Robert Lewandowski nie będzie mógł zagrać z Barceloną? Zamieszania z transferem ciąg dalszy, a w tle miliony euro

Robert Lewandowski

Robert Lewandowski

Robert Lewandowski nie będzie mógł zagrać w Barcelonie. La Liga zaczyna się już niedługo, a tu takie zamieszanie. Co się dzieje?

Robert Lewandowski kilka miesięcy temu oznajmił,  że po ośmiu latach współpracy z Bayernem Monachium zmienia klub. Długo walczył o to, aby polubownie rozwiązać obowiązujący go jeszcze przez rok kontrakt. W końcu FC Barcelona dogadała się z włodarzami z Monachium i odkupiła polskiego napastnika za 50 mln euro.

Piłkarz w połowie lipca wyleciał do Stanów Zjednoczonych i dołączył do nowych klubowych kolegów, który odbywali tournée po USA. Zagrał kilka spotkań towarzyskich, ale jego występy w La Liga stoją pod wielkim znakiem zapytania. Co się dzieje?

Robert Lewandowski nie będzie mógł grać w Barcelonie?

Barcelona od jakiegoś czasu boryka się z problemami finansowymi. Ruchy włodarzy klubu w trwającym oknie transferowym budziły podziw, bo robili wszystko, żeby nie stracić okazji i twarzy.

Władze ligi bacznie przyglądają się ich działaniom i kiedy tłumy fetowały Lewandowskiego na Camp Nou i nowy skład Katalończyków, do siedziby klubu dotarła wiadomość o tym, że nie można zarejestrować nowych piłkarzy.

To oznacza, że występy Roberta i innych nowych zawodników stoją pod  znakiem zapytania, a pierwszy mecz ligowy już za tydzień. Mundo Deportivo zdradza, co musi zrobić Barcelona, żeby wybrnąć z patowej sytuacji.

W ostatnich miesiącach jednym z najpopularniejszych zwrotów w Barcelonie jest „dźwignia finansowa”. I prawdopodobnie wielki klub ponownie będzie musiał skorzystać z takiego mechanizmu. „Mundo Deportivo” twierdzi, że taka czwarta „dźwignia” będzie konieczna, gdyż Barcelona musi pozbyć się jeszcze 30 milionów euro. To otworzyłoby drzwi do rejestracji Lewandowskiego i pozostałych piłkarzy, ale La Liga bardzo uważnie analizuje ruchy „Blaugrany”. W związku z tym nawet aktywowanie kolejnej „dźwigni” nie daje gwarancji akceptacji transferów! To oznacza, że sytuacja wokół Lewandowskiego robi się naprawdę nerwowa – podaje za hiszpańskim dziennikiem Super Express.

Czy włodarzom klubu uda się doprowadzić do rejestracji nowych nabytków? Wszystko rozstrzygnie się w ciągu kilku najbliższych dni.


Robert Lewandowski

Robert Lewandowski

Robert Lewandowski

Robert Lewandowski

Robert Lewandowski

Robert Lewandowski

Komentarze

  • GośćEwa pisze:

    Szczepańska;Robert dzisiaj strzelił gola zmień zawód niedoinformowana redaktorka

  • Gość pisze:

    Zdrowia dajemy do pieca ma być grubo i głosno żałobnicy ja jaaa jaaazdaaa świaat ci podaruje serce ci dam tylko pocałuj mnie w d..pe a potem niech walą się mury ha ha i to tyle

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×