Światowi giganci zainteresowani Robertem Lewandowskim. Ofertę złożyły mu aż trzy kluby

Robert Lewandowski

Robert Lewandowski

Robert Lewandowski odejdzie z Bayernu Monachium do konkurencji? Zagraniczne media spekulują o transferze polskiego piłkarza. Kto złożył mu lukratywną ofertę?

Robert Lewandowski jest w imponującej formie. Dowodem może być fakt, że w ostatni weekend zdobył swoją 40. bramkę w tym sezonie dla Bayernu MonachiumDzięki temu wyrównał rekord legendarnego niemieckiego piłkarza Gerda Muellera. Sportowiec ma jeszcze jeden mecz, by go pokonać i zapisać się na stałe w historii niemieckiego sportu.

Lewandowski do tej pory zdobył 276 goli, które strzelił w barwach wspomnianego klubu. W rozmowie z Bildem zapewnił, że pobicie wyczynu Muellera nie jest dla niego priorytetem:

Gerd ma mnóstwo rekordów. Zdobył 365 bramek w całej historii występów w Bundeslidze. Tego wyniku z pewnością nie pobiję.

Część niemieckiej prasy odebrała to za znak, że Robert Lewandowski szykuje się do odejścia z Bayernu Monachium.

Robert Lewandowski odejdzie z Bayernu Monachium?

Zagraniczna prasa rozpisuje się na temat rzekomego transferu Roberta Lewandowskiego. Powodem jest ponoć fakt, że po dobiegającym końca sezonie karierę trenera kończy Hans-Dieter Flick. Jego miejsce zajmie Julian Nagelsmann. Nie tylko ta kwestia ma mieć wpływ na jego decyzję:

Lewandowski ostatnio nie jest zadowolony z polityki transferowej klubu. Utrata doświadczonych zawodników, jak Ivan Perisić, który odegrał ważną rolę w wygraniu Ligi Mistrzów, a także brak odpowiedniego wzmocnienia składu w październiku ubiegłego roku, mocno go zirytowały” – donosił Sport Bild.

Sky Sport ustalił, że piłkarz zostanie przekazany w najbliższym oknie transferowym. Podobno zakupem napastnika są zainteresowane największe brytyjskie kluby takie jak Manchester United oraz Chelsea.

Ostatni z wymienionych ma być bardzo zdeterminowany, by Polak zasilił ich drużynę. Robert Lewandowski zastąpiłby Tammy’ego Abrahama, który ma odejść po finale Ligi Mistrzów. To wiązałoby się ze sporą podwyżką. Ponoć prowadzone są już wstępne rozmowy:

Nawiązano kontakt z napastnikiem Bayernu Monachium – podaje Sky News

To jednak nie koniec. Polskim napastnikiem interesuje się też FC Barcelona:

Dla Lewandowskiego to właśnie hiszpańska liga zawsze była priorytetem – twierdzi Max Bielefeld.

Czy rzeczywiście Robert Lewandowski w kolejnym sezonie zmieni klubowe barwy? Już kilka lat temu głośno było o planowanym transferze Polaka do Realu Madryt.


Robert Lewandowski jest napastnikiem Bayernu Monachium

Robert Lewandowski jest napastnikiem Bayernu Monachium

Robert Lewandowski jest napastnikiem Bayernu Monachium

Robert Lewandowski jest napastnikiem Bayernu Monachium

Robert Lewandowski - WOŚP 2021

Robert Lewandowski - WOŚP 2021

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×