Szukaj

Spłonęła redakcja kultowego polskiego magazynu. Trwa pilna zbiórka

Redakcja kultowego polskiego magazynu Press spłonęła w poniedziałek, 30 września. Ustalono wstępne przyczyny wybuchu pożaru. Co się stało i jak można pomóc w odbudowie redakcji? 

Redakcja press pożar

Pożar w redakcji kultowego magazynu Press wybuchł w poniedziałkowe popołudnie. Zaczął się w jednym ze sklepów na niższym piętrze. Ogień błyskawicznie przedostał się na pierwsze piętro, gdzie znajduje się wspomniana redakcja. Co się stało?

Zobacz: Big Brother: Karolina Włodarska w ostatniej chwili zrezygnowała. Tuż przed programem doszło do tragedii

Redakcja Press spłonęła. Ujawniono prawdopodobne przyczyny pożaru

O przyczynach można przeczytać na stronie magazynu. Okazuje się, że ze wstępnych ustaleń wynika, że pożar rozpoczęła awaria agregatu klimatyzacji, który znajdował się w sklepie. Na szczęście żaden z obecnych na miejscu dziennikarzy nie ucierpiał:

Wstępne ustalenia wskazują, że pożar zaczął się od awarii agregatu klimatyzacji znajdującej się w sklepie i przeniósł się po markizie na piętro. Dziennikarze szybko opuścili budynek, a jedna osoba, która była w pomieszczeniu w chwili eksplozji okien, schroniła się za filarem — informuje stronie „Press”.

Chociaż pożar został ugaszony w zaledwie 15 minut, wywołał trwałe straty – w tym m.in. kompletnie zalane podłogi, wybite okna, zalane podłogi. Efekt zniszczeń na swoim Facebooku pokazał Andrzej Skworz, redaktor naczelny.

Zobacz: Jennifer Lopez o mało nie wypadła z balkonu! Nagranie wyciekło do sieci. Było o włos od tragedii [WIDEO]

Chociaż magazyn pracuje nadal, a dziennikarze pracują z domu lub z kawiarni, chcieliby odbudować swoje miejsce pracy. W tym celu pomóc może każdy z nas. Na Facebooku ruszyła zbiórka, która w pełni zostanie przeznaczona na remont tych pomieszczeń. Więcej na ten temat tutaj.

Dodajmy, że magazyn Press powstał w 1996 roku. Od ponad 20 lat jego dziennikarze piszą o mediach w Polsce i zagranicą. Co roku redakcja organizuje konkurs Grand Press, który docenić ma najlepszych dziennikarzy w całej Polsce.

Zobacz: Kamil Bednarek stracił bliską osobę. W „The Voice” opowiedział o osobistej tragedii


Redakcja Press - zniszczenia

Redakcja Press - zniszczenia

Redakcja Press spłonęła

Redakcja Press spłonęła

Redakcja Press spłonęła

Redakcja Press spłonęła

Dodaj komentarz

Zobacz również

Może Cię zainteresować

Najczęściej czytane dziś

×