Szukaj

Noga Roberta Lewandowskiego po kontuzji nie wygląda najlepiej. Nadal ma ślad po ostrym uderzeniu. Jest zdjęcie

Robert Lewandowski - kontuzja

Robert Lewandowski - kontuzja

Robert Lewandowski doznał bolesnej kontuzji w meczu reprezentacji Polski z Andorą. Ciągle ma widoczny ślad. Sprawa może być poważniejsza, niż się wydawało.

Robert Lewandowski ma za sobą wspaniały rok. Piłkarz zdobył wszystkie możliwe wyróżnienia, a docenili go nie tylko kibice, ale i znawcy sportu. Kapitan reprezentacji polski miał być tym, który poprowadzi naszą drużynę na Mistrzostwa Świata 2022. Niestety przytrafiła mu się kontuzja, której nabawił się w meczu z Andorą.

Niezbędna jest rehabilitacja, a kolano piłkarza potrzebuje czasu na regenerację. Piłkarz opuścił zgrupowanie, nie mógł zagrać w meczu z Anglią. Wrócił do Monachium, by tam dochodzić do zdrowia. W sieci pojawiło się nagranie zarejestrowane podczas wizyty Lewandowskiego u lekarza.

Tuż przed zejściem z boiska doszło do sytuacji w polu karnym. Wybiłem piłkę i mi spadł przeciwnik na nogę moją prawą i mi trochę przegięło. Akurat w najgorszym momencie. Ale pierwsze te parę dni najgorsze jest właśnie, najbardziej niebezpieczne, przy tego typu kontuzjach. Kolano jest trochę osłabione, więc jak nie ma stabilizacji, ryzyko jest duże wtedy(…). Zobaczymy. W piłce nożnej trzy, cztery dni robią różnicę dużą – mówił Robert.

Gwiazdor biało-czerwonych bardzo przezywał, że nie może wesprzeć kolegów, ale zdrowie jest najważniejsze. Lewandowski powoli dochodzi do zdrowia. Właśnie opublikował zdjęcie, na którym widać wyraźnie ślad po urazie.

Robert Lewandowski ma widoczny ślad po kontuzji

Robert Lewandowski jest profesjonalistą, a piłka to jest nie tylko jego pasja, ale zawód. Żeby go dobrze wykonywać, musi bardzo dbać o ciało. Nie od dziś wiadomo, że prowadzi bardzo zdrowy tryb życia, regularnie trenuje, a we wszystkim wspiera go Ania Lewandowska.

Teraz jego priorytetem jest powrót do formy. Ma przed sobą nie lada cel, bo mało brakuje, a pobije rekord strzelonych w lidze niemieckiej bramek. Zabrał się więc za rehabilitację. W najnowszym poście obiecuje, że na murawie pojawi się już wkrótce.

See you soon ( do zobaczenia wkrótce, red.)- napisał.

Pewne jest, że musi wyleczyć uraz w 100 %. Potwierdza to specjalista, który już pracował z Lewym. Zbyt wczesny powrót na boisko może się skończyć bardzo źle.

Zbyt wczesny powrót może mieć katastrofalne skutki dla dalszej kariery. Bo nie możesz grać na najwyższym poziomie z niestabilnym kolanem. A jeśli wrócisz za wcześnie, możesz pogorszyć kontuzję. Nie tylko ryzykujesz, że przerwa potrwa kilka kolejnych miesięcy, ale również, że problem będzie powracał. Znowu i znowu. Mówimy tu o poważnych sprawach. Nie chodzi więc o to, czy Robert będzie pauzował 3-4-5 tygodni. Kluczowe, żeby wrócił w stu procentach sprawny. Granie z jakimkolwiek bólem byłoby wielkim błędem. Lewandowski musi być w pełni zdrowy. Musi strzelać, skakać, lądować na ziemi, dryblować, wykonywać wszelkie ruchy z pełnym komfortem. Bez bólu – mówił Oliver Schmidtlein, były lekarz Bayernu, w rozmowie z WP Sportowe Fakty.

Jak widać, taka kontuzja, to bardzo delikatna sprawa i ważne jest, żeby nie pospieszyć się z powrotem na murawę. Trzymamy kciuki za to, żeby Robert jak najszybciej odzyskał zdrowie.


Robert Lewandowski - kontuzja

Robert Lewandowski - kontuzja

Robert Lewandowski udzielał wywiadu. Klara pojawiła się kadrze

Robert Lewandowski udzielał wywiadu. Klara pojawiła się kadrze

Robert Lewandowski udzielał wywiadu. Klara pojawiła się kadrze

Robert Lewandowski udzielał wywiadu. Klara pojawiła się kadrze

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×