TVN kręci nowy serial. Obsada iście gwiazdorska. To wielki powrót Joanny Brodzik

Joanna Brodzik

Joanna Brodzik

Joanna Brodzik wraca do gry. Weszła na plan nowego serialu Receptura, w którym wystąpi u boku innych gwiazd. Kto zagra w produkcji? Na kiedy zaplanowano premierę? Sprawdźcie, co wiadomo na ten temat.

Joanna Brodzik zapisała na swoim koncie sporo sukcesów. W 2003 roku otrzymała nagrodę dla najlepszej aktorki komediowej na IV Festiwalu Dobrego Humoru w Trójmieście. Rok później odebrała Wiktora dla najlepszej aktorki. Zdobyła go serial Kasia i Tomek, gdzie wcielała się w główną bohaterkę. Ta rola przyniosła jej rozpoznawalność. Sporą popularność zyskała też dzięki udziałowi w kultowym serialu Magda M., gdzie wcielała się w postać rezolutnej prawniczki Magdaleny Miłowicz.

Jak udało się nam niedawno ustalić, Joanna Brodzik wraca do pracy. Zagra w dwóch produkcjach emitowanych na antenie TVN. Od 22 czerwca na platformie Player.pl pojawi się w Misji, gdzie wystąpi w kilku epizodach. Będzie też jedną z bohaterek serialu Receptura. Akcja drugiej z wymienionych produkcji odbywa się w dwóch płaszczyznach czasowych. Gwiazda wcieli się w matkę głównej bohaterki Zosi.

Zobacz: Brodzik z impetem wraca do gry. Najpierw kontynuacja „Magdy M.”, a teraz dwa nowe seriale

Receptura. Joanna Brodzik wystąpi u boku gwiazd. Kto w obsadzie?

Receptura jest sześcioodcinkową opowieścią, która rozgrywa się jednocześnie w okresie międzywojennym oraz we współczesnym świecie. Klamrą, która spina te dwie akcje jest dziennik Marii Kielicz. Przypadkowo znajduje go młoda studentka architektury, Zosia. Odkrywa ona historię swojej prababci:

Zosia odkrywa historię swojej prababki. W 1936 r. Maria, samotna matka z dyplomem z architektury, przyjeżdża do międzywojennej stolicy, aby rozpocząć nowe życie. W Warszawie kobieta otrzymuje posadę asystentki Jana Wedla. Szybko staje się jego zaufaną pracownicą i powiernicą tajemnic najprężniej działającej fabryki czekolady w Europie – można przeczytać w opisie produkcji.

Rolę Marii Kielicz odgrywa Agnieszka Więdłocha. Na ekranie towarzyszy jej m.in. Jacek Koman, który wciela się w postać Jana Wedla. Zrealizowano już zdjęcia do części serialu, który rozgrywa się w okresie międzywojennym.

Niedawno ruszyły pracę nad współczesną częścią produkcji. Aktorzy już weszli na plan. W główną bohaterkę wcieli się Zofia Wichłacz. W postać jej mamy wcieli się Joanna Brodzik. Oprócz nich zagra także sporo gwiazd. Wśród nich warto wspomnieć nazwiska takie jak m.in. Jędrzej Hycnar, Cezary Żak, Joanna Jarmołowicz, Piotr Janusz, Alicja Dąbrowska, Przemysław Sadowski, Monika Kwiatkowska, Edward Linde-Lubaszenko.

We współczesnej historii Receptury widzowie poznają losy Zosi. Wpada na trop rodzinnej tajemnicy, odnajdując dziennik swojej prababki. Wraz z kolejnymi stronami poznaje kulisy życia kobiety. Rodzinna pamiątka ściąga jednak na nią niebezpieczeństwo:

 W tej historii ujęło mnie, że międzypokoleniowe dylematy można pokazać z urokiem u dużą sympatią dla bohaterów. Natomiast wątek szpiegowskiej tajemnicy wprowadza do serialu napięcie i szanse na prowadzenie z widzem filmowej gry – mówi Tomasz Szafrański cytowany przez Wprost, reżyser Receptury.

Premierę serialu zaplanowano na jesień. Produkcję będzie można oglądać zarówno w TVN, jak i serwisie Player.pl.


Joanna Brodzik i Paweł Małaszyński

Joanna Brodzik i Paweł Małaszyński

Paweł Wilczak i Joanna Brodzik w serialu Kasia i Tomek

Paweł Wilczak i Joanna Brodzik w serialu Kasia i Tomek

Joanna Brodzik i Paweł Wilczak

Joanna Brodzik i Paweł Wilczak

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×