Ranking najbogatszych rodzin w Polsce. Nie tylko Kulczykowie zgromadzili liczony w miliardach złotych majątek

Ranking najbogatszych rodzin w Polsce 2021

Ranking najbogatszych rodzin w Polsce 2021

Kulczykowie są jedną z popularniejszych rodzin w Polsce, która zgromadziła liczony w miliardach majątek. Nie są jednak jedynymi, którym się to udało. Sprawdźcie, o kim jeszcze mowa.

W Polsce nie brakuje bogatych osób. Zgromadzili fortunę, dzięki czemu znajdują się na szczytach rankingów, które tworzy m.in. magazyn Forbes. Niedawno opublikował listę najbogatszych Polaków. Na jej czele uplasowano Michała Sołowowa, miliardera, który rozwija swoje firmy i nadal inwestuje. W jego przedsiębiorstwach łącznie pracuje ponad 16 tysięcy osób. Udało mu się zgromadzić majątek szacowany na 15,51 mld zł. Tuż za nim nie brakowało innych przedsiębiorców. Pełną listę opublikowaliśmy tutaj.

Ranking najbogatszych rodzin w Polsce 2021. Kto na czele listy?

Wprost postanowił stworzyć ranking najbogatszych rodzin w Polsce. Przypomina, że w Polsce działa ponad 830 tys. firm rodzinnych, które rocznie wypracowują 332 mld zł przychodów. Na czele listy znajdują się Sebastian i Dominika Kulczykowie z matką Grażyną Kulczyk. Ich majątek jest łącznie szacowany na 17,1 mld zł.

Tygodnik podaje, że ojciec Sebastiana i Dominiki, Jan, w ostatnich latach życia, sporo inwestował. Po jego śmierci w 2015 roku biznes przejęły dzieci:

Dzięki poszukiwaniom ropy, gazu, rud żelaza, miedzi i złota praktycznie na całym świecie: od Azji, poprzez Afrykę i Amerykę Południową trafił na orbitę globalnych inwestorów. Mimo wszystko ciągle pozostawał w nim sentyment do krajowych interesów, jak udział w prywatyzacji chemicznego Ciechu. Jan Kulczyk zmarł 29 lipca 2015 w wiedeńskim szpitalu AKH. Dziś w rodzinie działa już czwarte pokolenie biznesowe: syn Sebastian i córka Dominika — podaje Wprost.

Chociaż Kulczykowie znajdują się na pierwszym miejscu, nie są jedyną z rodzin, których udało się zgromadzić majątek warty miliardy. Na drugim miejscu uplasowali się bracia: Tomasz i Wojciech Biernaccy, którzy zgromadzili 13,7 mld zł. Podium zamykają Zygmunt Solorz z dziećmi Tobiasem, Piotrem i Aleksandrą, których majątek opiewa łącznie na 13,6 mld zł.

W pierwszej dziesiątce zestawienia także nie brakuje rodzin, których dorobek sięga powyżej miliarda złotych. Kolejne miejsca rankingu prezentują się następująco:

  • 4 miejsce: Juroszkowie — Zbigniew Juroszek z synem Mateuszem  – 5 mld zł,
  • 5 miejsce: Jakubasowie — Zbigniew Jakubas z córką Joanną – 3,9 mld zł,
  • 6 miejsce: Aleksander Ćwik z synami: Grzegorzem, Sebastianem, Marcinem – 3,84 mld zł,
  • 7 miejsce: Gudzowaci —  Tomasz Gudzowaty z matką Grażyną oraz żoną Melody Gudzowaty i dziećmi: Harą Sophią, Alexandrem, Audrey Leą i Alaią Bellą – 3,2 mld zł,
  • 8 miejsce: Gugałowie — Bracia: Grzegorz, Piotr i Radosław Gugałowie – 3,1 mld zł,
  • 9 miejsce: Furmanowie —  Andrzej Furman z synami: Jackiem, Wojciechem i Tomaszem – 2,63 mld zł,
  • 10 miejsce: Gierszewscy —  Leszek Gierszewski z dziećmi: Jakubem i Karoliną – 2,6 mld zł.

Z pełną listą 40 najbogatszych rodzin w Polsce możecie się zapoznać w nowym numerze magazynu Wprost.


Dominika Kulczyk – TVN wiosenna ramówka 2021

Dominika Kulczyk – TVN wiosenna ramówka 2021

Katarzyna Kulczyk i Sebastian Kulczyk

Katarzyna Kulczyk i Sebastian Kulczyk

Zygmunt Solorz-Żak

Zygmunt Solorz-Żak

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×