Szukaj

Cała Ameryka w żałobie. Nie żyje legenda telewizji

Regis Philbin nie żyje

Regis Philbin nie żyje

Nie żyje wielka gwiazda amerykańskiej telewizji. Prezenter zmarł w wieku 88 lat, cały kraj pogrążył się w żałobie.

Legendarny prezenter telewizyjny Regis Philbin zmarł w piątek 24 lipca w wieku 88 lat. O jego śmierci poinformowała rodzina. Był amerykańską osobowością telewizyjną. Laureatem nagrody Emmy. Miał rekord Guinnessa w długości pracy przed kamerami.

Mówiło się o nim jako o najciężej pracującym człowieku show-businessu. Najbardziej znany był z prowadzenia teleturniejów Who Wants to Be a Millionaire? oraz Million Dollar Password, a także porannego talk-show Live with Regis and Kathie Lee przemianowanego później na Live with Regis and Kelly. Poprowadził również pierwszą edycję show America’s Got Talent (Mam talent!). Przez lata Philbin był także gospodarzem konkursów Miss America.

Regis Philbin nie żyje

Rodzina Philbina potwierdziła, że ​​zmarł w piątek 24 lipca z przyczyn naturalnych.

Jesteśmy głęboko zasmuceni, że nasz ukochany Regis Philbin zmarł ostatniej nocy z przyczyn naturalnych,miesiąc przed jego 89. urodzinami – napisali jego najbliżsi w oświadczeniu w magazynie People – Rodzina i przyjaciele, jesteśmy na zawsze wdzięczni za czas, który z nim spędziliśmy – za jego ciepło, legendarne poczucie humoru i wyjątkową umiejętność przekształcania każdego dnia w coś, o czym warto porozmawiać. Dziękujemy jego fanom i wielbicielom za ich niewiarygodne wsparcie podczas jego 60-letniej kariery i prosimy o prywatność, gdy opłakujemy jego stratę.

Cała Ameryka pogrążona jest w smutku. Pozostawił pogrążoną w żałobie żonę, Joy Philbin i czworo dzieci.

Regis Philbin: kim był?

Regis Francis Xavier Philbin urodził się w Nowym Jorku 25 sierpnia 1931 roku jako syn Franka i Florence Philbin. Został nazwany na cześć Regis High School, jezuickiej szkoły na Manhattanie, do której uczęszczał jego ojciec.

Ukończył Uniwersytet Notre Dame w 1953 r., uzyskując dyplom z socjologii, zanim rozpoczął służbę w marynarce wojennej Stanów Zjednoczonych.

Philbin rozpoczął karierę w show-biznesie jako współprowadzący w programie NBC The Tonight Show. Był dwukrotnie żonaty. Od marca 1970 roku z Joy Philbin, z którą miał dwoje dzieci, Jennifer i Joannę. Wcześniejsze małżeństwo z Kay Faylan trwało od 1957 do 1968 roku – mieli dwoje dzieci, Danny’ego i Amy.


Regis Philbin nie żyje

Regis Philbin nie żyje

Regis Philbin nie żyje

Regis Philbin nie żyje

Regis Philbin nie żyje

Regis Philbin nie żyje

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×