Powstaje remake „The Bodyguard”. Kultowy film z Whitney doczeka się nowej wersji. Wszystko w atmosferze kontrowersji

Powstaje remake filmu „The Bodyguard”

Powstaje remake filmu „The Bodyguard”

Powstaje remake największego kinowego hitu z Whitney Houston i Kevinem Costnerem - The Bodyguard. Co wiadomo na temat produkcji? Kto wcieli się w główne role? Kiedy premiera?

The Bodyguard to jeden z najpopularniejszych melodramatów na całym świecie. Swoją premierę miał w 1992 roku i w krótkim czasie został okrzyknięty przez widzów megahitem. W główne role wcielili się Kevin Costner (jako Frank Farmer) oraz Whitney Houston (jako Rachel Marron), która zachwyciła wszystkich wykonaniem utworu I Will Always Love You oraz I Have Nothing.

Format opowiada historię aktorki i wokalistki, która od dłuższego czasu otrzymuje pogróżki. W trosce o jej bezpieczeństwo najbliżsi współpracownicy zdecydowali się zatrudnić ochroniarza. Wybór padł na Franka Farmera, który uważany jest za najlepszego w swoim fachu. W krótkim czasie, mimo początkowej obojętności, Rachel rozumie, że nie może bez niego żyć.

Powstaje remake The Bodyguard. Co wiadomo na ten temat?

Choć produkcja do dziś cieszy się ogromną popularnością, nie do końca przypadła do gustu krytykom. Aż siedem razy nominowali ją do Złotych Malin (antynagrody, którą przyznaje się najgorszym filmom). Mimo to The Bodyguard odniósł kasowy sukces. W pierwszym tygodniu od premiery zarobił ponad 16,5 miliona dolarów, dzięki czemu stał się trzecim najbardziej dochodowym filmem roku w Stanach Zjednoczonych. Szacuje się, że łącznie przyniósł zyski rzędu 400 milionów dolarów.

Zagraniczne tabloidy donoszą, że kilka osób z branży ma poważne plany co do stworzenia remake’u filmu. Wiadomo już, że scenariusz ma napisać Matthew López, znany amerykański dramaturg. Warner Bros zadeklarowało, że będzie studiem realizującym obraz. Producentem ma zostać Lawrence Kasdan (który napisał scenariusz do wersji z Whitney w roli głównej), Dan Lin, Jonathan Eirich oraz Nick Reynolds.

Wizja stworzenia współczesnej wersji filmu jednak nie napawa optymizmem jego fanów oraz partnera Houston, Bobby’ego Browna. Dziennikarze TMZ zapytali go, czy w jego opinii zrobienie remake’u Bodyguarda jest złym pomysłem. Odpowiedź 52-latka nie pozostawia miejsca na domysły.

Tak – odparł.

Poniżej przypominamy wam fragment tej kultowej produkcji.

A co wy sądzicie na ten temat? Kogo widzielibyście w rolach głównych?


Kevin Costner - The Bodyguard

Kevin Costner - The Bodyguard

Whitney Houston - The Bodyguard

Whitney Houston - The Bodyguard

Whitney Houston, Kevin Costner - The Bodyguard

Whitney Houston, Kevin Costner - The Bodyguard

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×