Szukaj

Rafał Trzaskowski opisał swoją walkę z COVID-19: „Tąpnięcie i 60% płuc zajętych”. Wciąż odczuwa poważne skutki choroby

Rafał Trzaskowski

Rafał Trzaskowski

Rafał Trzaskowski pokonał koronawirusa. W nowym wywiadzie opisał swoją walkę z covid-19. Jak aktualnie się czuje? Kiedy planuje wrócić do pracy?

Rafał Trzaskowski w marcu zachorował na koronawirusa. Początkowo leczył się w domu, gdy to nie przyniosło określonych rezultatów, trafił do szpitala, gdzie przebywał pod opieką lekarzy i pielęgniarek. Wydał w tej sprawie oficjalny komunikat na Twitterze:

Jestem w szpitalu. Pod dobrą opieką lekarzy i pielęgniarek. Trzymajcie kciuki i za kilka dni mam nadzieję wracam do pracy. Uważajcie na siebie.

Rafał Trzaskowski o walce z koronawirusem. Jak przebiegała?

Trzaskowski pokonał koronawirusa. Niedawno udzielił wywiadu TVN24. Powiedział, że powoli dochodzi do siebie. Nawiązał do przebytej choroby, której skutki wciąż odczuwa. Ujawnił, że covid-19 ujawniał się stadiami. Najpierw wydawało mu się, że ma grypę, w pewnym momencie poczuł się strasznie:

 Teraz jest lepiej, chociaż rzeczywiście to jest bardzo podstępna choroba. Ona się objawia stadiami. Najpierw czułem się tak, jakby była wielka grypa, potem nagle wydawało się, że wszystko zmierza ku dobremu, a potem znowu tąpnięcie i okazuje się, że 60 procent płuc jest zajętych. Mam nadzieję, że w przyszłym tygodniu będę mógł już normalnie pracować.

Rafał Trzaskowski ocenił też pracę służby zdrowia. Jest pod wrażeniem zaangażowania działań pielęgniarek, lekarzy, a także całego personelu, który robił, co mógł, by pomóc pacjentom:

Byłem pod olbrzymim wrażeniem pracy lekarzy, pielęgniarek, całego personelu, który po prostu stawał na uszach, żeby sobie radzić z tą niesłychanie trudną sytuacją, kiedy niemalże z godziny na godzinę brakuje łóżek, kiedy są problemy z tlenem – dodał prezydent Warszawy.

Polityk na temat koronawirusa wypowiedział się także w nowym poście na Facebooku. Zwrócił w nim uwagę na szczepienia. Napisał, że Miasto Stołeczne Warszawa jest gotowe na to, by podawać wakcynę na masową skalę. Mogłoby się to odbywać w 13 miejscach w stolicy. Poczyniono już pewne kroki, by wszystko było gotowe na 19 kwietnia:

