Robert Lewandowski tłumaczy się fanom z głośnej afery z premią za mundial i wakacji na rajskiej wyspie. „To od początku było ustalone”

Robert Lewandowski

Robert Lewandowski

Robert Lewandowski udzielił pierwszego wywiadu po mundialu. Kapitan biało-czerwonych odniósł się do afery z ogromną premią dla piłkarzy. Dlaczego zawodnicy nie przylecieli do kraju, żeby spotkać się z fanami?

Robert Lewandowski jeszcze do niedawna mógł ten rok zaliczyć do wyjątkowo udanych w sportowej karierze. Piłkarz spełnił swoje wielkie marzenie i w na początku lipca podpisał kontrakt z FC Barceloną. Reprezentacja Polski osiągnęła też historyczny sukces, ponieważ po 36 latach udało jej się wyjść z grupy na mistrzostwach świata. Biało-czerwoni rozegrali trzy mecze w fazie grupowej. Pierwszy z Meksykiem zremisowali, kolejny z Arabią Saudyjską wygrali, a ulegli drużynie Argentyny. Mimo porażki awansowali do 1/8 finału.

W kolejnej fazie turnieju czekali na nich obrońcy tytułu, czyli Francuzi. Mecz zakończył się przegraną, ale drużyna zebrała po nim świetne recenzje, ponieważ było to najlepsze ze wszystkich spotkań w ich wykonaniu, a na boisku zostawili serce.

Niestety cieniem na sukces sportowców rzuciła się afera o ogromną premię, którą miał obiecać im przed wyjazdem do Kataru, premier Mateusz Morawiecki. Media informowały o kwocie 30 mln złotych do podziału pomiędzy trenera i sportowców. To wywołało ogromny niesmak wśród kibiców, a w kraju rozpętała się dyskusja na temat pieniędzy dla zawodników.

Robert Lewandowski komentuje aferę z premią za mundial

Do głośnej afery odniósł się już sam premier w social mediach, który podkreślił, że nikt nie oferował piłkarzom takich pieniędzy. Następnie głos zabrał Czesław Michniewicz, którego kwestia pieniędzy miała poróżnić z Robertem Lewandowskim. Teraz o aferze mówi kapitan polskiej reprezentacji. Twierdzi, że piłkarze stali się ofiarami politycznej przepychanki.

Odpowiem panu bardzo osobiście. Cała ta sprawa stała się trochę pretekstem do rozpętania wojny polsko-polskiej, w której jest chyba dużo polityki, sporów różnych frakcji, również wokół PZPN-u, wokół zwolenników i przeciwników trenera. Tylko że to wszystko się dzieje poza piłkarzami, którzy razem z kibicami są ofiarami tej sytuacji. Każdy głos jest wykorzystywany, przekręcony, dopasowany do tezy, która danej osobie pasuje. I piłka, zamiast łączyć ludzi, tu nas chyba podzieliła. I to jest dla mnie najgorsze – mówił Robert w Przegląd Sportowy Onet.

Sporo zamieszania wywołała też kwestia tego, że część zawodników, w tym Robert Lewandowski nie wrócili samolotem do kraju, by spotkać się z kibicami i udali się na urlop. Również do tych słów postanowił odnieść się kapitan polskiej reprezentacji. Wyjaśnił, że ta sprawa była zgłoszona już dużo wcześniej, zanim jeszcze piłkarze polecieli do Kataru.

To od początku było ustalone, naprawdę wiedzieliśmy, że połowa piłkarzy nie wróci od razu do Polski.Myślę, że tu był jakiś problem komunikacyjny, bo nikt o tym nie zdecydował po ostatnim meczu, tylko zanim w ogóle wyjechaliśmy do Kataru. Choć oczywiście rozczarowanie rozumiem kibiców, którzy czekali na lotnisku – wyjaśnił.

Lewandowski stwierdził, że kwestia przyjazdu kibiców na lotnisko była mocno nieprzemyślana i dodał, że jest mu bardzo przykro, bo zamiast radości z mundialu jest afera na cały kraj.

Ktoś powinien o tym pomyśleć wcześniej i może udałoby się uniknąć takiej sytuacji. Tak jak powiedziałem wcześniej, kibice też są ofiarami całej tej sytuacji, bo zamiast radości mają aferę. Bardzo mi z tego powodu przykro – mówiła w Przeglądzie Sportowym Onet.

Trudno nie zgodzić się z Robertem, że rzeczywiście historyczny wręcz sukces reprezentacji w cieniu afery związanej z pieniędzmi zdecydowanie zszedł na dalszy plan i odebrał radość nie tylko piłkarzom, ale też kibicom.


Robert Lewandowski w meczu Polska – Arabia Saudyjska

Robert Lewandowski w meczu Polska – Arabia Saudyjska

Mecz Polska-Arabia Saudyjska. Mundial 2022

Mecz Polska-Arabia Saudyjska. Mundial 2022

Robert Lewandowski w meczu Polska – Arabia Saudyjska

Robert Lewandowski w meczu Polska – Arabia Saudyjska

Komentarze

 • Gość pisze:

  Centuś Robercik próbuje się wybielić, szkoda dla Ciebie słów

 • Marek pisze:

  Idę oddać krew to dostaje lurę kawę z automatu i 9 czekolad a Morawiecki ma do mnie jedno słowo WPRDL. Ale i tak czuje się MEGA

 • Bartosz pisze:

  Miałeś chamie złoty róg, ostał ci się Instagram. Adam Mickiewicz. Byłeś bohaterem zostałeś patocelebryta za fotki z rajskiej wyspy. Gratuluję

  • Gość pisze:

   „Kibice czekali na lotnisku „…ludzie, widocznie, mają za duzo czasu ;)))

 • Gość pisze:

  Jak inni kazdy źyje jak uwaza ofiara losu a gdzie kasa ku..wy i złodzieje 100zł za 100bld trzeba było pracować a nie palcem w d..pie grzebać ruskom i usa i tajpana i bruksela umowa to umowa spalona ziemia pora na malediwy od vivy i to tyle

 • adam pisze:

  Tak z przyzwoitości gościu. Wypadało przyjechać do domu a nie strzelać fotki z komentarzem po ciężkiej robocie się należy czy coś podobnego. Odklejeni jesteście. Staliście się posmiewiskiem

 • Gośćrita pisze:

  Dlaczego piłkarze są tak wielbieni. Za nic ma się naszych skoczków, siatkarzy, lekkoatletów itd przecież oni również ciężko trenują, odnoszą sukcesy, biją rekordy. Oczywiście nie reklamują nie zbijają takiej kasy jak piłkarze, ale często to mądrzy ludzie i warci rządowych premii. Na rozdawanie kasy z podatków dla bandy na boisku mówię nie, za co pytam?

 • Gość pisze:

  To nie wiedziałeś że do Kataru polecisz rządowym na krzywy ryj za pieniądze podatników? Nie mogłeś powiedzieć że to jest nie ok? Zenujacy jestes. Po prostu nie kłam więcej

 • ewa pisze:

  Pogrążasz się facet. Przecież jest filmik jak Mateusz mówi o premi a wam mało było i twój koleżka mówi że chce w euro.

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×