Rafał Królikowski o relacji z Małgorzatą Ostrowską-Królikowską po śmierci Pawła. Nie jest łatwo: „Potrzeba czasu, żeby ta rana się zagoiła”

Paweł, Rafał i Małgorzata Królikowscy

Paweł, Rafał i Małgorzata Królikowscy

Rafał Królikowski zabrał głos ws. stosunków panujących w rodzinie. Krewni dalej mierzą się z traumą po śmierci Pawła. Jak wyglądają ich obecne relacje?

Paweł Królikowski, który przeszedł do historii jako serialowy Kusy, w ubiegłym roku zmarł z powodu choroby neurologicznej. Śmierć uwielbianego aktora wywołała poruszenie. W mediach społecznościowych zaroiło się od wspomnień zmarłego. Publicznie żegnali go m.in.: Krzysztof IbiszKatarzyna CichopekAnna MuchaBarbara Kurdej-Szatan Katarzyna Cichopek. Paweł zostawił żonę Małgorzatę Ostrowską-Królikowską i pięcioro dzieci, w tym znanego aktora Antoniego Królikowskiego – męża Joanny Opozdy.

Jak relacje w rodzinie wyglądają na ponad rok po śmierci Pawła? Opowiedział o tym Rafał Królikowski, czyli młodszy o 5 lat brat zmarłego. Aktor udzielił wywiadu pismu Dobry tydzień.

Rafał Królikowski o relacjach w rodzinie. Jak one wyglądają?

Rafał Królikowski powiedział, że jego brat z pewnością chciałby, aby miał on dobre relacje z jego rodziną. Dlatego też Rafał utrzymuje kontakt z Małgorzatą. Nie jest to jednak łatwe.

Potrzeba czasu, żeby ta rana się zagoiła. Wszystkie trudne wydarzenia go wymagają. Oraz rozmów, spotkań i dystansu – to jedyne lekarstwo, które świat i życie może nam zaoferować – wyznał.

Dużą rolę w łączeniu pogrążonej w żałobie rodziny ma jego siostra, Anita Królikowska, która bardzo dba o samopoczucie członków klanu.

To ona jest tą osobą, która wspiera nas wszystkich – wyjaśnił.

Rafał utrzymuje też bliskie relacje z dziećmi Pawła i Małgorzaty. Zdaje sobie sprawę z tego, że są one dorosłe, więc nie integruje w ich życie prywatne.

 Staram się z nimi rozmawiać, wspierać, jeżeli tego tylko chcą, ale trzeba pamiętać, że to dorośli ludzie, więc nie chcę ingerować w ich życie. Zawsze, kiedy się widzimy, mówię im, żeby pamiętali, że jestem, chętnie pomogę – wytłumaczył.

Królikowscy ostatnio spotkali się wspólnie przy okazji premiery sztuki Niepamięć. Kolejnego dnia uczestniczyli we wspólnym obiedzie i spacerze. Taka rodzina to prawdziwy skarb.

Paweł Królikowski i Rafał Królikowski

Paweł Królikowski i Rafał Królikowski

Kim jest Rafał Królikowski? W jakich filmach zagrał?

Rafał Królikowski to osoba, której specjalnie nie trzeba przedstawiać. Warto jednak przypomnieć jego dorobek artystyczny. Możecie go znać z występów aktorskich w produkcjach, takich jak: Pół serio, Lejdis, Nigdy w życiu!, Kochaj i tańcz, Ciało, Wiedźmin, M jak miłość, Zemsta, Usta Usta, Ryś, Superpodukcja, Kurier, M jak morderstwo, Druga szansa, Planeta singli. Osiem historii.

Rafał w 1995 roku ożenił się z Dorotą Mirską. Para doczekała się dwojga dzieci: Piotra Michała. Aktor pochodzi ze Zduńskiej Woli. Początki w Warszawie wcale nie były łatwe. Jak kiedyś wyznał:

Do szkoły teatralnej nie dostałem się od razu, zdawałem najpierw do łódzkiej, potem krakowskiej i dopiero takim ostatnim rzutem na taśmę, dostałem się do warszawskiej. Warszawy się trochę obawiałem, myślałem: za wysokie progi… Nawet po skończeniu szkoły, gdy spotykałem znane osobistości, czułem tremę. Z czasem ochłonąłem. Teraz kiedy jestem poza metropoliami i ktoś mnie prosi o spotkania, także z młodzieżą, nie odmawiam. Staram się im pokazać, że nie jestem jakimś tam gwiazdorem z ekranu, niedostępną dziwną istotą, tylko normalnym facetem, wywodzącym się z takiego środowiska jak oni. I staram się im uświadamiać, że każdy może zaistnieć w świecie. Chociaż teraz młodzież ma łatwiejszy, niż ja kiedyś miałem, dostęp do wszystkiego.

Znacie filmy z udziałem Rafała? Które z jego ról zaliczacie do najlepszych? Podzielcie się z nami swoimi faworytami.


Paweł Królikowski

Paweł Królikowski

Rafał Królikowski - premiera spektaklu „Niepamięć”

Rafał Królikowski - premiera spektaklu „Niepamięć”

Małgorzata Ostrowska-Królikowska na planie Stulecie Winnych

Małgorzata Ostrowska-Królikowska na planie Stulecie Winnych

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×