TVN w żałobie. Nie żyje dziennikarz stacji. W „DDTVN” opowiadał o swojej ciężkiej walce z rakiem

Rafał Poniatowski

Rafał Poniatowski

Rafał Poniatowski nie żyje. Zmarł dziennikarz związany z TVN24. Od kilku lat walczył z nowotworem. Miał 48 lat.

Rafał Poniatowski studiował na Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi. Zamiast z muzyką związał się jednak z dziennikarstwem. Pierwsze kroki w karierze stawiał w RMF FM, gdzie pracował od 1995 do 1999 roku. Później przeniósł się do Telewizji Puls. Potem został zatrudniony w TVN24. Spędził tam niemal 20 lat.

Rafał Poniatowski nie żyje. Zmarł znany dziennikarz

W sobotnie popołudnie do mediów dotarły smutne wieści. Rafał Poniatowski nie żyje, o czym poinformowała stacja TVN. Na Twitterze pojawił się oficjalny komunikat, w którym pożegnano dziennikarza:

Zmarł Rafał Poniatowski. Dziennikarz, który w Państwa domach gościł niemal codziennie, reporter, bez którego ostatnich 20 lat w polskiej telewizji nie sposób sobie wyobrazić, opisywał naszą rzeczywistość w materiałach „Faktów” TVN i TVN24. Jego pasją była muzyka.

Internauci w komentarzach składają kondolencje, dzielą się swoimi wspomnieniami:

 • Rafał był wspaniałym, pogodnym człowiekim, świetnym dziennikarzem, zawsze służył pomocą i dobrym słowem…miałem zaszczyt Go poznać…Wielki smutek i żal …. Żegnaj Rafale…
 • Wyrazy współczucia dla rodziny Pana Rafała jak i stacji @tvn24. Był swietnym reporterem, totalnym zawodowcem… R.I.P
 • Szczerze współczuję. Bardzo fajny dziennikarz, lubiłam jego relacje. Niewielu juz zostało tak dobrych reporterów. Kondolencje dla rodziny i współpracowników.

Dziennikarze wspominają Rafała Poniatowskiego

Poniatowskiego wspomnieli też dziennikarze związani ze stacją TVN24. Agata Adamek przywołała jego profesjonalizm:

Pamiętam go jako bardzo pogodnego człowieka, niezwykle profesjonalnego dziennikarza z instynktem, z żyłką reporterską, której się nie da nauczyć. To jest coś, co się ma albo się tego nie ma. To był perfekcjonista, robił wrażenie w pracy – mówiła na łamach TVN24.

Brygida Grysiak wspomniała wiadomość sprzed kilku dni:

Kiedy wiadomo było, że jest bardzo, bardzo źle i że to się tym razem nie uda, Rafał napisał, że „jego samopoczucie jest lepsze niż doktorów”. „Poniat” to człowiek prawdziwy do kości. Taki, który nikogo nie udaje. Jest jaki jest: mądry, spokojny, dobry.

Z kolei Małgorzata Telimeńska zapamięta go jako dobrego kumpla:

Wszystkich traktował z wielką życzliwością. Nie pamiętam, żeby zdenerwował się na coś. Nie pamiętam, żeby o kimś mówił źle. Był nieprawdopodobnie skromnym człowiekiem.

Michał Samul, redaktor naczelny TVN24 i Faktów podkreślił, że dziennikarz był profesjonalistą. Pokazał to m.in. w dniu katastrofy smoleńskiej, gdy bardzo rzetelnie i starannie opowiedział o tragedii:

Przez te 20 lat w TVN24 był fundamentem, opoką dla naszej stacji i zespołu reporterskiego. Tych doświadczeń było bardzo dużo, ale wspominając Rafała, nie sposób nie wspomnieć Smoleńska i tego sobotniego poranka 10 kwietnia, kiedy to od niego wszyscy dowiedzieliśmy się, co się stało. To w jaki sposób – z jaką rzetelnością, starannością i odpowiedzialnością opowiadał o tej tragedii – było klasą samą w sobie.

Na co chorował Rafał Poniatowski?

Dziennikarz związany z TVN24 od wielu lat toczył walkę z nowotworem – zdiagnozowano u niego czerniaka. Lekarze dawali mu kilka tygodni życia. Przyjaciel polecił mu terapię metodą Simontona. To rodzaj psychoterapii skierowanej do osób chorych na nowotwory oraz ich bliskich:

Badania wykazały, że rak się rozsiał i przerzuty pojawiły się na wielu organach. Lekarze dawali mu kilka tygodni życia. Kiedy i jego opuściła nadzieja, przyjaciele polecili mu terapię metodą Simontona […]. Zdecydował się z niej skorzystać. Po jakimś czasie dziennikarz doszedł do wniosku, że terapia w połączeniu z leczeniem onkologicznym przynosi rezultaty, bo guzki zaczęły znikać – relacjonowało w 2018 roku Dzień Dobry TVN.

Rafał Poniatowski o swojej chorobie opowiedział w Dzień Dobry TVN. Wypowiedział słowa, które dały nadzieję wielu chorym. Powiedział, że chociaż pierwsze rokowania były złe, nowotwór udało się na pewien czas zatrzymać:

Lekarze onkolodzy twierdzą, że jestem przykładem na to, że medycyna nie zna odpowiedzi na wiele pytań. Po ostatniej kontroli, bo jestem kontrolowany co 10 tygodni, usłyszałem, że mój stan zdrowia jest nadzwyczajny.

W maju 2019 roku na ten temat wypowiedział się w programie Wstajesz i weekend. Zaznaczył, że odpowiednio prowadzona terapia sprawia, że pacjent zaczyna wierzyć w skuteczność leczenia. Chory powinien zmienić myślenie z negatywnego na zdrowe.

Rafał Poniatowski odszedł w sobotę, 15 maja. Miał 48 lat.


Rafał Poniatowski nie żyje

Rafał Poniatowski nie żyje

Rafał Poniatowski nie żyje

Rafał Poniatowski nie żyje

Rafał Poniatowski nie żyje

Rafał Poniatowski nie żyje

Komentarze

 • Gość pisze:

  Dziwne, że tak NAGLE zmarł. Ostatnio bardzo często słyszę i czytam o nagłych śmierciach… Wnioski wyciągnijcie sami.

  • Gość pisze:

   Co w tym dziwnego? Najczęściej przypomina się o ludziach jak już jest blisko końca. Życie.. .

 • Gruby z Kaliny z Lublina pisze:

  Pierwszy z naszej klasy ze szkoły podstawowej. Zaczęło się. Współczuję rodzinie. Do zobaczenia przyjacielu z dzieciństwa.

 • Gość pisze:

  Wielka, wielka strata .Młody, zdolny, sympatyczny. To takie przykre gdy odchodzą wartościowi i potrzebni ludzie! Współczuję przede wszystkim rodzinie ,przyjaciołom i współpracownikom.

 • Gośćw.denderz pisze:

  Serdeczne wyrazy współczucia,taki wspaniały młody czlowiek

 • Gość pisze:

  Niech odpoczywa w spokoju

 • Anna pisze:

  To strasznie smutne. Młody człowiek…Współczuję Rodzinie!

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×