Szukaj

„Ranczo” podpadło politykom PiS: „Przez jakiś czas spotykaliśmy się z pretensjami”. Co im nie odpowiadało?

Ranczo

Ranczo

Ranczo przez wiele lat gościło na ekranach telewizorów. Produkcja nie przypadła do gustu politykom Prawa i Sprawiedliwości. Co im się nie spodobało? 

Ranczo zadebiutowało na antenie Telewizji Polskiej w 2006 roku. Ostatni klaps na planie padł w 2016 roku. W produkcji pojawiło się mnóstwo znanych osób. Wśród nich jest m.in. Cezary Żak, który wcielił się w postacie księdza oraz wójta, a także Artur Barciś, serialowy asystent włodarza gminy.

Drugi z wymienionych panów do samego końca nie mógł się zdecydować, czy zaakceptować wspomnianą rolę. Czekał na ofertę innej produkcji TVP. Podobno nie chciał też wcielać się w drugoplanową postać:

Po pierwsze, miał zamiar spokojnie czekać na Doręczyciela, mimo że decyzję o rozpoczęciu zdjęć cały czas odwlekano. Po drugie – mniej ważne, ale jednak – po sukcesie Miodowych lat aktorowi wydawało się, że powinien zagrać pierwszoplanową rolę, a nie jakiś ogon – można przeczytać w książce Ranczo. Kulisy serialu wszech czasów.

Co jakiś czas w mediach pojawiają się informacje o tym, że powstanie kontynuacja Rancza. Pomimo że jeszcze do niedawna była niemal pewna, po śmierci Pawła Królikowskiego, czyli serialowego Kusego, stanęła ona pod znakiem zapytania.

Ranczo nie podobało się politykom Prawa i Sprawiedliwości

Na temat Rancza wypowiedział się Jerzy Niemczuk, współscenarzysta. Ujawnił, że chociaż scenarzyści nie pisali serialu politycznego, spotkali się z pretensjami ze strony polityków Prawa i Sprawiedliwości. Nie pasowała im postać wójta:

 Zdarzały się takie sytuacje. Przez jakiś czas spotykaliśmy się pretensjami ze strony PiS-u. Chodziło przede wszystkim o postać wójta. Wiele osób uznało, że to typowo „pisowski” polityk i że się z niego wyśmiewamy.

Chociaż niektórym politykom serial nie przypadł do gustu, są też tacy, którzy z niecierpliwością czekali na nowe odcinki:

Nie pisaliśmy serialu politycznego, ale że wszystko jest na swój sposób polityczne, więc tak był odbierany. Staraliśmy się unikać prostych połączeń i przełożeń. Wiem, że fanem serialu jest Jarosław Kalinowski, a minister Anna Streżyńska też przyznawała się do tego w wywiadach.

Fanem produkcji był też Mieczysław Rakowski, który za czasów prezydentury Wojciecha Jaruzelskiego, pełnił funkcję premiera:

Kiedyś z kolei znajomi opowiedzieli mi anegdotę, której bohaterem był Mieczysław Rakowski. Był u nich wtedy z wizytą, a przed kolacją spojrzał na zegarek i oświadczył, że musi natychmiast wracać do domu. Próbowali go namówić, żeby został. A on na to: „generalnie to ja seriali nie oglądam, ale ten naprawdę muszę”. Kiedy dowiedzieli się, że chodzi o „Ranczo”, powiedzieli, że też są fanami i mogą obejrzeć razem. I tak się stało.

Oglądaliście serial Ranczo?


Paweł Królikowski z Iloną Ostrowską na planie serialu Ranczo

Paweł Królikowski z Iloną Ostrowską na planie serialu Ranczo

Artur Barciś i jego rola w

Artur Barciś i jego rola w "Ranczo"

Święta na planie serialu

Święta na planie serialu "Ranczo": Paweł Królikowski, Dorota Chotecka, Ilona Ostrowska, Agnieszka Pawełkiewicz, Mateusz Rusin, Wojciech Adamczyk, Katarzyna Żak, Anna Iberszer, Marta Lipińska, SK:, , fot. Gałązka/AKPA

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×