Szukaj

Rafał Mroczek wspomina Witolda Pyrkosza

Rafał Mroczek podzielił się swoimi wspomnieniami związanymi z Witoldem Pyrkoszem. Czego nauczył się od bardziej doświadczonego aktora? Co zapamięta z ich wspólnej pracy na planie M jak miłość?

Witold Pyrkosz nie żyje już trzy lata. Chociaż zyskał popularność dzięki roli Janosika, do końca życia był aktywny zawodowo. Grał w serialu M jak miłośćgdzie wcielał się w postać Lucjana Mostowiaka, seniora rodu. Aktor na planie spotykał się z młodszymi kolegami z branży. W tym z braćmi Mroczek, którzy dopiero zaczynali swoją karierę.

W zeszłym roku Marcin podzielił się jednym z sekretów związanych z Pyrkoszem. Powiedział, że miał sprytny sposób, który chronił go, gdy zapomniał tekstu:

Zawsze gdzieś miał małe karteczki albo pisał kredą po krzesłach. Zdarzyło się, że ktoś później usiadł na krzesło wymazane kredą i był cały brudny.

Rafał Mroczek o współpracy z Witoldem Pyrkoszem. Co zdradził?

Rafał Mroczek w rozmowie z Faktem wspominał Witolda Pyrkosza. Powiedział, że pracę z nim zapamięta do końca życia. Szczególnie że oczarował go pewnymi cechami charakteru:

Witolda Pyrkosza zapamiętam do końca życia. Był wyjątkowy. Skracał dystans, miał luz, poczucie humoru i chęć rozmowy z drugim człowiekiem — komentował Mroczek.

Chociaż Pyrkosz miał na koncie niemałe doświadczenie aktorskie, nie dał odczuć pracującym z nim aktorom, że są gorsi. Mroczek dodaje, e dzięki niemu czuł się swobodnie na planie:

Na planie zawsze przyjmował mnie z otwartymi ramionami jak równego sobie człowieka. Nie stwarzał żadnego dystansu, nie wywyższał się. Dzięki niemu czułem się swobodnie.

Na temat współpracy z serialowym Lucjanem Mostowiakiem niedawno wypowiedziała się Kasia Cichopek. W rozmowie z Jastrząb Post zdradziła, że na planie M jak miłość, aktorzy i produkcja oddają swego rodzaju hołd. Jest jedno miejsce, które wszystkim kojarzy się tylko z nim – krzesło w serialowym domu Mostowiaków:

Jest nam tęskno i jest nam smutno. Natomiast gdzieś z tyłu głowy byliśmy przygotowani na taką ewentualność. Tęsknimy, pamiętamy, a na jego krześle nadal nikt nie siada. Wspominamy, myślimy, zdjęcia są wszędzie.

Pyrkosz zmarł 22 kwietnia 2017 roku.


Witold Pyrkosz 2017 rok

Witold Pyrkosz 2017 rok

Witold Pyrkosz 2000 rok

Witold Pyrkosz 2000 rok

M jak miłość, Lucjan Mostowiak (śp. Witold Pyrkosz), Barbara (Teresa Lipowska)

M jak miłość, Lucjan Mostowiak (śp. Witold Pyrkosz), Barbara (Teresa Lipowska)

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×