Szukaj

Niefortunna literówka w liście Rafała Trzaskowskiego do Igi Świątek. Zaliczył wpadkę najgorszą z możliwych

Iga Świątek i Rafał Trzaskowski

Iga Świątek i Rafał Trzaskowski

Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy, dołączył do osób, które pogratulowały Idze Świątek jej historycznego sukcesu i wygranej w turnieju Roland Garros. Jaki błąd wkradł się do listu? Co na to internauci?

 

Iga Świątek mogła się spodziewać, że po powrocie do kraju będzie przyjmować gratulacje od wielu osób, w tym tych znanych i wpływowych. Do tego grona dołączył prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Niestety, tym razem nie obyło się bez niezręczności. W liście gratulacyjnym pojawił się błąd. Jaki?

Rafał Trzaskowski zrugany przez internautów za błąd w liście gratulacyjnym dla Igi Świątek

Przypomnijmy, że Iga Świątek jest autorką historycznego dla polskiego tenisa zwycięstwa w turnieju Wielkiego Szlema. Zdarzyło się to po raz pierwszy w dziejach gry indywidualnej. Mówi o niej nie tylko cała Polska, ale i cały świat. W sobotnie popołudnie pokonała swoją rywalkę, Sofię Kenin, w dwóch setach.

Szczerze, nie dotarło to do mnie. Będę potrzebowała jeszcze kilku dni, by spojrzeć na te dwa tygodnie z innej perspektywy. Jestem nadal trochę zszokowana. Mam dużo obowiązków z mediami, nie miałam czasu zastanowić się nad tym co się wydarzyło — powiedziała tenisistka tuz po wygranej.

Gratulacje zaczęła odbierać jeszcze we Francji, drogą wirtualną. Olga Tokarczuk, Robert Lewandowski, Magda Gessler. Mateusz Morawiecki, Andrzej Duda i wielu innych słało słowa podziwu dla 19-latki. Kiedy wróciła do kraju, doszły też te osobiste życzenia.

W środę prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski pochwalił się w mediach społecznościowych zdjęciem z Igą Świątek.

Dziś spotkałem się z Igą Świątek, naszą mistrzynią Roland Garros i z całym jej teamem. Każdy chyba marzy dziś o takim spotkaniu. Tak jak dziś każdy nagle stał się ekspertem od tenisa – stwierdził polityk. Dziękuję za determinację, klasę i dobrą energię w życiu, a na korcie technikę, siłę i opanowanie – iście mistrzowską mieszankę. Dziękuję za emocje podczas #FrenchOpen. Czekamy na więcej! – napisał.

Był także tort z małą rakietą tenisową, a także list gratulacyjny. I tu bystre oko internautów dostrzegło błąd. Nazwisko sportsmenki zostało napisane niepoprawnie – zamiast Świątek pojawiło się Światek. Internauci ostro zganili za to niedopatrzenie Rafała Trzaskowskiego.

  • Bardzo przykre. Iga nie raz zwracała uwagę dziennikarzom, żeby właściwie wymawiali jej nazwisko, a tutaj taki kwiatek w liście gratulacyjnym prezydenta stolicy.
  • Ona ma na nazwisko Świątek!
  • Niby taki „ę” „ą” a błąd w liście gratulacyjnym. Ehhhh, amatorszczyzna…
  • Abstrahując od polityki to jest mega słabe. Serio nikt tego nie sprawdził? To nie jest jakaś tam literówka w tekście – piszą rozgoryczeni.

Cóż, trzeba przyznać, że miało być pięknie, a wyszło dosyć niezręcznie.


Iga Świątek i Rafał Trzaskowski

Iga Świątek i Rafał Trzaskowski

List Gratulacyjny od Rafała Trzaskowskiego dla Igi Świątek

List Gratulacyjny od Rafała Trzaskowskiego dla Igi Świątek

List Gratulacyjny od Rafała Trzaskowskiego dla Igi Świątek

List Gratulacyjny od Rafała Trzaskowskiego dla Igi Świątek

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×