Szukaj

Nawet niemieckim dziennikarzom zabrakło słów. To, co zrobił Robert Lewandowski jest nie do opisania

Robert Lewandowski

Robert Lewandowski

Robert Lewandowski jest w imponującej formie i zachwyca niemal podczas każdego meczu. Jak jego grę oceniają niemieccy dziennikarze?

Robert Lewandowski jest jednym z popularniejszych piłkarzy na świecie. By dojść do miejsca, w którym obecnie się znajduje, spędził sporo czasu na treningach. Nie poddawał się nawet w momentach, gdy „życzliwi” znajomi namawiali go do tego, by sobie odpuścił i zrezygnował z piłki nożnej:

Ktoś też kiedyś powiedział, że jestem za niski. Ale nie poddałem się. Miałem pasję, ćwiczyłem i wierzyłem, że jestem na tyle dobry, by osiągnąć mój cel. Gdybym nie miał silnej woli i zwątpił w siebie, dziś nadal opowiadałbym tylko o moich marzeniach, a nie o sukcesach — powiedział Lewandowski, którego cytuje serwis businessinsider.com.pl.

Robert Lewandowski oceniony przez niemieckich dziennikarzy

Lewandowski osiąga imponujące rezultaty. Gdy pojawia się na boisku w barwach Bayernu Monachium, bardzo często strzela bramki. Jego imponującą formę dostrzegają nie tylko fani, ale także profesjonaliści. To oni przyznali mu niedawno prestiżowe wyróżnienie — główną nagrodę w plebiscycie FIFA The Best. Polak pokonał m.in. Cristiano Ronaldo oraz Leo Messiego.

Robert Lewandowski piłkarzem roku FIFA

Robert Lewandowski piłkarzem roku FIFA. Pozuje ze statuetką

Talent polskiego piłkarza docenili też niemieccy dziennikarze z portalu sport.de, którzy ocenili jego grę w pierwszej części sezonu 2020/2021. Lewandowski zdobył najwyższą ocenę w jednym z ostatnich rankingów.

Robert i Joshua Kimmich jako jedyni piłkarze, grający w niemieckich drużynach otrzymali „1” (oceniono ich w skali 1-6, 1 to klasa światowa, 6 gra poniżej krytyki). Tuż za nimi znaleźli się Thomas Mueller i Kingsley Coman (1,5). Niemieccy dziennikarze nie mają wątpliwości, że Robert Lewandowski jest znakomitym zawodnikiem. Sukcesy, jakie osiąga, są nie do opisania:

18 meczów i 20 goli. Najlepszy zawodnik w Bundeslidze, od kilku dni oficjalnie także najlepszy zawodnik na świecie. Nie ma nic więcej do powiedzenia – podaje niemiecki portal.

Warto dodać, że Polak aktualnie prowadzi w klasyfikacji strzelców Bundesligi. Na swoim koncie ma 17 bramek. To połowa wszystkich goli, które zdobył Bayern Monachium w tym sezonie ligowym.


Robert Lewandowski -nominowany w  86. plebiscycie

Robert Lewandowski -nominowany w 86. plebiscycie "Przeglądu Sportowego" na najlepszego sportowca Polski 2020 roku

Robert Lewandowski wygrał plebiscyt FIFA. Co na to Cristiano Ronaldo?

Robert Lewandowski wygrał plebiscyt FIFA. Co na to Cristiano Ronaldo?

Robert Lewandowski i Quebonafide

Robert Lewandowski i Quebonafide

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×