Rafał Królikowski o relacji z Małgorzatą Ostrowską-Królikowską po śmierci Pawła. Nie jest łatwo: „Potrzeba czasu, żeby ta rana się zagoiła”

Paweł, Rafał i Małgorzata Królikowscy

Paweł, Rafał i Małgorzata Królikowscy

Rafał Królikowski zabrał głos ws. stosunków panujących w rodzinie. Krewni dalej mierzą się z traumą po śmierci Pawła. Jak wyglądają ich obecne relacje?

Paweł Królikowski, który przeszedł do historii jako serialowy Kusy, w ubiegłym roku zmarł z powodu choroby neurologicznej. Śmierć uwielbianego aktora wywołała poruszenie. W mediach społecznościowych zaroiło się od wspomnień zmarłego. Publicznie żegnali go m.in.: Krzysztof IbiszKatarzyna CichopekAnna MuchaBarbara Kurdej-Szatan Katarzyna Cichopek. Paweł zostawił żonę Małgorzatę Ostrowską-Królikowską i pięcioro dzieci, w tym znanego aktora Antoniego Królikowskiego – męża Joanny Opozdy.

Jak relacje w rodzinie wyglądają na ponad rok po śmierci Pawła? Opowiedział o tym Rafał Królikowski, czyli młodszy o 5 lat brat zmarłego. Aktor udzielił wywiadu pismu Dobry tydzień.

Rafał Królikowski o relacjach w rodzinie. Jak one wyglądają?

Rafał Królikowski powiedział, że jego brat z pewnością chciałby, aby miał on dobre relacje z jego rodziną. Dlatego też Rafał utrzymuje kontakt z Małgorzatą. Nie jest to jednak łatwe.

Potrzeba czasu, żeby ta rana się zagoiła. Wszystkie trudne wydarzenia go wymagają. Oraz rozmów, spotkań i dystansu – to jedyne lekarstwo, które świat i życie może nam zaoferować – wyznał.

Dużą rolę w łączeniu pogrążonej w żałobie rodziny ma jego siostra, Anita Królikowska, która bardzo dba o samopoczucie członków klanu.

To ona jest tą osobą, która wspiera nas wszystkich – wyjaśnił.

Rafał utrzymuje też bliskie relacje z dziećmi Pawła i Małgorzaty. Zdaje sobie sprawę z tego, że są one dorosłe, więc nie integruje w ich życie prywatne.

 Staram się z nimi rozmawiać, wspierać, jeżeli tego tylko chcą, ale trzeba pamiętać, że to dorośli ludzie, więc nie chcę ingerować w ich życie. Zawsze, kiedy się widzimy, mówię im, żeby pamiętali, że jestem, chętnie pomogę – wytłumaczył.

Królikowscy ostatnio spotkali się wspólnie przy okazji premiery sztuki Niepamięć. Kolejnego dnia uczestniczyli we wspólnym obiedzie i spacerze. Taka rodzina to prawdziwy skarb.

Paweł Królikowski i Rafał Królikowski

Paweł Królikowski i Rafał Królikowski

Kim jest Rafał Królikowski? W jakich filmach zagrał?

Rafał Królikowski to osoba, której specjalnie nie trzeba przedstawiać. Warto jednak przypomnieć jego dorobek artystyczny. Możecie go znać z występów aktorskich w produkcjach, takich jak: Pół serio, Lejdis, Nigdy w życiu!, Kochaj i tańcz, Ciało, Wiedźmin, M jak miłość, Zemsta, Usta Usta, Ryś, Superpodukcja, Kurier, M jak morderstwo, Druga szansa, Planeta singli. Osiem historii.

Rafał w 1995 roku ożenił się z Dorotą Mirską. Para doczekała się dwojga dzieci: Piotra Michała. Aktor pochodzi ze Zduńskiej Woli. Początki w Warszawie wcale nie były łatwe. Jak kiedyś wyznał:

Do szkoły teatralnej nie dostałem się od razu, zdawałem najpierw do łódzkiej, potem krakowskiej i dopiero takim ostatnim rzutem na taśmę, dostałem się do warszawskiej. Warszawy się trochę obawiałem, myślałem: za wysokie progi… Nawet po skończeniu szkoły, gdy spotykałem znane osobistości, czułem tremę. Z czasem ochłonąłem. Teraz kiedy jestem poza metropoliami i ktoś mnie prosi o spotkania, także z młodzieżą, nie odmawiam. Staram się im pokazać, że nie jestem jakimś tam gwiazdorem z ekranu, niedostępną dziwną istotą, tylko normalnym facetem, wywodzącym się z takiego środowiska jak oni. I staram się im uświadamiać, że każdy może zaistnieć w świecie. Chociaż teraz młodzież ma łatwiejszy, niż ja kiedyś miałem, dostęp do wszystkiego.

Znacie filmy z udziałem Rafała? Które z jego ról zaliczacie do najlepszych? Podzielcie się z nami swoimi faworytami.


Paweł Królikowski

Paweł Królikowski

Rafał Królikowski - premiera spektaklu „Niepamięć”

Rafał Królikowski - premiera spektaklu „Niepamięć”

Małgorzata Ostrowska-Królikowska na planie Stulecie Winnych

Małgorzata Ostrowska-Królikowska na planie Stulecie Winnych

Komentarze

 • XXX pisze:

  Powiedz facet wreszcie cała prawdę . Kłamstwa i niedopowiedzenia na pewno cię z depresji nie wyciągną a tak to łazisz po portalach i jeczysz i narzekasz jak taka …

 • GośćAdam pisze:

  Dupa tam! Po co to wszystko wywlekać? Co my niby mamy zrobić z tymi płotami Panie Rafale? Żyj sobie Pan po swojemu z Królikami czy bez nich i daj Pana innym żyć wedle ich woli !!!

