Robert Lewandowski o zakończeniu kariery. Dopiero rozkręca się w Barcelonie, a tu takie wyznanie

Robert Lewandowski o zakończeniu kariery

Robert Lewandowski o zakończeniu kariery

Robert Lewandowski w najnowszym wywiadzie odniósł się do zakończenia swojej piłkarskiej kariery. Co powiedział kapitan reprezentacji Polski?

Robert Lewandowski to absolutny tytan pracy jeśli chodzi o futbol. Karierę zaczynał w Polsce, gdzie grał w kilku klubach, ale szybko zainteresowali się nim łowcy talentów z niemieckiej Bundesligi. Grał w barwach klubu Borussia Dortmund i Bayernu Monachium. Kilka tygodni temu sfinalizowano jego najnowszy transfer. Napastnik został wykupiony przez FC Barcelonę za kwotę 50 milionów euro. Dołączył do legendarnego wręcz teamu.

Na gali Mistrzów Sportu 2022 roku po raz pierwszy postanowił publicznie powiedzieć, kiedy zakończy karierę:

Wielu kibiców i dziennikarzy pyta, ile jeszcze? Mam 33 lata. Nie powiem, że to mnie nie męczy, ale nie chcę kończyć, nie mam zamiaru kończyć – zapewnił Robert.

Obecnie jest na szczycie, przed nim sezon z nowym zespołem. Początek ma świetni i już zachwycił golami. Jak jednak długo zamierza grać w piłkę?

Robert Lewandowski wziął udział w programie Mój Pierwszy Raz na Kanale Sportowym, gdzie w rozmowie z Tomaszem Smokowskim powiedział o tym, kiedy zamierza zakończyć karierę.

Robert Lewandowski o zakończeniu kariery piłkarskiej

Robert Lewandowski raczej unika tematu zakończenia swojej kariery piłkarskiej. Jednak w rozmowie z Tomaszem Smokowskim wyznał, że czas jego gry w piłkę nożną na najwyższym, światowym poziomie, szacuje na jeszcze kilka lat. Cieszy go, że może jeszcze czarować kibiców najlepszych klubów świata.

Ja sobie zdaje sprawę, że mi zostało parę lat grania na tym najwyższym poziomie i to nie jest bliżej niż dalej, ale wiem, że mogę na nim grać jeszcze kilka lat i to jest piękne. I z jednej strony z moim wiekiem, z moim doświadczeniem, łatwiej mi przychodzą pewne rzeczy – powiedział.

Robert Lewandowski zdradził także, że stara się już jak najbardziej aktywnie używać języka hiszpańskiego w szatni Barcelony.


Robert Lewandowski

Robert Lewandowski

Robert Lewandowski i Anna Lewandowska

Robert Lewandowski i Anna Lewandowska

Robert Lewandowski

Robert Lewandowski

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×