Szukaj

Legendarny muzyk zespołu „The Cars” nie żyje. Miał 75 lat

Ric Ocasek nie żyje.  Wokalista i gitarzysta kultowego zespołu rockowego The Cars został znaleziony martwy w swoim mieszkaniu. Miał 75 lat. 
Ric Ocasek nie żyje

Ric Ocasek nie żyje

Ric Ocasek z muzyką związany był od lat. W 1974 roku spotkał Benjamina Orrę, z którym założył zespół The Cars. Grupa zadebiutowała w 1978 roku, podbijając listy przebojów i intensywnie pracując nad nowymi albumami. W kolejnych latach stworzyli albumy takie jak m.in. Candy-O, Panorama, Shake It Up, Heartbeat City, Door To Door.

Zespół nie przetrwał jednak próby czasu. Rozpadł się w 1988 roku, po 12-stu latach kariery. Muzycy pozostawili po sobie ponadczasowe hity, wśród których warto wspomnieć m.in. Drive, Good Times Roll, Shake It Up czy Just What I Needed.

Zobacz: Krzysztof Kalczyński nie żyje. Anna Kalczyńska we wzruszających słowach pożegnała ukochanego tatę

Ric Ocasek: przyczyny śmierci

Pomimo upływu lat, grupa miała wiernych sympatyków. To oni pogrążyli się w żałobie. Jak podają zagraniczne media, Rick Ocasek nie żyje. Muzyk w niedzielę, 16 września został znaleziony martwy w swoim apartamencie na nowojorskim Manhatanie. Tą smutną informację potwierdziła tamtejsza policja, która zdradziła przyczyny śmierci.

Prawdopodobnie Ric Ocasek umarł naturalnie. Kiedy? Nie wiadomo. Pewne jest jednak, że ciało muzyka znalazła w niedzielę jego byłaż żona, czeska modelka Paulina Porizkova. Para rozwiodła się w zeszłym roku, po wielu latach małżeństwa. Dodajmy, że Ocasek był trzykrotnie żonaty i i miał sześciu synów, po dwóch z każdego związku.

Zobacz: Peter Lindbergh nie żyje. Zmarł legendarny fotograf. Pracował z największymi gwiazdami

Ric Ocasek nie żyje

Ric Ocasek nie żyje

Zobacz: Andrzej Polkowski nie żyje. To on przetłumaczył „Harry’ego Pottera” i „Opowieści z Narnii”

 

 


Ric Ocasek nie żyje

Ric Ocasek nie żyje

Ric Ocasek nie żyje

Ric Ocasek nie żyje

Ric Ocasek nie żyje

Ric Ocasek nie żyje

Dodaj komentarz

Zobacz również

Może Cię zainteresować

Najczęściej czytane dziś

×