Szukaj

Quebonafide i jego „Romantic Psycho” podbijają światowe listy przebojów. Tak się pisze historię

Quebonafide podbija muzyczny świat. Być może nawet sam nie spodziewał się, że zrobi taką furorę nie tylko w Polsce.
Quebonafide

Quebonafide

Quebonafide, po około dwóch latach milczenia, wrócił do aktywności w social mediach. Wtedy właśnie opublikował pierwsze zdjęcie na Instagramie, zapowiadając nową płytę. Fani przeżyli prawdziwy szok – ich idol wyglądał zupełnie inaczej. Metamorfoza była naprawdę niesamowita -– pozbył się tatuaży, kolorowych włosów i zaczął nosić okulary. Postawił na wizerunek grzecznego chłopca w koszulce polo.

Wielu węszyło spisek i mieli rację. Zmiana była spowodowana największą akcja marketingową ostatnich lat.

Quebonafide podbija muzyczny swiat

Kuba Grabowski właśnie jest w trakcie promocji nowej płyty Romatic Psycho. Rozpoczął ją między innymi od wizyty w nowym programie Kuby Wojewódzkiego. Zdradził tam, że postać, którą wykreował, odbiła się tak wielkim echem w Polsce, że dostał nawet propozycje współpracy reklamowej:

Miałem możliwość skomercjalizowania tej postaci – przyznaje Quebo.

Na pytanie Kuby Wojewódzkiego, czy oferowano mu reklamowanie banku, raper wyjaśnił w programie:

W pewnym momencie sam o to zabiegałem. Pomyślałem, że jeśli spieniężę tę postać, oddam ją na twarz banku, bo taka propozycja też była, ludzie pomyślą, że to było wymyślone dla kasy. A nie chciałem, by ludzie wspominali to w ten sposób. To było coś, co miało mi dostarczyć inspiracji i coś, od czego oczekiwałem raczej hecy, a nie gratyfikacji.

Quebonafide i Kuba Wojewódzki

Quebonafide i Kuba Wojewódzki

Promocja nowego albumu była pretekstem do zmiany wizerunku. Quebo ukrył swoje liczne tatuaże pod makijażem. W momentach, gdy pokazywał się publicznie, nakładał wciąż ten sam zestaw ubrań. Na jego koncie na Instagramie pojawiały się liczne relacje. Wszystko po to, by w mediach uchodzić za skromnego i grzecznego.

Wszystko to okazało się strzałem w dziesiątkę, a utwory Quebo podbijają listy przebojów nie tylko w Polsce. Piosenkami z płyty Romantic Psycho przebił między innymi The Weeknd, Dua Lipę, Lewisa Capaldiego, czy chociażby Doja Cat. 

W zestawieniu jednego z najpopularniejszych serwisów internetowych z warstwami lirycznymi Genius, utwory Quebo znalazły się na dobrych pozycjach.

Na szczycie zestawienia, czyli najchętniej szukana jest warstwa liryczna Toosie Slide od Drake’a. W gronie najpopularniejszych znalazły się również teksty rapera z Ciechanowa. Na 11. miejscu jest Bubbletea. Należy tu dodać, że tekst utworu z Darią Zawiałow jest popularniejszy na świecie niż Blinding Lights od The Weeknd i The Box od Roddy Riccha, czyli najpopularniejszych hitów z listy Billboard Hot 100. We wspomnianym rankingu na miejscu 19. znajduje się Tokyo2020 z Taco Hemingway’em, a na 23. miejscu Szubienicapestycydybroń.

Ranking Genius z Quebonafide w top10

Ranking Genius z Quebonafide w top10

W dalszej części rankingu znalazło się miejsce dla utworu z Matą (30.), z Sokołem (41.), Ajetlqagtomójnowydrag (53.), a Tęskniezatarymkanye z Natalią Szroeder (58.).

Widać tu czarno na białym, że jest światowy sukces.


Robert Lewanowski i Quebonafide

Robert Lewanowski i Quebonafide

Quebonafide

Quebonafide

Anna Lewandowska i Quebonafide

Anna Lewandowska i Quebonafide

Dodaj komentarz

  • Gość pisze:

    Co za tuman napisał, że ten chłopczyk podbija świat? Bo warstwa liryczna (czyli tekst, cymbale) jest wyszukiwana przez Polaków w ogólnoświatowej wyszukiwarce?

Zobacz również

Może Cię zainteresować

Najczęściej czytane dziś

×