Szukaj

W „PnŚ” było niezręcznie. Gość nagle wsparł Strajk Kobiet. Zrobił to w kapitalny sposób [WIDEO]

Pytanie na śniadanie

Pytanie na śniadanie

Dzisiejszy odcinek programu Pytanie na śniadanie może przejść do historii. Jeden z ekspertów, który połączył się ze studiem, zdecydował się na bardzo odważny gest. Co zrobił? Jak zareagowali prowadzący?

Ostatnie 3 dni w naszym kraju nie należą do najprzyjemniejszych. We wszystkich miastach w Polsce odbywają się protesty. Kobiety wyszły na ulice, żeby walczyć o swoje prawa. To wszystko jest spowodowane wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego, który orzekł, że aborcja nawet gdy płód jest zniekształcony, a ciąża zagraża zdrowiu matki, jest niezgodna z prawem. To wszystko wywołało wielki sprzeciw nie tylko wśród zwykłych obywateli, ale także gwiazd.

Pomimo narastającej pandemii i zakazu zgromadzeń Polki nie wahały się, by tłumnie wyruszyć i protestować przeciwko zaostrzeniu ustawy antyaborcyjnej. Dołączyły do nich również gwiazdy. Na ich kontach społecznościowych pojawiły się bardzo wymowne słowa, a nawet osobiste, często trudne wspomnienia, którymi wcześniej nie dzieliły się w mediach.

Bardzo zaangażowane w to, co dzieje się w Polsce są między innymi Julia Wieniawa, Małgorzata Rozenek, Barbara Kurdej-Szatan i Agnieszka Chylińska. Wydarzenia ostatnich dni szerokim echem odbiły się na całym świecie, a swoje wsparcie dla Strajku Kobiet wyraziła Miley Cyrus.

Pytanie na śniadanie: ratownik w maseczce Strajku Kobiet

Walczące o swoje prawa kobiety licznie wspierają także ich partnerzy i mężowe. Nie pozostają oni obojętni na to, co dzieje się w kraju. Wielu z nich uczestniczy w protestach i z dumą niesie transparenty. Jednym z nich jest między innymi mąż Agnieszki Sienkiewicz – Mikołaj Gauer. Mężczyzna na protest zabrał także swoją 4-letnią córeczkę Zosię.

Jeden z mężczyzn, który chciał wesprzeć kobiety, pojawił się dzisiaj także jako ekspert w programie Pytanie na śniadanie. Ratownik medyczny, który tłumaczył, dlaczego tak ważne jest przestrzeganie zasad bezpieczeństwa, w pewnym momencie założył na siebie maseczkę z czerwoną błyskawicą, czyli symbolem Strajku Kobiet. Prowadzący nie kryli swojego zaskoczenia. Małgorzata Opczowska dosłownie zaniemówiła.

Nośmy maseczki, koniecznie je nośmy – powiedział ratownik zakładając maseczkę z czerwoną błyskawicą.

Z sytuacji próbował wybrnąć jakoś Tomasz Wolny, który znany jest z tego, że „nie popiera aborcji, ale rozumie decyzje kobiet”.

Jak na załączonym obrazku, dziękujemy bardzo – szybko skończył rozmowę prowadzący.

Odważny gest ratownika medycznego spotkał się z wielką aprobatą internautów. W sieci natychmiast pojawiło się mnóstwo komentarzy, w których kobiety podziękowały mu za symboliczne i jednocześnie wielkie wsparcie.


Ratownik medyczny w Pytaniu na śniadanie

Ratownik medyczny w Pytaniu na śniadanie

Tomasz Wolny i Małgorzata Opczowska

Tomasz Wolny i Małgorzata Opczowska

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×