Szukaj

Ostro w „Faktach TVN” o TVP. Reportaż nie zostawił suchej nitki na konkurencji. Nowy hit internetu

TVN o TVP

TVN o TVP

Fakty TVN i reportaż Jakuba Sobieniowskiego o sposobie pracy TVP podbija sieć. Internauci masowo udostępniają go na swoich profilach. Komentarzom nie ma końca.

W środę 10 lutego media prywatne zamilkły. Odbył się solidarny protest przeciwko pomysłowi Ministerstwa Finansów, który chce nałożyć na portale internetowe, radia, telewizję, prasę, kina i firmy billboardowe nową składkę reklamową, która w konsekwencji uderzy w odbiorców. W liście otwartym przedstawiciele nadawców piszą wprost, że jest to haracz uderzający w polskiego widza, słuchacza, czytelnika i internautę, a także polskie produkcje, kulturę, rozrywkę, sport oraz media.

Do akcji nie przyłączyły się media publiczne, za to przez cały dzień pojawiały się komentarze, a na paskach informacyjnych widniała między innymi wiadomość o treści: Koncerny medialne nie chcą płacić na służbę zdrowia, kulturę i zabytki.

W czwartek, dzień po proteście, w wieczornych Faktach TVN pojawił się reportaż Jakuba Sobieniowskiego, który był kontrą do informacji serwowanych przez TVP.

Fakty TVN: reportaż Jakuba Sobieniowskiego o pracy TVP

Anita Werner zapowiedziała, że będzie mowa o mediach i pieniądzach:

Teraz media i pieniądze. Te prywatne musza zarobić same na siebie, natomiast na rządowe płacą wszyscy, bo jest abonament. Wszyscy płaca też wtedy, kiedy na rządowe media płyną pieniądze z budżetu, a wydano na nie właśnie kolejne 2 miliardy. Miały być na misje, a jak wygląda ta misja, o tym Jakub Sobieniowski.

Reportaż zaczął się od krótkiego wprowadzenia:

Nie zmieniliśmy pasków, które powinny być informacyjne. Nie ingerowaliśmy w treść wypowiedzi pracowników telewizji rządowej, gości i komentatorów. Nawet gdy pojawi się muzyka, to będzie to wybór TVP – zaczął reportaż Jakub Sobieniowski.

Następnie pojawiły się obrazy wprost z programów TVP. Pokazano najlepsze fragmenty. Możecie obejrzeć je na wideo poniżej.

Komentarze internautów nie pozostawiają złudzeń. Piszą, że pierwszy raz w TVN nie powstrzymano się przed ostrą krytyką mediów publicznych, używając do tego ich fragmentów ich własnych programów. Nie potrzeba było wiele, wystarczyło zmontować krótki reportaż. Obrazy i słowa mówią same za siebie.


Reportaż Jakuba Sobieniowskiego - screen

Reportaż Jakuba Sobieniowskiego - screen

Reportaż Jakuba Sobieniowskiego - screen

Reportaż Jakuba Sobieniowskiego - screen

Reportaż Jakuba Sobieniowskiego - screen

Reportaż Jakuba Sobieniowskiego - screen

Dodaj komentarz

 • Gość pisze:

  Chyba od „zarania dziejów ” panie intelektualisto…Przerażające jak można żyć w takim zacietrzewieniu w stosunku do drugiego człowieka…

 • Gość pisze:

  Nie była żadną ponad przeciętna osobowością a na pewno nie gwiazdą TVP. Wojna na media trwa od dawna i TVN które skutecznie oglupia naród jest w stanie wytoczyć parę groszy bo dla tych bandytów niemieckich to żaden problem żeby dodrukować kasy i kupić każdego frajera pazernego na „parę złotych” oraz wykupić przemysł słabszych od siebie państw.
  Gardzę nimi i ludźmi którzy się na to dają złapać bo głupota jest szkodliwa.
  Niemcy to nasz wróg od zalania dziejów i NIGDY !!!
  nie chciał Polakom dobrze, gardzą nami …nawet w tym jeb…ym Lidlu ten scheiß jest gorszy niż w lidlach niemieckich POLACY NIE BĄDŹCIE GŁUPI!!!

 • Gość pisze:

  PRECZ TVN!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • Gość pisze:

  Ech… 🤦‍♀️

 • Gość pisze:

  Kto co lubi

 • Gość halszka pisze:

  TVN to esbecka propaganda, robią ludziom wodę z.mózgu a ludzie jeszcze za to płacą.To antypolska Szczucinie.Płacić podatki a jak nie to wypad do swojej ojczyzny.