Szukaj

Oto zarobki Rafała Trzaskowskiego. Tyle dostanie jako nowy prezydent Warszawy

Kim jest Rafał Trzaskowski?

Rafał Trzaskowski od dawna zajmuje się polityką – eurodeputowany, politolog, były minister administracji i cyfryzacji, sekretarz stanu Ministerstwa Spraw Zagranicznych w rządzie Ewy Kopacz. Ukończył studia w Instytucie Stosunków Międzynarodowych na Uniwersytecie Warszawskim, a także w Kolegium Europejskim w Natolinie. Pracował jako tłumacz symultaniczny oraz nauczyciel języka angielskiego.

Rafał Trzaskowski wykładał również w Krajowej Szkole Administracji Publicznej oraz w Collegium Civitas. Doktoryzował się w 2004 roku, pracuje na uczelni. W przeszłości uczył się także w USA oraz Australii, zna kilka języków obcych!

Prywatnie nowy prezydent Warszawy, od 2002 roku jest mężem Małgorzaty Trzaskowskiej, pracownicy magistratu Warszawy, z którą ma dwoje dzieci. Przyrodnim bratem Rafała Trzaskowskiego jest polski artysta, Piotr Ferster. Warto wspomnieć, że Rafał Trzaskowski jest synem nieżyjącego już pianisty, kompozytora i krytyka muzycznego Andrzeja Trzaskowskiego.

To on, po niezłomnej Hannie Gronkiewicz-Waltz, obejmie urząd prezydenta Warszawy. Przypomnijmy, że Rafał Trzaskowski pokonał w niedzielę Patryka Jakiego w I turze wyborów większością – 54,1% – głosów Warszawiaków.

Ile zarabia Rafał Trzaskowski jako prezydent Warszawy?

Rafał Trzaskowski otrzyma pensję porównywalną do tej, jaką otrzymywała Hanna Gronkiewicz-Waltz. Gazeta Wyborcza podała, że prezydent stolicy otrzyma około 12 tys. 436 zł.

Czy to dużo jak na prezydenta Warszawy?

Rafał Trzaskowski pokazał syna! Nowy prezydent Warszawy świętował zwycięstwo w towarzystwie małego Stasia!

Michał Żebrowski osobiście zaangażował się w kampanię wyborczą. Wspiera przystojnego przyjaciela ze szkolnej ławki [WIDEO]

Ile zarabiają kandydaci na prezydenta Warszawy? Te kwoty mogą Was powalić na kolana!


Kto powinien Twoim zdaniem zostać prezydentem Warszawy?

×