Szukaj

Ujawniono szokujące kulisy podpisania umowy Roberta Lewandowskiego z Bayernem. Doszło do oszustwa

Robet Lewandowski, były menadżer

Robet Lewandowski, były menadżer

Cezary K. były menadżer Roberta Lewandowskiego został aresztowany przez funkcjonariuszy Komendy Stołecznej Policji. Jest podejrzewany o kierowanie gróźb i szantażowanie piłkarza. Krzysztof Stanowski z portalu Weszło zdradził kulisy relacji zawodnika ze swoim byłym współpracownikiem. Doniesienia są szokujące.

Były menadżer Roberta Lewandowskiego Cezary K. został dziś zatrzymany przez śledczych. W jego domu odbyło się przeszukanie. Rzecznik Prokuratury Regionalnej w Warszawie prokurator Marcin Saduś informował, że śledztwo dotyczy kierowania gróźb karalnych wobec „wybitnego polskiego piłkarza, byłego klienta i współpracownika zatrzymanego, celem zmuszenia pokrzywdzonego do zapłaty kwoty 20 mln euro na rzecz Cezarego K.”.

Usłyszy on zarzuty w siedzibie prokuratury. Tam też zostanie podjęta decyzja o ewentualnym zastosowaniu środków zapobiegawczych. Piłkarz ma w sprawie status osoby pokrzywdzonej.

Szokujące szczegóły podpisania kontraktu Roberta Lewandowskiego z Bayernem

Już pod koniec września Der Spiegel pisał, że do Sądu Okręgowego w Warszawie trafił pozew Cezarego K. przeciw firmie marketingowej RL Management, w której był udziałowcem razem z Robertem Lewandowskim. Jego zdaniem piłkarz nieprawidłowo rozliczał się z dochodów firmy, K. wypowiedział umowę i domaga się zwrotu tego, co do niej wniósł. Roszczenia oszacował na 39 milionów złotych. Kiedy niczego nie udowodnił, miał posunąć się do szantażu. Próbował zmusić Roberta do wypłacenia na swoje konto 20 milionów euro.

Kilka godzin po zatrzymaniu byłego menadżera piłkarza Krzysztof Stanowski założyciel sportowego portalu Weszło ujawnił szokujące szczegóły współpracy Lewandowskiego z Cezarym K. Piłkarz został oszukany podczas podpisywania umowy z Bayernem. Mimo to nie chciał, żeby jego współpracownicy źle wypadli w oczach działaczy Bayernu, więc znalazł inne rozwiązanie – menadżerowie mieli oddać mu brakujące kwoty.

Lewandowski dobrze pamięta, jak w jego domu Kucharski i Barthel przedstawiali warunki nowej umowy z Bayernem. Miała obowiązywać do 2020 roku i przynosić każdego roku 15 milionów euro. Zapisał to. Teraz jednak siedzi przy kartkach papieru przygotowanych przez klub, przy współpracy z jego menedżerami. Kluczowe wartości nie zgadzają się. Ostatecznie mówi do Kucharskiego i Barthela: – Oddacie mi te pieniądze z waszej prowizji – czytamy we fragmencie artykułu.

Stanowski zamieścił obszerny wpis na swoim Twitterze gdzie opisuje jak wyglądały negocjacje i podpisanie umowy z Bayernem:

A tak to wyglądało z drugiej strony. Fragment tekstu sprzed dwóch lat (dość „lajtowy”, biorąc pod uwagę resztę), który się nigdy nie ukazał. Może w piątek nagram stanowisko na ten temat. https://t.co/NmJRelCl3C pic.twitter.com/0leEK0UrWP

Okazało się, że gdy doszło do podpisania kontraktu w umowie nie zgadzały się kwoty oraz długość kontraktu. Wcześniej ustalono roczne zarobki na 15 milionów euro rocznie i kontrakt do 2020 roku, jednak gdy przyszło do podpisania umowy okazało się, że w dokumentach widnieje kwota 14 milionów i kontrakt jest dłuższy niż ustalono wcześniej. To dlatego Robert miał powiedzieć do managerów, że tę różnice oddadzą ze swojej prowizji, ponieważ chciał uniknąć niezręcznej sytuacji przed władzami Bayernu, co mogłoby wzbudzić ich podejrzenia.

Od tamtego momentu współpraca Lewandowskiego i jego ówczesnego menadżera zaczęła się psuć, aż do rozwiązania umowy. Finał właśnie obserwujemy. Stanowski ujawnił także, jak wyglądała współpraca Cezarego K. z innym piłkarzem:

Nie mogłem uwierzyć w to, jak mnie potraktował. Jak śmiecia. Kiedy spytałem się, czy znalazł mi klub, odpowiedział, że nadaję się tylko do… robienia laski. To dokładny cytat. Do robienia laski. Pamiętam tę rozmowę, bo jechałem samochodem, korzystałem z systemu głośnomówiącego i obok siedziała żona. Była zszokowana

Zaczęła się wojna na argumenty i z pewnością światło ujrzy jeszcze sporo szczegółów ze współpracy Roberta Lewandowskiego z byłym managerem. Chociaż rzeczywiście to co ujawnił redaktor naczelny portalu Weszło jest szokujące i może rzucać światło na powody zerwania współpracy między piłkarzem i Cezarym K.


Robert Lewandowski

Robert Lewandowski Mecz Polska - Izrael fot. P.Kibitlewski fot. P.Kibitlewski/ONS

Robert Lewandowski ćwiczy w plenerze

Robert Lewandowski ćwiczy w plenerze

Robert Lewandowski pokazał prywatną siłownię

Robert Lewandowski pokazał prywatną siłownię

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×