Szukaj

Renata Gabryjelska po latach wróciła na salony. Tak dziś wygląda gwiazda „Złotopolskich”. Wygląda na 48 lat?

Renata Gabryjelska

Renata Gabryjelska

Renata Gabryjelska kilkanaście lat temu zniknęła z show-biznesu. Kilka dni temu zaskoczyła wszystkich, pojawiając się na międzynarodowym festiwalu kina niezależnego Mastercard OFF Camera. Jak teraz wygląda gwiazda serialu Złotopolscy?

Renata Gabryjelska ogólnopolską sławę zyskała swoją rolą w serialu Złotopolscy. Od roku 1997 przez kolejnych sześć lat wcielała się w postać Ewy Kowalskiej. Jej zawiłe miłosne perypetie z Kowalskim (Leszek Teleszyński) śledziła wtedy cała Polska. Produkcja w tamtym czasie była wielkim hitem, a grający w niej aktorzy wzbudzali zainteresowanie kolorowej prasy. Również ona była wtedy na topie. O gwiazdę upomnieli się czołowi producenci, w tym Juliusz Machulski, u którego zagrała główną rolę w filmie Girl Guide. Renata poza aktorstwem zajmowała się głównie modelingiem.

W 1993 roku uzyskała tytuł I wicemiss Polonia. Od tamtej pory zaczęła pracować jako modelka. Swój pierwszy poważny kontrakt podpisała z paryską agencją modelek Metropolitan. Sesje zdjęciowe z jej udziałem można było zobaczyć w Cosmopolitan, 3Suisses, czy kampanii Molton. W Polsce pracowała głównie z Teresą Rosati i Anną Brodzińską. Renata wiedziała, że kariera na wybiegach nie trwa wiecznie, dlatego zadbała również o swoje wykształcenie.

Ukończyła Szkołę Główną Handlową, oraz prawo na Uniwersytecie Warszawskim. Swoją przyszłość chciała związać z filmem, jednak zdecydowanie bardziej widziała się z drugiej strony obiektywu. Ukończyła studia na Wydziale Reżyserii Warszawskiej Szkoły Filmowej oraz Mistrzowską Szkołę Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy. Jako scenarzystka i reżyserka ma za sobą trzy produkcje: Janek, Szkiełko, Pogodna. Renata kilkanaście lat temu zniknęła z show-biznesu. Jak teraz wygląda?

Renata Gabryjelska na festiwalu Mastercard OFF Camera

Renata Gabryjelska wiele lat  temu wyszła za mąż za milionera Stanisława Tyczyńskiego. Od tamtej pory przestała się pokazywać na salonach. Mąż byłej modelki jest założycielem stacji RMF FM. Małżonkowie unikają blasku fleszy, a przez ostatnich kilkanaście lat próżno było szukać Renaty na zdjęciach z branżowych imprez. Ostatnio jednak postanowiła zrobić wyjątek i pojawiła się na festiwalu Mastercard OFF Camera. Zresztą nie bez powodu. Jej nakręcony w Krakowie film Safe Inside walczył w Konkursie Filmów Polskich.

To niesamowite wyróżnienie dla mnie i mojej ekipy. To jest nasza polska premiera, więc tym bardziej jest to dla mnie takie wyjątkowe, że w tym miejscu, w Krakowie – powiedziała w rozmowie z Dzień Dobry TVN, dodając: – Scenariusz oparłam na psychologicznym schemacie Karpmana. Opiera się o trzy zależności, w które wchodzimy w związku – na początku wybawiciel, potem ofiara, a potem kat. Te role w moim filmie się przenikają i postaci się zmieniają w zależności od sytuacji i dramaturgii.

Safe Inside swoją premierę miał na prestiżowym Festiwalu Filmowym w San Diego, gdzie otrzymał nagrodę za najlepszy thriller. Sama Renata podczas wydarzenia była nominowana w kategorii Najelpszy reżyser.

Dawno niewidziana gwiazda wzbudziła spore zainteresowanie fotoreporterów. Trzeba przyznać, że pomimo upływu wielu lat prezentuje się ona tak samo zjawiskowo. Ciężko uwierzyć, że gwiazda w marcu skończyła 48 lat.

Nowe zdjęcia Renaty Gabryjelskiej możecie zobaczyć w naszej galerii.


Renata Gabryjelska

Renata Gabryjelska

Renata Gabryjelska

Renata Gabryjelska

Renata Gabryjelska

Renata Gabryjelska

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×