Szukaj

Ile w rok zarobił Robert Lewandowski? W rankingu piłkarzy jest daleko poza podium, ale kwota i tak ścina z nóg

Robert Lewandowski

Robert Lewandowski

Robert Lewandowski w rankingu najlepiej opłacanych piłkarzy na świecie według magazynu Forbes. Które zajął miejsce? Kto go wyprzedził?

Robert Lewandowski jest w imponującej formie. Odnosi sukcesy na boisku, tak jak niedawno, gdy pomógł Bayernowi Monachium zwyciężyć w Lidze Mistrzów. Chociaż piłkarz niedawno skończył 32 lata, nie myśli o sportowej emeryturze. Jak zdradził w wywiadzie dla niemieckiego magazynu Kicker, zamierza grać jeszcze przynajmniej przez osiem lat:

Nie czuję się na 32 lata. Czuję się lepiej niż w wieku 26 lat. Nie tylko pod względem fizycznym, ale też jeśli chodzi o przygotowanie techniczne. Przez ostatnie dwa lata bardzo mocno pracowałem nad tymi aspektami, by jak najdłużej grać na jak najwyższym poziomie — komentował Lewandowski.

Robert Lewandowski wśród najlepiej zarabiających piłkarzy magazynu Forbes

Robert ma nie tylko talent do sportu, ale także głowę do interesów. Zainwestował w swoją markę kawy i działa jako biznesmen, został twarzą wielu produktów, jest bardzo aktywny w social mediach. Właśnie znalazł się w elitarnym gronie najlepiej opłacanych piłkarzy na świecie według Forbes. 

Magazyn umieścił Roberta na 9. miejscu w rankingu. Przychody Lewandowskiego w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy oszacowano na 28 milionów dolarów, czyli ponad 104 miliony złotych. Ponad 90 mln zł pochodzi z tytułu kontraktu z klubem, ponad 12 milionów z bonusów i umów marketingowych.

Zwrócono uwagę, że Robert Lewandowski jest najpopularniejszym piłkarzem na TikToku, stawki w przyszłości mogą więc jeszcze wzrosnąć.

Liderem rankingu został Lionel Messi, który w ciągu minionego roku zarobił aż 126 milionów dolarów. Tuż za nim znalazł się Cristiano Ronaldo, którego konto wzbogaciło się o 117 milionów. Podium zamyka Neymar, który uzyskał 96 milionów dolarów przychodu.

Pierwsza dziesiątka rankingu kształtuje się następująco:

1. Lionel Messi (Barcelona, Argentyna) – 97,2 mln funtów
2. Cristiano Ronaldo (Juventus, Portugalia) – 90,3
3. Neymar (PSG, Brazylia) – 74,1
4. Kylian Mbappe (PSG, Francja) – 32,4
5. Mohamed Salah (Liverpool, Egipt) – 28,5
6. Paul Pogba (Manchester United, Francja) – 26,2
7. Antoine Griezmann (Barcelona, Francja) – 25,5
8. Gareth Bale (Real Madryt, Walia) – 22,4
9. Robert Lewandowski (Bayern Monachium, Polska) – 21,6
10. David de Gea (Manchester United, Hiszpania) – 20,8

 


Robert Lewandowski i Anna Lewandowska na wakacjach

Robert Lewandowski i Anna Lewandowska na wakacjach

Robert Lewandowski i jego tort

Robert Lewandowski i jego tort

Robert Lewandowski ćwiczy w plenerze

Robert Lewandowski ćwiczy w plenerze

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×