Robert Lewandowski rozkleił się, a potem zaczął mówić o zakończeniu kariery. Nie na takie słowa czekali kibice po historycznym golu na mundialu

Robert Lewandowski na mundialu 2022

Robert Lewandowski na mundialu 2022

Robert Lewandowski zdobył wymarzoną bramkę na mundialu. Polak nie ukrywał łez po swoim historycznym wyczynie. Na konferencji prasowej zaskoczył jeszcze bardziej wyznaniem o zakończeniu kariery.

Polacy rozpoczęli mundial w Katarze od remisu z Meksykiem. Wynik 0:0 nie ucieszył żadnej z drużyn, ale z pewnością zmotywował obie do walki o zwycięstwo w kolejnych starciach. W przypadku naszej kadry drugi mecz zakończył się sukcesem. Orły Czesława Michniewicza wygrały z Arabią Saudyjską 2:0, dzięki czemu zyskały 3 punkty – szczególnie cenne w walce o wyjście z grupy.

Spory wkład w ostateczny wynik miał Robert Lewandowski. Piłkarz nie tylko doskonale przejmował piłkę spod nóg rywali, ale przede wszystkim strzelił gola. Co ciekawe, to jego pierwsza bramka na Mistrzostwach Świata w Piłce Nożnej, jaką kiedykolwiek zdobył.

Kibice wręcz oszaleli z radości. Miliony Polaków sobotni wieczór spędzają, świętując tak bardzo wyczekiwane zwycięstwo biało-czerwonych. Z kolei sam Robert nie ukrywał wzruszenia, gdy został zapytany o swój historyczny wyczyn podczas konferencji prasowej.

Robert Lewandowski popłakał się na konferencji prasowej

Chociaż Lewandowski ma same powody do radości, to gdy zaczął mówić o pierwszej samodzielnie zdobytej bramce na mundialu, jego oczy wyraźnie się zaszkliły, a po chwili po jego policzkach popłynęło kilka łez. Ewidentnie wzruszony Robert w swojej krótkiej przemowie nawiązał do zakończenia kariery.

Polak zdaje sobie sprawę, że MŚ w Katarze są być może ostatnimi z jego udziałem. Wspomniał o tym na spotkaniu z dziennikarzami:

Im starszy się robię, tym bardziej emocjonalny. Zdaję sobie sprawę z tego, że może to być mój ostatni mundial. Dlatego chciałem zaznaczyć, że nie tylko byłem na mundialach, ale strzeliłem bramkę, bramki. Mam nadzieję, że tak będzie.

W ten sposób Lewandowski dał jasno do zrozumienia, że nie chce poprzestać na jednej bramce podczas bieżącego mundialu. Robert ma nadzieję, że dostarczy kibicom i sobie jeszcze więcej powodów do radości.

„Brawo”, „wspaniały”, „jesteś wielki”, to tylko kilka z licznych komentarzy, jakie pod jego słowami na naszym profilu na Instagramie zostawili internauci.

Poniżej przypominamy bramkę, którą zdobył Lewandowski w meczu Polska – Arabia Saudyjska.

Co Wojciech Szczęsny będzie robił po zakończeniu kariery sportowej?

Marina zdradziła niedawno reporterce Jastrząb Post, czym po zakończeniu kariery zajmie się Wojciech Szczęsny. Piosenkarka nie ukrywa, że dla jej męża prawdopodobnie mundial w Katarze będzie ostatnim z jego udziałem. Bramkarz, który zbiera same dobre komentarze wśród kibiców, ma już plan na nowy biznes:

Deweloperka, projektowanie. Chciałby pewnie się doszkolić w tym temacie, a jak skończy karierę, to będzie miał więcej czasu. My już się zajmujemy takimi rzeczami. Kupujemy nowe ziemie, inwestycje. Inwestujemy w ziemie i nowe nieruchomości. Sprzedajemy je itd. – powiedziała nam Marina.

Poniżej cała rozmowa na ten temat.


Robert Lewandowski w meczu Polska – Arabia Saudyjska

Robert Lewandowski w meczu Polska – Arabia Saudyjska

Robert Lewandowski w meczu Polska – Arabia Saudyjska

Robert Lewandowski w meczu Polska – Arabia Saudyjska

Robert Lewandowski w meczu Polska – Arabia Saudyjska

Robert Lewandowski w meczu Polska – Arabia Saudyjska

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×