Szukaj

Tak menadżer szantażował Lewandowskiego: „Za 20 mln będę krył, że jesteście z żoną oszustami”. Ujawniono nagranie

Robert Lewandowski, Cezary Kucharski

Robert Lewandowski, Cezary Kucharski

Robert Lewandowski oskarżył byłego menadżera o szantaż i próbę wyłudzenia 20 milionów euro. Sprawą zajęła się prokuratura, a Cezary Kucharski został zatrzymany. Teraz do sieci wyciekło nagranie z rozmowy piłkarza i jego byłego współpracownika. Czas na chwilę prawdy.

Cezary Kucharski, były menadżer i współpracownik Roberta Lewandowskiego, został aresztowany przez funkcjonariuszy Komendy Stołecznej Policji. Jest podejrzewany o kierowanie gróźb i szantażowanie piłkarza. Echa sprawy nie milkną, a do sieci właśnie wyciekły nagrania z rozmowy obu panów.

Robert Lewandowski i Cezary Kucharski: nagranie prywatnej rozmowy

Były menadżer Roberta Lewandowskiego został zatrzymany przez śledczych. Śledztwo dotyczy kierowania gróźb karalnych wobec „wybitnego polskiego piłkarza, byłego klienta i współpracownika zatrzymanego, celem zmuszenia pokrzywdzonego do zapłaty kwoty 20 mln euro na rzecz Cezarego K.”.

W sieci pojawiło się nagranie z rozmowy obu panów. To w tej konwersacji padło słynne już 20 milionów euro za milczenie. Do spotkania miało dojść 6 stycznia w jednej z warszawskich restauracji. Portal Business Insider upublicznił nagranie z rozmowy dawnych współpracowników. Na początku Lewandowski pyta Kucharski o sumę, jaką podobno jest mu winny:

  • O jakiej my emocjonalnie mówimy kwocie?
  • To jest 20 milionów euro – odpowiada były menedżer – tyle jest jakby warty myślę twój spokój, nie?

Według Cezarego Kucharskiego pieniądze mu się należą za interesy, jakie prowadził w przeszłości z piłkarzem. Kwotę miał mu zasugerować dziennikarz Der Spiegel Rafael Buschmann.

Rafael był u mnie dwa razy. I wszystko czytał – mówił Kucharski.

Rafael Buschmann, to niemiecki dziennikarz, który jest autorem książki Brudna piłka. Z archiwum Football Leaks. Opisuje w niej nieznaną, ciemną stronę piłkarskiego świata i biznesów. To właśnie na łamach Der Spiegel Kucharski zarzucił  Robertowi oszustwa podatkowe.

Przedtem złożył zawiadomienie do urzędu skarbowego i domagał się od Lewego 39 milionów złotych, bo według jego opinii ten nieprawidłowo rozliczał się z przelewów na konto swojej firmy RL Management. Piłkarz stanowczo temu zaprzeczył i złożył pozew przeciwko byłemu agentowi, menadżerowi.

Na kwotę 20 milionów euro, która pada w rozmowie, Lewandowski zareagował jednoznacznie – jego zdaniem Buschmann nie ma pojęcia o biznesie, a o wszystkim miał usłyszeć z relacji Kucharski. W drugiej kolejności pada kwota 10 milionów. Sugerował ją byłemu agentowi Roberta Maik Barthel, z którym ten współpracował.

No to ja ci tylko mówię, skąd. Bo ja nie wiem, ile to jest. Maik powiedział 10 milionów euro, tak? – słyszymu na nagraniu.

Po tym stwierdzeniu Lewandowski wybucha śmiechem.

Dobrze, Maik. Następny argument. No to ja ci powiem, że kelner ci powiedział zero euro. To jest to samo. Czarek, przestań! – odpowiada piłkarz.

Potem wracają do sedna, czyli tego, za co Cezary Kucharski chce od Roberta Lewandowskiego pieniądze. W odpowiedzi słyszy, że pieniądze należą się byłemu menadżerowi za to, że do końca życia będzie krył piłkarza i jego żonę, Anne Lewandowską, że oszukiwali skarbówkę.

Co sądzicie o tej sprawie?


Robert Lewandowski obronił pracę magisterską

Robert Lewandowski obronił pracę magisterską

Klara i Robert Lewandowski

Klara i Robert Lewandowski

Robert Lewandowski i Laura

Robert Lewandowski i Laura

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×