 • Bogna pisze:

  Kłamie i bzdury gada. Bratowa zła na niego bo spóźnił się na obiad. Kto w to uwierzy a po drugie w każdej plotce jest coś z prawdy a dużo tutaj piszą o nim i braciszku . Trzeba być facetem z jajami i mówić prawdę a ten to jakiś laluś celebryta

  • Kara pisze:

   Masz racje. Coś tu nie gra ale żeby jeszcze się lansować na takim temacie na własnej rodzinie to już jest szczyt . Źle mu z oczu patrzy Zarozumiały jakiś

 • Gość pisze:

  „W jak Morderstwo…” nawet poczciwie artykułu napisać nie potraficie… Nie integruje w ich zycie… Tez słowo integruje pasuje tutaj jak oko do dupy…

  • Ksenia pisze:

   Tez mi to śmierdzi ściemą. Jaka rana? Co on gada? Rana po zdradach a kobieta 5 dzieci odchowała, opiekowała się chorym a ten lovelas jest jakimś bohaterem teraz. Powiedz prawdę lepiej a nie ściemniaj

 • Adam pisze:

  Nie byłoby głupich komentarzy jakby mowil o pracy czy o sztuce ale wywleka sprawy rodzinne to ma

 • Gość pisze:

  Ludzie co z was wychodzi debilizm swojego nie widzicie a cudze rozliczacie

 • Sandomierzanin pisze:

  Cichopek pożegnała go aż dwa razy..patrzcie państwo…zawsze miała larwa parcie na szkło.

  • Gośćberwoj pisze:

   Jaka larwa,to piękna i wykształcona kobieta. Za to o tobie jakoś nie słychać ani nie widać.

 • Lesnik pisze:

  Stosunki między królikami Rafałem i Pawłem za życia tego drugiego nie były takie idealne..trochę się pamięta i wie na ten temat….niech młodszy królik nie tworzy legendy..

  • Bea pisze:

   Tak samo jak z Durczoka teraz a był męskim szowinista z ego większym niż M Everest a teraz robią z niego bohatera

 • Gośćpad pisze:

  Gył wspaniałym aktorem

 • Kaśka pisze:

  Czas leczy rany ale zdrady nie zapomina się nigdy. Niech pan opowie swojej żonie o swoich zdradach z ……. I zobaczy jak długo to się będzie goić i czy zapomni o tych zdradach

  • Wiktoria pisze:

   Co za bezczelny facet. Lansuje się na krzywdzie pani Małgosi. Zdrady chyba nigdy się nie zapomni a krzywda chyba zostanie do konca życia. Pani Małgosia jest wspaniała kobieta a pomoc i oparcie należy szukać w dzieciach i wnukach jak podrosną a nie kto ma parcie na szkło. Takie sprawy rozwiązuje się w domu a nie w gazetach. Ten jego arogancki i wywyzszajacy się wzrok

 • Czlowiek pisze:

  Ludzie czy Wy macie swoje życie czy żyjecie innych życiem? Sami nigdy żadnego błędu nie popelniliscie i nie pijecie alkoholu? Sami abstynencji w Polsce…

 • Gość pisze:

  Ludzie co z wami?! Jak można tak wsadzać buciory i to w gównie w czyjeś życie. Zazdrośni frustraci. A Bart to na wszystkich psy wiesza. Może prozak by ci pomógł.

 • Bart pisze:

  Zdrada jest w rodzinie i niech Rafciu opowie o swoich zdradach wówczas odpali petardę .

 • GośćEla pisze:

  Kusy był dobrym człowiekiem a ludzie zawsze gadali i będą gadać każdy niech spojrzy na siebie a nie ocenia innych

  • Telewidz pisze:

   Od alkoholu nie stronił , był cholerykiem ..Małgorzata miała z nim trudne życie…

 • Gość pisze:

  Dla mnie pani Małgorzatą Królikowska to antypatycxna osoba.Jest beznadxiejną aktorką i wcale się nie dziwię że relacje z nią są trudne.

  • GośćMaria pisze:

   Pani Malgorzata jest bardzo fajną kobietą dobrą aktorką. Widać, że nie jest taka zła skoro rodzina trzyma się razem.

  • Gość pisze:

   Od alkoholu nie stronił , był cholerykiem, Małgorzata miała z nim trudne życie ..

  • Marta pisze:

   Ale chrzanisz. Trudne są relacje nie z Nią ale rodzinne – po takiej stracie, bo wywołują olbrzymie emocje, ale trzeba mieć choć cień empatii żeby to pojać. Dla mnie Ty jesteś osobą nad wyraz antypatyczną, a Pani Małgosi nie znam, ale życzę całej rodzinie spokoju i dystansu od obcych ,lubiących rozdrapywać cudze rany.

 • Gość Iga pisze:

  5 z Małgorzata i dwoje nieślubnych w vxsie małżeństwa x Malgonis Misl cholerne powodzenie u kobiet i był bardzo kochliwy

 • Gość pisze:

  Ej tam, widziałam Kusego w Sopocie w czułych objęciach z inną panią.

 • Gośćida pisze:

  Rafał jest o wiele lepszym aktorem niż był jego śp brat

 • Kruidvat pisze:

  Antoni jest podobny do wujka

 • GośćEla pisze:

  Moja ulubiona aktorka Małgorzata Królikowska. Świetną aktorką jest.

  • Gość pisze:

   Jest beznadxiejną aktorką jednej roli w Klanie.No teraz tvp powinna dać jej dużo innych beznadziejnych ról skoro wyprawili jej mężowi pogrzeb za pieniądze podatników

 • Gabi pisze:

  Nie można nazwać aktora wybitnym, bo zagrał Kusego.

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×