Szukaj

TVP zapytało Trzaskowskiego, dlaczego nie posłał syna do komunii. Odpowiedziała jego żona. Nie przebierała w słowach

Rafał Trzaskowski

Rafał Trzaskowski

Dzieci Rafała Trzaskowskiego nie chodzą na lekcje religii. Żona prezydenta Warszawy, Małgorzata, o powodach decyzji opowiedziała w Vogue. Te słowa raczej nie spodobają się wyborcom Prawa i Sprawiedliwości.

Rafał Trzaskowski w ostatnich wyborach samorządowych ubiegał się o fotel Prezydenta Miasta Warszawa. Walkę wygrał, pokonując m.in. Patryka Jakiego z PiS-u. Po niecałych dwóch latach na tym stanowisku postanowił spróbować swoich sił w polityce ogólnopolskiej. Popierany przez Koalicję Obywatelską walczy o stanowisko Prezydenta RP.

Trzaskowski do gry dołączył w momencie, gdy ze swojej kandydatury zrezygnowała Małgorzata Kidawa-Błońska. Chociaż kandyduje od niedawna, jego obecność już namieszała w sondażach. Marszałek Sejmu Elżbieta Witek ogłosiła, że 28 czerwca odbędą się wybory. Kampanie oficjalnie ruszyły.

Małgorzata Trzaskowska nie posyła dzieci na religię. Dlaczego?

Rafał Trzaskowski może liczyć na wsparcie swojej żony, Małgorzaty. Udziela wywiadów, w których odpowiada na nurtujące pytania dziennikarzy. Niedawno TVP Info zastanawiało się, dlaczego dzieci Trzaskowskich nie chodzą na lekcje religii, a syn nie został posłany do Pierwszej Komunii.

Małgorzata w rozmowie z Vouge zdradziła, że w jej ocenie kościół w kilku momentach nie zachował się odpowiednio. Trzaskowska nie przebierała w słowach:

Kościół nie zdał egzaminu, gdy PiS atakował sądy czy prawa kobiet, gdy protestowali niepełnosprawni czy mamy dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Dlatego nie wysłałam Stasia na komunię i nasze dzieci nie chodzą już na religię. Widzę też, że wielu znajomych wokół nas zerwało relacje z Kościołem. A ci, którzy je utrzymują, robią to często tylko z powodu presji starszego pokolenia.

Trzaskowska uważa, że w szkołach powinno wprowadzić się wychowanie obywatelskie. Pomogłoby zachęcić uczniów, by rozwijali umiejętność samodzielnego myślenia:

Tolerancja i akceptacja faktu, że ludzie są różnorodni, to jest coś, co powinno się wynosić i z domu, i ze szkoły. Mam nadzieję, że działania skierowane przeciwko różnym mniejszościom odbiją się władzy czkawką.

Rafał i Małgorzata wychowują dwójkę dzieci. Ich córka Ola ma 15 lat, syn Stanisław 11 lat.


Małgorzata Trzaskowska i Rafał Trzaskowski

Małgorzata Trzaskowska i Rafał Trzaskowski

Małgorzata Trzaskowska i Rafał Trzaskowski

Małgorzata Trzaskowska i Rafał Trzaskowski

Rafał Trzaskowski

Rafał Trzaskowski

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×