Fani „Rancza” latami czekali na taką deklarację! Gwiazdor kultowego serialu otworzył się ws. prac nad jego kontynuacją

Ranczo

Ranczo

Tysiące fanów czekają na powrót na antenę serialu Ranczo. Czy są na to szanse? Grzegorz Wons złożył ważną deklarację w tej sprawie. 

Ranczo zadebiutowało na antenie Telewizji Polskiej w 2006 roku. Przygody mieszkańców Wilkowyi tak dobrze się przyjęły, że serial kontynuowano aż do 2016 roku. Reżyserem dzieła był Wojciech Adamczyk, a scenariusze do niego pisali Robert Brutter i Jerzy Niemczuk. Od czasu zakończenia emisji formatu fani cały spekulują o jego możliwej kontynuacji.

Przez długi czas plotki podsycali sami aktorzy. W 2020 roku Ilona Ostrowska, odtwórczyni roli Lucy, wyznała, że sama jest już nieco zagubiona. Jak wtedy powiedziała, zdjęcia do rzekomej kontynuacji są stale przesuwane. Od tamtego czasu tego typu głosy są coraz rzadsze. Z uwagi na to wielu widzów już straciło wszelkie nadzieje.

Jestem trochę zagubiona. Cały czas zdjęcia są przesuwane, z różnych powodów. Już mam wrażenie, że jesteśmy w ogródku, witamy się z gąską, bo na przyszły rok na wiosnę poproszono mnie o zatrzymanie swoich terminów. Więc może się to wydarzy –  powiedziała.

Tym razem jasne stanowisko zajął Grzegorz Wons, aktor, który w Ranczu wcielał się w postać biznesmena Andrzeja Więcławskiego.

Ranczo: powstanie kontynuacja serialu?

Wons powiedział dziennikarzom Faktu, że bez Pawła Królikowskiego i innych aktorów, którzy zmarli, kontynuowanie fabuły nie ma żadnego sensu.

To by było totalne nieporozumienie. Umarł Paweł i jeszcze kilku aktorów. Zmarł też scenarzysta. Trzeba odejść w chwale. Nie widzę powodu, żeby po latach wchodzić do tej samej rzeki – wytłumaczył.

I jeszcze bardziej stanowczo dodał:

 To nigdy nie będzie to samo, co było, bo zrobiliśmy fantastyczną rzecz. Możemy z niej być dumni. Nie ma co wracać do tego, co było.

Ta deklaracja jasno pokazuje, że raczej nie ma już szans na nagranie nowego sezonu serialu. Opinia Wonsa nie jest zresztą odosobniona. Wcześniej w analogiczny sposób wypowiadał się Cezary Żak.

Uważam, że serial Ranczo nie powinien być kontynuowany. Producent zna moje zdanie. Dlaczego? Dlatego, że ten kraj jest w zupełnie innym momencie w tej chwili. Nie wyobrażam sobie, o czym dziś miałoby być Ranczo mówił jakiś czas temu.

A wy co myślicie na ten temat?


Aleksandra Pieczyńska i Grzegorz Wons na planie

Aleksandra Pieczyńska i Grzegorz Wons na planie "M jak miłość"

Grzegorz Wons - pogrzeb Andrzeja Zaorskiego

Grzegorz Wons - pogrzeb Andrzeja Zaorskiego

Grzegorz Wons w hotelu Ossa, 2017

Grzegorz Wons w hotelu Ossa, 2017

Komentarze

 • Gość pisze:

  Kontynuacja jest bez sensu. Brak scenarzysty i kilku aktorów jest tu kluczowym argumentem przeciw. Może pamiętacie co.bylo jak próbowano kontynuować serial ” alternatywy” czy film ” Miś „?

 • Gość pisze:

  Czekamy na dalsze odcinki w wersji bez tych których już nie ma a życie toczy się dalej, to wspaniały serial i na czasie z życia teraźniejszości

 • Lucjan pisze:

  Trzeba by znacznie odmlodzic ekipe.Ale starsze postacie serialu rowniez powinny byc.Aktorzy ktorzy zmarli ich role muszą byc zakonczone.Lucy sama wychowuje corke.Duda jest wojtem i poslem.Czerepach i wojt Koziol sa emerytami ale dalej prowadza swoja partie.2-3 dzieci Solejukow aktywnie dziala w Wilkowyjach.Doktor Violettka dalej na swoich stanowiskach .Laweczka w 3 osobowym skladzie ze zmienną 4 osobą.Ale to juz inni ludzie mniej piwa wiecej dyskusji.Wprowadzic malzenstwo ukraincow.A tematow do scenariusza jest tyle samo albo i wiecej.

 • Wychowana na ranczu pisze:

  Po dodaniu Rancza na Netflix, serial leci u mnie w domu ciągle w tle. Uwielbiam go za to, że nie muszę skupiać się na akcji a wystarczają mi na poprawę humoru same teksty, które wciąż bawią do łez. To już klasyk i „kontynuacja” po tylu latach byłaby niestety grzechem 😟

 • Bogusia pisze:

  Cały czas oglądam powtórki i czekam cierpliwie na ciąg dalszy jestem jego zagorzałą fanką

 • Szkoda pisze:

  Czekamy na obiecana książkę Zemsta Wiedźm będąca kontynuacją Rancza. Miała wyjść rok temu ale chyba TVP zablokowało jej publikacje 🙁

 • Agnieszka pisze:

  W Kogel – mogel już reżysera poniosło, dlatego takie dno dokręcił mówię tu o 3 i4 części. Jakby w ranczo pozostać w takim klimacie, w jakim było kręcone, było by super. Ja bym chciała, zobaczyć, jak teraz żyją. Kuba mógł wyjechać np na wystawy.

 • Gość pisze:

  Mają 100% racji, takie kontynuacje na siłę się nie udają ! Wystarczy przypomnieć sobie Alternatywy 4, Misia czy Kogel-Mogel. Każde z nich nie osiągnęło połowy sukcesu poprzedników

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×