Zaczęliśmy rekrutować personel, kupować sprzęt (np. lodówki do szczepionek), wyposażenie, boksy, komputery. Z dnia na dzień uruchomiliśmy potężny sztab ludzi, pracujących 24/7, żeby wszystko było gotowe na 19 kwietnia. Policzyliśmy, że będziemy gotowi szczepić nawet 80 tysięcy warszawianek i warszawiaków tygodniowo. Tak, żeby jak najszybciej wyszczepić wszystkich chętnych mieszkańców. Ucieszyliśmy się, że kolejny raz my, samorządy, możemy pomóc w walce z pandemią.
Nie wszystkie punkty jednak ruszą. Rafał Trzaskowski nie potrafił ukryć swojego rozczarowania:
Dziś ze slajdów na konferencji prasowej (bo jakże inaczej!) dowiedzieliśmy się, że nie 19 kwietnia, a 20. I że ruszy nie 13 punktów szczepień, ale tylko jeden (jeden!) – w dodatku pilotażowy. Pozostałe proponowane przez nas lokalizacje będą „badane” przez NFZ. I że „może” dołączą. W maju? Później? O ile będą szczepionki? Po prostu brak mi słów. To rząd narzucił samorządom wyśrubowane terminy dla stworzenia punktów masowych szczepień. My stanęliśmy na wysokości zadania – zgłosiliśmy gotowość, aby otworzyć nie po 2, ale o wiele więcej takich miejsc, bo przecież wciąż jest mnóstwo roczników i grup w kolejce do szczepień! A teraz cała nasza praca, gotowość personelu, a wraz z nimi nadzieje na skuteczną walkę z wirusem i zaszczepienie Polaków mają zostać wyrzucone do kosza?
Polityk pod koniec wpisu podkreślił, że przebyta przez niego choroba skłania do refleksji. Ma dość jałowego sporu i uważa, że warto byłoby się zastanowić, jak ratować życie ludzi:
Choroba, szpital skłaniają do myślenia. Człowiek ma dość jałowego sporu, złośliwości, docinków bez klasy. Warto byłoby się zastanowić jak ratować ludzkie życie, jak robić to w sposób mądry i zaplanowany, a nie ścigać się na złośliwości. Poprosiłem ministra zdrowia o spotkanie. Mam nadzieję, że wątpliwości uda się rozwiać i że będziemy mogli przyspieszyć ze szczepieniem Polek i Polaków. Współpracując. Choćby w tej jednej kwestii.
Rafał Trzaskowski o szczepieniach

Rafał Trzaskowski o szczepieniach

Internauci nie przeszli obok tego wpisu obojętnie. W komentarzach zgadzają się z prezydentem i przyznają, że punkty społecznych szczepień powinny zostać otwarte jak najszybciej.


Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski

Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski

Rafał Trzaskowski, Małgorzata Trzaskowska - wybory prezydenckie 2020

Rafał Trzaskowski, Małgorzata Trzaskowska - wybory prezydenckie 2020scena z: Rafał Trzaskowski, Małgorzata Trzaskowska, SK:, , fot. Baranowski/AKPA

Rafał Trzaskowski na scenie

Rafał Trzaskowski na scenie

Dodaj komentarz

 • Pan pisze:

  W najwcześniejszej fazie choroby jak podejrzewamy ze coś jest nie tak robimy test wymaz z nosa a gdy ten jest negatywny to z robimy 2 z krwi. Po potwierdzonym wyniku na obecność Covid-19 lub wcześniej gdy czujemy ze coś nas rozbiera bierzemy isoprinosine lub jej odpowiednik. Dobrze jeśli mamy Viregyt K 100 to wtedy bierzemy tabletkę. Tu trzeba działać zanim wirus zaatakuje płuca bo wtedy będzie nieciekawie choć jest nawet i tu lek o którym w Polsce nikt nie wie i nikt nie raczy się postarać by go sprowadzić. Mowa o Allocetra i Exo-CD24. Te 2 leki z Izraela działają też w cięższych przypadkach gdy wirus zaatakuje już płuca.

 • Gość pisze:

  Przykro czytać taki komentarz obrzydliwe ,Swiadczy o osobistej kulturze

 • Hania pisze:

  On mnie nie interesuje.Detki ludzi umiera, więc co nie mają opieki jak Trzaskowski. Wszyscy leczyli tylko jego. To nie rząd ma robić tylko on w samorządzie a że nie wie jak znowu zawalił rząd wg niegom

 • LUSIA pisze:

  Życzę zdrowia Panu Prezydentowi i jego żonie!!!

 • Gość pisze:

  Życzę zdrowia Panu Prezydentowi i jego żonie! Z wyrazami szacunku.

 • Gość pisze:

  10 .04 rocznica smoleńska ,szczera modlitwa potrafi zdziałać cuda

 • Gość pisze:

  No !!!!!

 • Gość pisze:

  Jakoś mi pana nie żal . Prezydent leniwiec co to wszystkimi sie wysługuje bo samemu sie nie chce .

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×