Robert Lewandowski o różnicach między Klarą a Laurą. Są znaczące. Starsza córka zadała mu ostatnio niewygodne pytanie

Robert Lewandowski o córkach

Robert Lewandowski o córkach

Robert Lewandowski pojawił się w czwartkowym wydaniu Faktów po Faktach, w którym opowiedział o swoich córkach. W krótkiej rozmowie z Anitą Werner wskazał różnice między Klarą a Laurą. Co jeszcze zdradził?

Robert Lewandowski jest jednym z najbardziej utalentowanych piłkarzy w historii tego sportu, jednak nim stał się legendą, musiał pokonać długą i wyboistą drogę na szczyt. Na początku borykał się z licznymi kontuzjami i problemami prywatnymi. Gdyby nie upór jego mamy, niewykluczone, że zrezygnowałby z realizacji swoich marzeń. A miałby czego żałować, ponieważ obecnie jest największą gwiazdą Bundesligi i ma na swoim koncie kilka prestiżowych nagród. Latami pracował na swój sukces, który osiągnął mimo licznych przeciwności.

Ktoś też kiedyś powiedział, że jestem za niski. Ale nie poddałem się. Miałem pasję, ćwiczyłem i wierzyłem, że jestem na tyle dobry, by osiągnąć mój cel. Gdybym nie miał silnej woli i zwątpił w siebie, dziś nadal opowiadałbym tylko o moich marzeniach, a nie o sukcesach — powiedział Lewandowski, którego cytuje serwis businessinsider.com.pl.

Lewy odnosi sukcesy nie tylko w sporcie, ale i w życiu prywatnym. W 2013 roku ożenił się z Anną Lewandowską, która również robi oszałamiającą karierę. Para doczekała się dwóch córek – KlaryLaury.

Robert Lewandowski o różnicach między Klarą a Laurą

W czwartkowy wieczór Robert udzielił Anicie Werner wywiadu w Faktach po Faktach. Podczas rozmowy opowiedział  o swoich sportowych osiągnięciach oraz zdradził kilka szczegółów z życia prywatnego, co zdarza mu się niezwykle rzadko.

Dziennikarka zapytała go m.in. o to, czy pandemia koronawirusa wpłynęła w jakiś sposób na jego życie. Piłkarz zdradził, że pierwszy lockdown uziemił go na kilka tygodni w domu. Po raz pierwszy od 12 lat spędził tak dużo czasu z bliskimi i to im poświęcił całą swoją uwagę.

[…] Ja bardzo wspominam ten pierwszy lock down, który trwał pare tygodni i siedzenie w domu, dla mnie to było coś zupełnie nowego. Pierwszy raz od 12 lat nie myślałem o tym, że w weekend jadę na mecz, że za trzy dni znowu muszę gdzieś wyjechać, bo byłem skupiony tu i teraz dla rodziny.

Para bardzo rzadko wypowiada się na temat córek, jednak tym razem postanowił zrobić wyjątek. Zapytany o to, czy Klara i Laura są odzwierciedleniem rodziców, wyjawił, że starsza z nich jest do niego bardzo podobna. Wskazał również kilka różnic występujących między dziewczynami.

Myślę, że Klara na pewno w jakimś stopniu tak. Laura myślę, że jest jeszcze trochę za mała, żeby to dokładnie docenić, ale są na pewno różne. Różnią się charakterami. Oczywiście nie wiem, jak to będzie za pół roku, za rok, dwa, może się to znów zmienić, ale zdecydowanie Klara jest dzieckiem, które się mało zatrzymuje. Lubi cały czas próbować czegoś nowego, jest cały czas chętna. Laura bardziej jest z tych spokojnych dzieci, ale to pytanie, co będzie dalej. Na pewno jest to wielka frajda, wielkie szczęście wracając do domu widzieć te uśmiechy na twarzach.

Piłkarz wrócił wspomnieniami do meczu z Albanią podczas Euro 2020. Tego dnia z trybun dopingowały go Anna i Klara. Mężczyzna przyznał, że bardzo docenia ich wsparcie.

Nawet pierwszy raz ostatnio wsparcie z trybun. To jest coś, co czasami ciężko jest opisać słowami, ale jednak wsparcie rodziny, która jest na trybunach i ogląda ciebie na boisku, to jest ta wartość, która daje wielkiego kopa motywacjnego i takie pole do dalszego działania.

Klara jest ciekawą świata 4-latką i chętnie podejmuje z rodzicami dyskusję. Kapitan polskiej reprezentacji zdradził, jak brzmiało jedno z najtrudniejszych pytań, które ostatnio usłyszał.

Oj tych pytań jest teraz faktycznie codziennie masa i na każdy temat, ale oczywiście Klara jest na takim etapie w życiu, że zaczyna się pytać, dlaczego ja sobie robię zdjęcia z osobami na ulicy, dlaczego do mnie podchodzą. […] Czasami na wszystkie pytania nie znam odpowiedzi, muszę się zastanowić, ale to to też jest taki okres, gdzie dziecko poznaje nowe rzeczy […] Zdajemy sobie sprawę z tego, że to nie jest też nic standardowego, jeśli twój tata gdzieś tam do końca nie może spokojnie przejść przez ulicę, gdzieś niezauważony. To jest dla nas też wyzwanie, żeby stąpać po ziemi, być normalnym. Bo oczywiście normalni jesteśmy, chociaż nie wiem, co to oznacza. Chemy być osobami, które czują się dumne z tego co robimy, kim jesteśmy przede wszystkim.

Spodziewaliście się, że Klara i Laura będą tak różne?


Anna Lewandowska i Robert Lewandowski z córkami spędzają aktywne popołudnie

Anna Lewandowska i Robert Lewandowski z córkami spędzają aktywne popołudnie

Robert Lewandowski z córkami

Robert Lewandowski z córkami

Robert Lewandowski

Robert Lewandowski

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×