Szukaj

TVP na czas kwarantanny zmieniła się w szkołę. Lekcje prowadzą gwiazdy stacji

Pandemia koronawirusa zatrzymała świat. Rząd podjął decyzję o zamknięciu, między innymi, szkół. TVP wszyła z inicjatywą, żeby wesprzeć domowe nauczanie. Program poprowadzi Robert El Gendy. Na czym polega pomysł?
Szkoła z TVP

Szkoła z TVP

Pandemia koronawirusa zmieniła cały świat. Wywróciła życie Polaków do góry nogami. Rząd podjął szereg działań, mających na celu zatrzymanie rozprzestrzeniania się COVID-19. Zamknięto szkoły, instytucje użyteczności publicznej, zakazano zgromadzeń powyżej 2 osób, zaleca się nieopuszczanie mieszkań. Co się dało, zostało przeniesione w świat wirtualny.

Szkoły podjęły wysiłek, żeby dzieci i młodzież jak najmniej straciły podczas tego trudnego czasu i proponują nauczanie online. Telewizja Polska postanowiła wesprzeć wysiłki nauczycieli i zaproponowała w swojej ramówce nowy program.

Robert El Gendy poprowadzi nowy program w TVP. Jaki?

Telewizja Polska wpadła na pomysł stworzenia programu edukacyjnego dla dzieci. Będzie łączył naukę i zabawę. Już od poniedziałku na antenie TVP 2 zobaczymy program Wesoła nauka.

Dzieci i młodzież uczą się online. TVP postanowiła ich wspomóc. Do akcji dołączyły gwiazdy i idole najmłodszych, dzięki którym uczniowie chętniej zasiądą przed telewizorem. Program poprowadzi Robert El Gendy.

W rozmowie z Plejadą powiedział, jak będzie wyglądał program dla najmłodszych widzów, który zaczął prowadzić, a który będzie można obejrzeć od poniedziałku do piątku o godzinie 11.05 w TVP2.

Jest to program skierowany do dzieci z klas początkowych, dlatego będziemy dużo bawili się w naukę. To nie będą takie poważne lekcje na przykład matematyki. Jeżeli będziemy liczyć, to na przykład poprzez nutki. Będziemy angażowali do tego celu różnych kompozytorów – powiedział dziennikarz.

View this post on Instagram

Z myślą o najmłodszych widzach pozostających w domach uruchamiamy nowe pasmo edukacyjne #WesołaNauka????‍♂????‍♀ Już od poniedziałku w TVP2 o 11:05 zapraszamy młodych widzów, ich rodziców i nauczycieli do wspólnej zabawy????????‍????????‍???? ???? Oferta "Wesołej Nauki" skierowana jest głównie do młodszych widzów, dzieci z klas 1⃣-3⃣ szkoły podstawowej, ale także do rodziców i nauczycieli. ???? Magazyn „Wesoła Nauka” jest tworzony przy współpracy z Ministerstwo Edukacji Narodowej, realizuje podstawę programową i wykorzystuje materiały edukacyjne opracowane przez ministerstwo. ???? Magazyn podzielony będzie na dwa bloki: ???? WESOŁA NAUKA, w której Robert Sharif El Gendy wraz z ekspertami, youtuberami i znanymi osobami, za pomocą specjalnie przygotowanych filmów video ???????? poprowadzi dzieci przez fascynujący świat nauki ???? ???? WIELKIE DZIEŁA MAŁYCH RĄK ????????✂ holistyczne podejście do edukacji dzieci obejmujące takie dziedziny jak matematyka, język polski, przyroda, języki obce, a także zajęcia ruchowe ????‍♀️ i naukę poprzez zabawę. Prowadząca Dorota Dziamska (ekspert MEN) przedstawi nauczycielom i rodzicom nowoczesne i skuteczne metody edukacji dzieci. #BądźmyRazemWdomu o 11:05, pon-pt, TVP2????

A post shared by Bądźmy Razem. TVP (@badzmyrazem.tvp) on

Rolę nauczycieli w programie przejma gwiazdy. Znani i lubiani z pewnością zachęcą dzieci do wspólnej nauki.

Wesoła nauka to jest taka nietypowa szkoła. Mogę zdradzić, że wśród naszych nauczycieli będzie między innymi Lanberry. Odwiedził nas także Janek Dąbrowski. Będziemy oferować szereg zaskakujących lekcji. Wywiady będą nie tylko z ludźmi. Miałem w studiu bociana, z którym rozmawiałem. Jestem tatą trójki chłopaków i wiem, że oni lubili, jak w ten sposób się bawiliśmy. To z pewnością przykuje uwagę naszych pociech, które siedzą w domach i czasem nie wiedzą co ze sobą zrobić. Nie będzie typowo, jak w szkole, ale przemycimy dużo wiadomości merytorycznych poprzez zabawę. Chcemy też wciągnąć w całą zabawę także rodziców – zdrawdził Plejadzie Robert El Gendy.

Wesoła nauka, to świetna inicjatywa, do tego realizowana głównej mierze online, żeby zachować maksimum bezpieczeństwa. Pozostaje tylko zaprosić dzieci przed telewizory.


Robert El Gendy w nowym programie TVP

Robert El Gendy w nowym programie TVP

Marcelina Zawadzka i Robert El Gendy przed studiem Pytania na śniadanie

Marcelina Zawadzka i Robert El Gendy przed studiem Pytania na śniadanie

Robert Sharif El Gendy - Premiera teledysku Cicha Kobieta

Robert Sharif El Gendy - Premiera teledysku Cicha Kobieta

Dodaj komentarz

Zobacz również

Może Cię zainteresować

Najczęściej czytane dziś

×