumaczył.

Kolejne pytania dziennikarzy dotyczyły już kwestii wyboru nowego trenera kadry narodowej.

Robert Lewandowski: kto powinien zostać nowym trenerem kadry?

Robert nie chciał jednoznacznie wskazać swojego faworyta w wyścigu o tytuł trenera kadry. Powiedział tylko, że wybór ten należy do prezesa PZPN. Wyjawił, że najchętniej widziałby w tej roli Polaka:

W sytuacji, gdy przed pierwszym meczem będziemy mieli tylko dwa lub trzy treningi, wydaje mi się, że odpowiednim kandydatem będzie ten, kto zna piłkarzy, zna reprezentację i chyba Polak szybciej by do nas dotarł.

Przypomnijmy, że dotychczasowym trenerem był Paulo Sousa. Portugalczyk podjął niespodziewaną decyzję o odejściu z kadry narodowej Polski.


Robert Lewandowski na Gali Mistrzów Sportu 2022

Robert Lewandowski na Gali Mistrzów Sportu 2022

Robert Lewandowski na Gali Mistrzów Sportu 2022

Robert Lewandowski na Gali Mistrzów Sportu 2022

Robert Lewandowski - Gala Mistrzów Sportu 2022

Robert Lewandowski - Gala Mistrzów Sportu 2022

Komentarze

 • Plus dla Fajdka za odzew pisze:

  No… nagrody obżałowane oj obżałowane. Ale pan Fajdek ma dużo racji. Mądrość Salomona by się przydała. A nie mozna ex-equo. dwie przyznać? Bo i jeden i drudzy to primasort!? Po co rozdzielać? Rok dla sportowca to… zawsze może być ostatni.

 • Gośćg pisze:

  „dla mnie ta nagroda ma szczególne znaczenie, ponieważ doceniany jestem za indywidualne osiągnięcia sportowe”
  Sorry Lewy, ale jakie ty masz „indywidualne osiągnięcia sportowe”, bo ja nie kojarzę żadnych.
  Uprawiasz sport drużynowy, jak ci ktoś piłki nie poda, to cie nie ma. Włodarczyk, Kowalczyk, Małysz, Stoch, Żyła i wielu, wielu innych zawdzięczają sukcesy, medale mistrzostw świata, olimpijskie, TYLKO SOBIE!
  Pomijajac juz to, że z twojego powodu nigdy hymn Polski nie był grany, a plebiscyt jest „dla najlepszego POLSKIEGO SPORTOWCA. Ty jesteś Polakiem, ale sportowo w Polsce nie istniejesz, nawet olałeś mecz z Węgrami, chyba żeby Ci się statystyki nie popsuły. Dobrze wrzucasz gole, ale dla niemieckie drużyny, za gigantyczne pieniądze, które płynął, czy kopiesz, czy nie. To płatna robota jest i tyle, a w rankingach możesz wziąć udział w Niemczech.

 • Gość pisze:

  A niech tacy trenerzy omijają nas z daleka !!!

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×